Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
51
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Październik 01, 2022, 02:31:12 am »
Prawda. Gdyby PiS był tak skuteczny w polityce zagranicznej, jak być chciałby, to Nord Stream by nie powstał, i nie byłoby czego wysadzać 8).

https://twitter.com/PL_2050/status/1575453349469687808

52
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Październik 01, 2022, 02:12:12 am »
Mam nadzieję, że nie znajdą się pożyteczni idioci (a zwł. zbyt skuteczni p.i.) usiłujący to blokować lub opóźniać.
Ja jej nie mam.
W polityce zwłaszcza globalnej nie ma bezinteresownych i naiwnych.
[Komuś tam trybut trzeba będzie zapłacić za "bezinteresowność"].
Zbyt bezwzględna (obecnie) jest kultura i antykultura.
To nie "dyskurs" dialektyczny, a upokorzenie - o to upokorzenie (tzn. aby mu nie ulec) i walczą i grają.
Sorry - kultura jest bezwzględnie inteligentna (niszczy inne kultury). Tak to z cywilizacjami jest (bo tak też do tej pory zawsze było).

Nie ma kultury uniwersalnej, globalnej.
(I to jest pocieszające).
53
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Październik 01, 2022, 12:34:58 am »
54
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Październik 01, 2022, 12:10:05 am »
55
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Wrzesień 30, 2022, 10:49:47 pm »
Prawda. Gdyby PiS był tak skuteczny w polityce zagranicznej, jak być chciałby, to Nord Stream by nie powstał, i nie byłoby czego wysadzać 8).
56
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Wrzesień 30, 2022, 10:48:12 pm »
Byłaby to iście poetycka sprawiedliwość, i symptom ostatecznego bankructwa FR.

Tymczasem jednak Putia ogłosił akcesję zagrabionych terenów, czego - oczywiście - nikt nie uznał. Wygląda na to, że podobne ruchy i towarzyszące im nieudolne próby zachowywania pozorów (pseudo-referenda) są gestami wyłącznie pod wewnętrzną publikę, Rosja zamknęła się przed światem (albo też raczej świat ją od siebie odgrodził), przynajmniej do momentu zmiany władzy.
Ukraina, natomiast, rozpoczęła starania o przystąpienie do NATO. Mam nadzieję, że nie znajdą się pożyteczni idioci (a zwł. zbyt skuteczni p.i.) usiłujący to blokować lub opóźniać.
57
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Wrzesień 30, 2022, 03:48:55 pm »
Wysadzenie Nord Strima to dowód na zaniedbanie PiS
58
Hyde Park / Odp: Poradnia językowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Wrzesień 30, 2022, 12:44:58 pm »
Wracając do artysty i l.mn. od <poetu> :
Powinien być wyluzowany i jeśli naturalne jest, że nie pasuje mu męskość tudzież kobiecość to ma prawo do pasującego mu ideału.
Ja to szanuję i językowo nie powinno się z tego wyluzowania i jego tożsamości szydzić.
59
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Pamiętnik znaleziony w wannie, albo Zaczontek]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Wrzesień 30, 2022, 12:18:22 am »
Wracając - po wstępnym litościwym respekcie - NN raczej boi się o siebie - bo co jeśli starzec zejdzie przy nim? Przez niego?
Po spowiedzi - kiedy zauważa, że starzec przespał wybuch szczerości...już nie ma takiej sympatii - jest brzydliwość. I szyfr.
Jasne, w kontekście książki i jej treści tak to wygląda.
Ale ja nie o tym, a o samym procesie pisania, autorze. Coś go skłoniło do tak długiego i obrazowego opisu starości, a miał ten obraz w pamięci - pisząc ...coś co nie ma uzasadnienia w akcji.
Jak maszynka deszyfrująca Prandtla i ten śliniący się tłuścioch od sztucznych muszek, wyłapałem trzecie echo...dno pisanego...odautorskie. Podglebie. Ten cień litości...i jako źródło obrazu jedynie odchodzący ojciec przyszedł mi do głowy. Był też trochę despotą  ;D
A dokładniej ten z opisów w Czasie N.
60
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Pamiętnik znaleziony w wannie, albo Zaczontek]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Wrzesień 29, 2022, 11:39:07 pm »
Tak to odebrałeś?
Hm.
Ja właściwie całkiem odwrotnie - z pewnym obrzydzeniem - bez żadnego wzruszenia.
Pomijając indywidualność odbioru... zauważyłaś jaki to długi i szczegółowy opis starości?
Moja uwaga widać, skupiła się na innych fragmentach, tych...
Jasne, że zauważyłam - bo wyjątkowo męczący fragment o degradacji ciała.
O! On zdegradował tamtych, a ciało jego;)
Wracając - po wstępnym litościwym respekcie - NN raczej boi się o siebie - bo co jeśli starzec zejdzie przy nim? Przez niego?
Po spowiedzi - kiedy zauważa, że starzec przespał wybuch szczerości...już nie ma takiej sympatii - jest brzydliwość. I szyfr.
Ale całość przypomina mi jednak sąd doraźny - szybko i na temat: rwanie, łamanie, policzkowanie.
Tak to właśnie wygląda. Nie pasuje mi wysoka ranga wykonawcy. To jest szopka obliczona na widzów...tak się robiło degradacje, publicznie, bo w nich chodzi o wstyd - karę dodatkową. Do degradacji prywatnej wystarczył sierżant, albo i zwykły zupak... albo i nikt. Degradacja miała zazwyczaj walor wychowawcho-pokazowy i działa się "przed frontem" jak to mówią w żargonie wojskowym, ku przestrodze. Inaczej po co się fatygować łamaniem szabel?
Rajt. A może to przedstawienie dla zasłużonego starca? Ostatnia fatyga...czy tam posługa;)
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10