Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 276168 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwca 05, 2013, 09:11:05 pm »
@wiesiol, bardzo rozsądna autopoprawka. Post ad personam, pewnie satysfakcjonujący, mógłby jednak per saldo podnieść oglądalność tego, co w meritum. Słusznie uznałeś, że lepiej pomilczeć, a może nikt nie zauważy :) .
Słowo rzecznik,było adresowo do autora wpisu w salonie24 a skasowałem,bo przypomniałem sobie pewien post i właśnie ktoś mógłby pomyśleć,że to ad personam  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwca 05, 2013, 09:31:13 pm »
To dobrze, nieładnie pisać ad personam a nie o meritum.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwca 05, 2013, 09:44:58 pm »
To dobrze, nieładnie pisać ad personam a nie o meritum.
Nieładnie czyli co?Autor wpisu w salonie24 dla mnie jest rzecznikiem prof. Jo,który mu przesłał e-mail,co w tym nieładnego?Pózniej przechodzi do insynuacji co do finasowania badań prof.Biniendy.To już jest ładnie? 
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #348 dnia: Czerwca 05, 2013, 10:15:35 pm »
Wiesiol, nieładnie jest, jak ktoś stwierdza - przytacza fakt, a ktoś to komentuje "masz krzywe nogi". To właśnie jest ad personam a nie ad meritum. To primo. Secundo insynuacja jest wówczas, kiedy ktoś bez żadnych poszlak, nie mówiąc o faktach, pisze o kimś, że ten bije żonę (kradnie, ma krzywe nogi - łotewer) - czyli coś o kimś twierdzi. Tu mamy dwa fakty, za artykułem Artymowicza, jeden, że Macierewicz mówi, że Binienda poniósł milionowe koszty, a drugi, że jego uniwersytet twierdzi, że nie dał centa. Na mój gust pytanie, kto w takim razie dał, zakładając, że Macierewicz mówi prawdę, nie jest żadną insynuacją. Ja osobiście nawet nie doczytałem do tego miejsca, ponieważ Binienda przestał dla mnie istnieć po tym, jak nie opublikował swojej rzekomej pracy, nie pokazał liczb.

Natomiast meritum wpisu jest to, że Macierewicz wespół z Nowaczykiem usilnie zaklinają rzeczywistość, żeby być delikatnym.

Możesz oczywiście ściąć posłańca, Twoja wola.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwca 05, 2013, 10:35:41 pm »
że Macierewicz mówi, że Binienda poniósł milionowe koszty, a drugi, że jego uniwersytet twierdzi, że nie dał centa. Na mój gust pytanie, kto w takim razie dał, zakładając, że Macierewicz mówi prawdę, nie jest żadną insynuacją. Możesz oczywiście ściąć posłańca, Twoja wola.
Po co ścinać,kim on jest,każdy widzi, co czytać między wierszami umie.
.Wystarczy prasowy news o milionach wydanych na badania obrobić "dziennikarsko" i "fakt" gotowy.Takim faktem może być podanie informacji o ruskich agentach(co ich żony biją  :) ) co łone postraszyli prof.Joe i kwita.Wcześniej się Joe nie oburzał na Nowaczyka,bo co, nic nie wiedział?Jak się jego nazwisko ukazało w newsach prasowych,to się przerazil?No tak,teraz zdał sobie sprawę w jakie absurdy naukowe jego adiunkt go wprowadził.Pewnie przeczytał raport Millera, a wcześniej Anodiny  :) Nie ma co,nie ma jak suche fakty!
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2195
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #350 dnia: Czerwca 18, 2013, 02:38:12 am »
Ciekawe czy już przebadali jakieś próbki trotylu?
Prokurator płk Rzepa zleciał ze stołka, więc chyba kończą badać?


Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #352 dnia: Września 23, 2013, 11:54:19 pm »
Panie Smoku, posłuchałem starannie przez pierwsze 3-4 minuty, i żal mi się zrobiło. Nie Macierenki, tylko mojego straconego czasu. Ale do Pana żalu nie mam :-)
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2195
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #353 dnia: Września 24, 2013, 09:40:27 pm »
I wyjaśniło się. Szło o umorzenie:
Upublicznijmy materiały śledztwa!
Natomiast ów referat jest mi znany. Autor apeluje o experyment komputerowy raz a podanie danych dotyczących skrzydła dwa. Których to danych oficjalnych nie ma.
Ja zaś przedstawiam problem myślenia:

http://smocze.opary.salon24.pl/536212,prof-ronda-balistyka-i-srodowisko-lotnicze

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #354 dnia: Września 24, 2013, 10:05:02 pm »
Pan Redaktor RAZ głosi nieprawdę, albowiem - wbrew Jego słowom - prokuratura NIE ogłosiła braku zaniedbań (zaniechań, obsuw, pomyłek, błedów etc.), lecz JEDYNIE TO, iż ewentualne takie czyny (zaniechania, obsuwy, pomyłki, błędy etc.) - jeśli były - NIE MIAŁY cech przestępstwa w rozumieniu prawa (kodeksu karnego).
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2195
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #355 dnia: Września 26, 2013, 02:26:00 am »
Nie da się wydrukować obliczeń farmy serwerów.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #356 dnia: Września 26, 2013, 08:51:54 am »
Taki fakt medialny:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/maz-jarugi-nowackiej-rzad-po-katastrofie-udaje-ze-nic-sie-nie-stalo,357558.html
(Wypowiedź b. stonowana, ale punktująca - ujemnie - postępowanie wszystkich stron, więc możliwe, że obiektywna, nawet jeśli pochodząca od osoby - z przyczyn oczywistych - zaangażowanej emocjonalnie w sprawę w stopniu maksymalnym.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #357 dnia: Września 26, 2013, 08:14:58 pm »
Haha, troszku mnie zdziwiło umieszczenie artykułu o skrzydle ścinającym brzozę w periodyku "Leśnictwo Obliczeniowe i ..."

Cóż się dziwisz? Ot, obliczyli, że ścinanie drzew samolotami ma przyszłość w leśnictwie...  ::)


(Jeśli kto uzna mój żart za kontekstualnie niesmaczny, z góry przepraszam.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #358 dnia: Września 26, 2013, 08:48:30 pm »
To się nawet układa w pewien ciąg, w końcu nie żaden inny kraj na świecie jak tylko Polska stworzyła jedyny (znów) na świecie odrzutowy samolot rolniczy do oprysków (także lasów), eksploatowany wyłącznie w ZSRR, który tę fatalną miał jednak przypadłość, że na "cały gaz i w górę!" reagował dopiero po kilkunastu sekundach...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #359 dnia: Września 26, 2013, 10:41:09 pm »
Skoro eksploatowany wyłącznie w ZSRR, to niektórzy mogą jeszcze uznać, że winni tej przypadłości działali w czynie patriotycznym ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki