Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 275924 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16086
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwca 29, 2014, 10:01:42 pm »
Owszem. Nawet do tej skrzynki:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Stasis_box
Czekolady tamój nie było. Ani w jednej, ani w drugiej.

Może po drodze czarna dziura była?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwca 29, 2014, 10:07:09 pm »
MaszPan łakomego listonosza. Wyśle drugo.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16086
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwca 29, 2014, 10:22:28 pm »
Jakby się okazało, że doszły dwie z poślizgiem - jedną (lub równowartość) odeślę.

ps. Żeby jakoś do tematu wrócić zanim maziek zacznie kopać... Wpisałem w Guglę co następuje: "Smolensk plane crash Mechanics in Aviation XVI Kazimierz conference 26-29 may 2014". Wynik? Popatrzcie sami...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #543 dnia: Lipca 19, 2014, 11:38:37 pm »
http://wyborcza.pl/1,75477,16350404,Koniec_rosyjskiej_bajki__Wkrotce_wszystko_stanie_sie.html
Boże, jak można uprawiać taką komuszą propagandę? Jak można wygłaszać takie tezy bez cienia weryfikowalnych dowodów? Że też dożyłem takich czasów w mojej wolnej i niepodległej Polsce...
Stanisław Remuszko


Jutro w gazecie:

Porażka łaciny

Najprościej zajrzeć do Kopalińskiego.
Jego bezcenny „Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych” podaje, iż łacińska starożytna paremia prawnicza „cui prodest” oznacza: „ten popełnił zbrodnię, komu przyniosła korzyść”. Z kolei sentencja „sine ira et studio” tłumaczy się: „bez gniewu i upodobania; bezstronnie, obiektywnie”. Rozważmy więc, bez emocji i uprzedzeń, jak w ogóle mogło dojść do zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego, oraz komu ono dało zysk (w czyim było interesie).
Po pierwsze, w telewizji publicznej (widziałem) wystąpiło przynajmniej dwóch polskich generałów, którzy na podstawie swej wiedzy i doświadczenia jednoznacznie stwierdzili, iż z ziemi nie da się tego zrobić bez bardzo zaawansowanego technologicznie sprzętu (rakiety sprzężone z radarem) obsługiwanego przez przynajmniej kilku wysoko kwalifikowanych specjalistów, których szkolenie trwa przynajmniej kilka miesięcy. Pasażerskiego boeinga lecącego na wysokości 10 kilometrów zdecydowanie łatwiej jest zestrzelić rakietą wystrzeloną z myśliwca, jak to 31 lat temu (czasy Breżniewa) zrobiły nad Sachalinem dwa sowieckie Su-15 z południowokoreańskim liniowcem KAL 007 (269 ofiar).
Po drugie, bez względu na to, czy ludzi ścierających się militarnie w Doniecku/ Ługańsku z Kijowem uznamy za powstańców/rebeliantów walczących o niepodległość/autonomię, czy za złych terrorystów/separatystów, których trzeba po prostu zabić – raczej jest pewne, że nie dysponują oni samolotami bojowymi, a przynajmniej nikt do tej pory tak nie twierdził. Nikt też nie przedstawił twardych weryfikowalnych dowodów ani na posiadanie przez nich wiadomych rakiet ani na zdolność obsługi takiego sprzętu. Wszystkie rewelacje na ten temat mają charakter medialno-propagandowy, a jaka jest wartość takich doniesień – wiemy dobrze, ciężko doświadczeni lotniczą tragedią smoleńską.
Na mój rozum, z czysto technicznego punktu widzenia pozostają zatem tylko dwie armie: rosyjska i ukraińska. Obie mają samoloty, obie mają rakiety, obie też z pewnością dysponują formacjami i służbami, które mogą planować i wykonywać różne tajne operacje. Jednak nadal nie widać żadnych, ale to absolutnie żadnych logicznych korzyści, które któremuś z tych państw mogłaby przynieść śmierć trzystu niewinnych zagranicznych turystów!
Pan Stanisław Lem, którego miałem zaszczyt osobiście znać, wyjawił mi kiedyś, iż – jego zdaniem – „uzasadnić da się wszystko, tylko trzeba się przyłożyć”. Zapamiętałem sobie dobrze tę opinię wielkiego pisarza, a przytaczam ją teraz dlatego, iż wyjaśnienie katastrofy obciążające dowolną stronę ukraińskiego konfliktu da się wymyślić na pewno, tylko zawsze będzie to sięganie cudzą lewą ręką do cudzego prawego ucha.
Wobec porażki starożytnej łaciny, moja prywatna hipoteza brzmi: przyczyną katastrofy była jakaś militarna pomyłka (błąd, przypadek, zbieg okoliczności). Być może szczegółów tej operacji nie poznamy nigdy.
Stanisław Remuszko

uprasza sie o krytykę, ale kąstruktywną, nie o jakieś jałowe krytykanctwo...
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2014, 05:01:04 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #544 dnia: Lipca 22, 2014, 12:01:05 am »
Pikam zeby sie pokazalo jako nowy post i zeby wszyscy sie rzucili na Remuszke jak glodne piranie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #545 dnia: Lipca 22, 2014, 12:05:57 am »
Panie, to nikogo nie obłazi, niestety. Poro umierać. Ale4 dziś przy 32 stopniach przejechałem na rowerze do Piaseczna i z powrotem 28 kilosów.
Dobranoc.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #546 dnia: Lipca 22, 2014, 09:31:23 pm »
Panie, angielskie gazety (znalezione w londynskim metrze) piszo, ze jest coraz bardziej prawdopodobne, ze to Putin. Na moj biust to jak to byla rakieta to to sie nagralo na radarach opl. Co najmniej ruskich, bo nie wiem, czy Ukraincy maja jakies na chodzie. Wiec co do dowodow to moze byc sporszy problem. Chociaz przeiez jakis czas temu robili szum, za AWACS latal. Nawet panie nad Chelmem latal, widzieli go znaczy. Troche dziwne, bo nad Chelmem ptaki zawracaja i kieruja sie czym predzej na zapad. Moze teraz tez latal. Jeden AWACS moze kontrolowac z polowe ruchu cywilnego nad Europa, to i to powinien zlapac.

Przypuszczalnie w normalnych warunkach daloby sie odroznic rakiete od bomby, gdyz te rakiety maja zapalnik zblizeniowy i rwa przed celem. Wielka tajemnica Aliantow w czasie DWS - zapalnik z radarem. A bomby wybuchaja w srodku. Ale czy bedzie (hihi) dostep do wraku? Do skrzynek? Ale ogolnie jestem z racji wyjechania mocno niedoinformowany. Destabilizacja jest (moze byc) po mysli "separatystow". W koncu chodzi o to, zeby sie zrobilo kazdy na kazdego jak na wiejskiej zabawie i ostatecznie zeby Ruskie weszli i slusznie obronili.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #547 dnia: Października 20, 2014, 05:33:16 pm »
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/nowe-fakty-ws-smolenska,11996955801
Manipulacja członkiem pod płaszczykiem czyli bezczeszczenie Wamacią!
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #548 dnia: Października 24, 2014, 09:49:17 am »
Dawno nie było polityki smoleńskiej  :'( , tu skrócona relacja z jedynego zdaje się "opozycyjnego" programu w tvp, jaki się ostał http://wpolityce.pl/smolensk/219320-jan-pospieszalski-blizej-wciaz-tkwimy-w-okowach-klamstwa-smolenskiego
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #549 dnia: Października 25, 2014, 10:51:54 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #550 dnia: Października 26, 2014, 08:28:52 pm »
I wszystko jasne!
http://wyborcza.pl/1,75968,16865431,Prosze_panstwa__25_pazdziernika_skonczyla_sie_w_Polsce.html
vosbm
Że też mod nie reaguje za pisanie nie w temacie. Daję panu -1 za takie linkowanie. Mam rozumieć, że popiera pan wyrywanie słów z kontekstu, swobodną interpretację sensu wypowiedzi itd. (czyli metody wybiórczej)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #551 dnia: Października 26, 2014, 09:23:45 pm »
Nie wstyd Wam ob. Remuszko? Musze przyznać rację wiesiolowi - co do tego, że piszecie nie w tym wątku. Tu piszemy o przynajmniej w 51% fizykalnie stwierdzonych PRZYCZYNACH KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ. W miarę ściśle.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #552 dnia: Października 26, 2014, 09:37:04 pm »
"Remuszko, nakopał Wam kiedyś ktoś do majtek?" - to jest pytanie w 51% fizykalne i w miarę ścisłe? Mylicie się, Globalny, to jest 100% (Mureszko, kopy, majtki, czas, osoba, wektor).
Czy założyciel tego wontku ma jakieś prawa? Morze hociasz żec: "won!"?
vosbm
pjes: trzy miesiące czekałem na jeden kęs karmy, a gdy ktoś się zlitował i dał punkcik na 216, zaraz hyjena wyszarpała ten ochłap i już chyba dziś nie zasnę z głodu, chłodu i pragnienia... O, jaki ten świat podły, okrutny i niesprawiedliwy...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #553 dnia: Października 26, 2014, 10:25:59 pm »
No to zmoderowałem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #554 dnia: Października 26, 2014, 10:37:14 pm »
A ja nie zdążyłem się pochlastać...
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )