Autor Wątek: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem  (Przeczytany 508431 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #270 dnia: Września 15, 2009, 09:25:30 pm »
Los kurczakos est żołądkos! ;-)

Cetarian - przypomniało mi się zabawne wydarzenie z dzieciństwa (które mozna by ptraktycznie wykorzystać). Mieliśmy gruszę, którą w gdy dojrzewały owoce obsiadały gawrony. Grusza była ze 30m od domu no i róznymi sposobami płoszyliśmy ptaki. Ja brałem opadłe na ziemię jabłko i rzucałem w koronę drzewa. Było to, że sie tak wyrazę na granicy donośności mego rzutu. Ptaki uciekały. Pewnego dnia, zupełnie przypadkowo, trafiłem w "bezposrednio" gawrona. Biedak, wciąż trzymał się gałęzi na której siedział, wiec pod wpływem uderzenia obrócił sie do góry nogami, wisiał pod gałezią i potwornie się darł. Po chwili pozbierał sie i odleciał.

Muszę przyznać, że przez dwa dni na gruszy nie siadł żaden gawron :-)

Co do mojej foty miałem w polu widzenia tylko antylopę, żyrafa sobie poszła ;-) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #271 dnia: Października 06, 2009, 10:44:46 pm »
Prosze Jasnie Wielmoznego mazka.
Probowalem popelnic takie rozmydlone, melancholijno-mgliste landszafciki na wzor tych Twoich afrykanskich. Co myslisz o ponizszym?


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #272 dnia: Października 07, 2009, 01:47:14 pm »
Bardzo mi się podoba, bardziej niż moje własne, wspaniała kolorystyka. Dobrze myślę, że zmiękczyłeś ogół ale wyostrzyłeś szczegóły? Bardzo fajny efekt. A te "ławeczki" to domyślam się jakieś sporsze konstrukcje (wydobywcze?) ale co to i jaka mniej więcej jest skala?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #273 dnia: Października 07, 2009, 04:35:55 pm »
Owszem, dobrze myslisz. Staralem sie, zeby bylo miekko i cieplo (jakkolwiek to brzmi).
Lawki to dzwigi portowe (tak podejrzewam). Zdjecie zrobilem z pokladu statku, ktory oplywal nabrzeze w dosc duzej odleglosci (tutaj ogniskowa to 120mm, czyli w moim aparacie wychodzi 180), ale na pewno sa duze. Z reszta na linii horyzontu widac latarnie, ponad dwa razy mniejsze.

Jeszcze jedno z tej serii, ktore kojarzy mi sie z Blade Runnerem (choc tam nigdy slonce nie wschodzilo), wzglednie z Edenem:



maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #274 dnia: Października 07, 2009, 07:35:50 pm »
O żesz, to co się dzieje na horyzoncie drugiego to arcydzieło.
Chylę czoła. Aż żal, że monitora nie mam dookoła głowy!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #275 dnia: Października 07, 2009, 07:48:17 pm »
W pełni popieram zdanie kolegi Maźka. Dobrze, że nie startuję z wami w tej konkurencji :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #276 dnia: Października 07, 2009, 09:56:39 pm »
Dziekuje bardzo za slowa uznania, zaczerwienilem sie jak powyzsze niebo.

Pomyslalem, ze skoro podoba Ci sie taka industrialnosc o wschodzie slonca (przyznam sam, ze gdy spogladalem w wizjer, to tetno mi podskakiwalo z wrazenia), to wkleje jeszcze jedno, zanim zostane zganiony za bycie monotematycznym.
Monitor dookola glowy, he, ja od lat czekam na upowszechnienie sie helmow do VR, ale ani widu ani slychu, a dobrej klasy urzadzenia sa diabelnie drogie.
A jak udala sie Twoja wyprawa kajakowa? :)

« Ostatnia zmiana: Października 07, 2009, 09:58:19 pm wysłana przez Evangelos »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #277 dnia: Października 08, 2009, 11:26:01 am »
Nie masz sie co czerwienić, to co dzieje się na horyzoncie to czysta magia, poza tym już od strony technicznej doceniam doskonałe naświetlenie a wiem, jak trudno to zrobić przy takich kadrach ze słońcem o olbrzymiej rozpiętości tonalnej.
Jeśli chodzi o mo moje kajaki (Narew) to nie brałem lustrzanki bo jednak na kajakach JEST wszędzie mokro... mam trochę fot z Canona S5, może coś wrzucę...

A to moje miasto...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #278 dnia: Października 08, 2009, 02:03:13 pm »
To bazylika NNMP ?
W tym monochromatycznym otoczeniu wygląda nieco jak kosmodrom. I jeszcze ten Księżyc. U nas jakiś mniejszy bywa :)
No to jak wszyscy, więc ja też. Taki mam widok z okna.
 Dla kontrastu z Maźkowym misterium, przesterowałem kontrast i kolorki w kierunku komiksowym.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2012, 12:41:41 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #279 dnia: Października 08, 2009, 03:19:29 pm »
Ksiezyc ogromniasty, to tylko nad Chelmem chyba taki wisi :) Probowales zrobic kiedys nocnego HDRa?
Bardzo podoba mi sie porownanie do kosmodromu, hihi. Ino zdjecie z fotowiaderka zostalo usuniete  ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #280 dnia: Października 08, 2009, 05:50:34 pm »
Liv, nie widać Twojej foty. Tak to Bazylika NMP na Górze Katedralnej w Chełmie. Księżyc jest duży bo w Chełmie są same anomalie w tym grawitacyjna ;) . Fota z ręki ad hoc. No dobra, przyznam się, statywu sie jeszcze nie dorobiłem ;) . Ale HDR nic by nie dał, gdyż całe zdjęcie mialo zakres tonalny na pół histogramu ledwie. To co widać jest solidnie namieszane.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #281 dnia: Października 08, 2009, 07:57:38 pm »
Cytuj
Liv, nie widać Twojej foty.
Może mam szlaban. Albo ty, bo u mnie jest  :).
Bazylika, wyczytałem, unicka - bardzo ładna.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #282 dnia: Października 08, 2009, 09:21:15 pm »
No tak, architekt Paweł Fontana. Unicka to ona była do Powstania Styczniowego, kiedy car rozsierdziszy się Unitów na Sybir wysłał zaś katedrę na cerkiew przerobił. Dzwonnice dostawił. Zbudował tez cerkiewkę opodal katedry na szczycie wzgórza kryjącego domus księcia Daniela Romanowicza - władcy państwa halicko-włodzimierskiego, założyciela miasta. Nasi w międzywojniu tradycyjnie cerkiewke rozebrali, zaś cerkiew - dawna katedrę - na kościół z powrotem przerobili. W czasie IIWŚ gubernator Hans Frank trzymając się zasady divide et impera katedrę w ręce Ukraińców przekazał, którzy w księciu Danielu bohatera narodowego widzą - no i Polak na to wzgórze wejść nie mógł a kościół na powrót cerkwią się stał, tyle że nie zdązono za bardzo go "przerobić". Jednak cudowny obraz Matki Boskiej Chełmskiej (zagadka sama w sobie, cedrowe drewno, przez Daniela znaleziony) znikł i przepadł. Zaledwie parę lat temu córka popa przyznała, że uchodząc z Polski obraz wywieziono, obecnie w strasznym stanie do obejrzenia w muzeum w Kijowie - u nas kopia skadinąd Uklei. Tak to się na pograniczu splata.

edit: liv, teraz widać. Najbardziej mi się podobają te trzy kawki i zastanawianie się, co one robią ;) .

W załączeniu fota katedry po przeróbce na sobór...
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2009, 08:41:35 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #283 dnia: Października 09, 2009, 10:42:31 am »
Cytuj
Najbardziej mi się podobają te trzy kawki i zastanawianie się, co one robią  .

Ranek jest, to pewnie śpią te wroniska. Albo oczadziałe. Kawka zaś w mojej filiżance ;)
Albo też niedowidzę ,albo krzyże mało prawosławne. W moim city też jest cerkiewka unicka. Ale nie ma nawet 5 lat.

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #284 dnia: Października 09, 2009, 08:57:11 pm »
Tymi krzyżami to mi ćwieka zabileś. Mam kilkanaście zdjęć tego "soboru" ale wszystkie w tej cześci są tak niewyraźne, że nic widać. Pewne jest jednak, że cebulaste hełmy, "ośle łuki"itd - to efekt przebudowy. podobnie jak kolumny z frontu i podcień. Oryginalna pozostała tylko kopuła centralna.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).