Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 557743 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #270 dnia: Lutego 22, 2011, 12:30:10 pm »
Ludzie, ale PO CO wy to liczycie?
SeniorMęber
@ olkapolka: cieszę się, że Pani żyje!

A dlaczego nie?;)

w sumie to też się cieszę - przypominam o Remęberowej zagadce na 13 liter:
To jeszcze, ku wakacyjnej rozrywce (Mistrz, przypuszczam, byłby rad): w parku, w głowie, w samochodzie (w tej kolejności); wyraz na 13 liter; podpowiedź: nie kończy się na "ć".

Co to było?:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2961
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #271 dnia: Lutego 22, 2011, 12:32:03 pm »
Jak to po co? Żeby wiedzieć!  ;D

Panie Stanisławie, rozumiem, że Pańskie pytanie to taki przytyk do tego, że żadnej nagrody nie obiecałem - no cóż, nie każdy działa z pobudek czysto materialnych...  ::)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #272 dnia: Lutego 22, 2011, 02:37:56 pm »
z moich statystyk wynika, że coś za dużo tego u;))

moja teoria brzmi tak:

Lem używał dłuższych niż w przeciętnym tekście wyrazów,
więc musiało trafiać się w nich statystycznie więcej 'u' ;]
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #273 dnia: Lutego 22, 2011, 04:52:55 pm »
@ Hokopoko @ olkapolka
Wiedzieć? A na co Państwu taka wiedza? Gębon Pan jesteś Diplomowany, czy jak?
Mi się zdawało, że Johnsonowie wszystko już wyliczyli w "One Human Minute". I zgryźliwie (jak na zgreda przystało) dodam: najwyraźniej u jednych 43 tony plemników wzbudzają taką samą ekscytację jak u innych różnica między194 768 a 214 829 słowami.
@ olkapolka
Odpowiedź pytaniem na pytanie się nie liczy. Chętnie na Pani kwestię (dlaczego nie?) przekonująco odpowiem, lecz nie w tej kolejności, niech naprzód Pani odpowie mi.
Zagadkę sprzed dwóch lat (?) świetnie pamiętam, bo się nad nią biedziłem dobre półtorej godziny w pociągu relacji Opole-Katowice, i chyba coś mówiłem do się z mózgowego wysiłu, bo młoda dama z naprzeciwka (z którą samodwoje w przedziale przemierzaliśmy ten szlak; żywy szczur wyłaził jej co chwilę z rękawa) parę razy spytała, czy ja do niej mówię...
Tak, to świetna zagadka, na gimastykę szarych komórek. Ale nie mam pełnej satysfakcji: znalazłem to słowo na 13 liter tylko dzięki komórkowej konsultacji z mym druhem z Nysy, który znał rozwiązanie i wyjawił tyle: podpowiedź należy i nie należy brać dosłownie...
Wedlowską podtrzymuję - tym bardziej, że mam już za nią jedną tabliczkę u pani Aleksandry!
Senior Męber
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #274 dnia: Lutego 22, 2011, 05:35:48 pm »
Oj...a u niektórych - zgryźliwość kontynuując - takie efekta uzyskuje się licząc wytrzymałość nóg fantastycznego Hermesa ::)

Zaraz tam ekstycja...poza tym jak ktoś zaczepi w autobusie Szanownego Pana Stanisława Rę - muszkę i zapyta znienackowo: ile "u" mieści się w Filozofii...to masz Pan gotowca;) A nawet może Pan zgryźliwie uszczegółowić pytanie do w/w wyrazów bez "a" na koniuszku:)

Żesz...sama się wystawiłam tą czekoladą za samą pamięć  ;D ...miało być za podanie rozwiązania...ależ Ci Męberyci czujni na punkcie czekolad;)
Słowo się rzekło (wierząc, że Pan pamięta): czekolada nie jest już bezPańska. Proszę podać adres pod który mam ją wyekspediować - co uczynię niezwłocznie po zakupie Tej Jedynie Właściwej:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #275 dnia: Lutego 22, 2011, 05:41:32 pm »
Barter Cmentarny?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #276 dnia: Lutego 22, 2011, 06:48:21 pm »
@olkapolka
Nieprawda. Z Hermesem była konieczność:
1. Znać "Fiasko" dość detalicznie
2. Znać fizykę elementarnie
3. Umieć rachować do tysiąca
4. Wiedzieć czym był LEM
5. Umieć wyczaić co trzeba w necie
6. Potrafić jarać
Gdy dawny praczłek użył 1-6, to się spocił. A czy spocił się dzisiejszy kąp, który znalazł 284 561 słów?
Lepiej niech Pani odkuje się na tych 13 literach. Tu nie trzeba 1-5 ani trochę. Ale bez szóstki nie ugryzie Pani tej z o. o. (z Okrutnymi Orzechami)...
Mureszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #277 dnia: Lutego 22, 2011, 08:34:29 pm »
Bazowałem na wersji PDF znalezionej przez google. Słowa w tym programie są zdefiniowane jako niepuste, spójne ciągi znaków alfanumerycznych, czyli A-Z, a-z, 0-9 oraz _ (wraz z polskimi znakami). Różnica może się więc brać stąd, że mój skrypt traktuje osobno słowa połączone myślnikiem np. biało-czerwona to byłyby dwa słowa.

Jako ciekawostkę: początkowo źle przeczytałem postawione zadanie i brałem słowa dokładnie czteroliterowe. I było tam bardzo mało "u". Więc hipoteza, że Lem w długich słowach dosztuuuuukował jest niegłupia :)

I tak przy okazji, nie wiem czy śledziliście losy Watsona jakoś tydzień temu. Jest to superkomputer IBM, który brał udział w Jeopardy, czyli amerykańskim Vabanque. Miała być to demonstracja rozumienia przez maszyny języka naturalnego. W każdym razie w finale tego konkursu jest tak, że uczestnicy dowiadują się kategorii i stawiają pewną kwotę. Ludzie oczywiście zaokrąglają do jakichś setek czy tysięcy, a Watson sobie dokładnie wyliczył jakieś 947 $ ;). Nie więcej, nie mniej, tylko dokładnie tak oszacował ryzyko.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #278 dnia: Lutego 22, 2011, 09:36:42 pm »
Jestem zawiedziony i chyba popadnę w stupor...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #279 dnia: Lutego 22, 2011, 09:52:53 pm »
Modify dzięki bezcennemu panu Maźkowi:



@ tzok
Watson istotnie bardzo ciekawy, i osobiście cieszę się, że to już tak daleko zaszło.
Strasznie chciałbym dożyć chwili, gdy Coś/Ktoś zda test Turinga, i ten fakt nie będzie podawany w niczyją wątpliwość.
I, (wkrótce później), będę mógł sobie pogadać z mym Domowym :-)
Intuicja mówi mi, że mam szansę. Ale może to jest moje prywatne Wańkowiczowe chciejstwo (wishfull thinking)?
@ olapola (co brzmi jak olaboga!)
W parku, w głowie, w samochodzie; polskie słowo na 13 liter; nie kończy się na "ć"... podpowiedź: to niekończysięnać należy rozumieć dosłownie i niedosłownie...   Jakież to ładne! Pani Aleksandro, proszę, niech Pani sprawi przyjemność dziadkowi i to odgadnie.
@ wszyscy (a propos) Gdy mi ktoś podpowie (nomen omen), jak zamieścić tu zdjęcie, odnajdę w archiwum i pokażę tamtą autentyczną kolejową damę z żywym szczurem (dla podbechtania imaginacji kwizowej). Albo niech ktoś poda mi swój adres, ja mu wyślę tę fotę, i ów ktoś to zamieści. O, pan Maziek mógłby, jako Globalny, podpiąć tego szczura pod moją opowieść...
SeniorMęber
P.S. Dla tej zagadki potwierdzam nagrodę: dwie luksusowe z o. o., po pierwszej dobie od teraz już tylko jedna; po drugiej dobie brennszlus i podaję rozwiązanie!
P.P.S. Czy ktoś pamięta, co to jest ten szlus?
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2011, 01:54:46 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #280 dnia: Lutego 22, 2011, 11:43:13 pm »
BEZOKOLICZNIK  8)

Mam nadzieję, że przyjemności aż nadto;)

Co do wymiany na Smętarzu - po prostu nie wiem:) Chciałabym, prawie mogłabym, ale...ale na przykład przyjechałabym samochodem i trochę  boję się sama wracać wieczorem, bo znając moje pechowate szczęście dwie złapane gumy - na najciemniejszym odcinku autostrady - pewne jak ament;) Jeszcze trochę czasu zostało - zobaczymy:)

P.S.
Jestem zawiedziony i chyba popadnę w stupor...
Ale że co?Że 947? ;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #281 dnia: Lutego 22, 2011, 11:49:38 pm »
No, Wnusiu Kochana. wreszcie pójdę spać ukontentowany :-)))
Brawo, Młoda Damo!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #282 dnia: Lutego 23, 2011, 08:16:10 pm »
Ale że co?Że 947? ;)
Że nikt mnie nie rozumie!  :'(
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #283 dnia: Lutego 23, 2011, 08:34:51 pm »
Co z tym szlusem?
Może chodzi o przełęcz Brenner? http://pl.wikipedia.org/wiki/Brenner
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #284 dnia: Lutego 23, 2011, 10:08:32 pm »
Jaki znów szlus  :o , ja już się chyba nie nadaję...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).