Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 485816 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2192
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1215 dnia: Marca 13, 2024, 02:02:51 am »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1216 dnia: Marca 20, 2024, 06:49:00 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1217 dnia: Kwietnia 03, 2024, 09:34:07 pm »
Prawda to, czy spóźniony żart na Prima Aprilis (data artykułu 3 kwietnia). Mrożek życia nie przebije (i Lem także).

Były menedżer chińskiego producenta gier mobilnych został skazany na śmierć za otrucie swojego przełożonego, właściciela praw do adaptacji "Problemu trzech ciał". Serial w marcu miał premierę na Netflixie.
39-letni Lin Qi był założycielem Yazoo Games i jednym z najbogatszych ludzi w Chinach. Multimilioner zmarł 25 grudnia 2020 r. – dziesięć dni po tym, gdy jego kolega z pracy, Xu Yao, dolał mu do herbaty silną truciznę.

Wielki sukces finansowy Yoozoo Games pomógł Linowi Qi zakupić prawa do adaptacji bestsellerowego cyklu powieści „Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Liu Cixina, na który składają się książki "Problem trzech ciał", "Ciemny las" i "Koniec śmierci". Qi na pomysł wykupienia praw wpadł w 2014 r., gdy książki Cixina przetłumaczono na język angielski.

To wtedy zatrudnił byłego prawnika Xu Yao, by kierował spółką-córką Yoozoo Games. Jej celem było nadzorowanie tego, co dzieje się wokół produktów i adaptacji stworzonych na podstawie „Problemu trzech ciał" oraz pozostałych książek cyklu Liu Cixina. Ale Xu Yao okazał się fatalnym menedżerem i został zdegradowany. To jego następca zawarł intratną umowę z Netflixem i producentami anglojęzycznego serialu - Davidem Benioffem, D.B. Weissem i Alexandrem Woo.

Dla Xu Yao sukces kolegi był zbyt dużym ciosem i począł potajemnie podtruwać najpierw jego, a potem pozostałych dyrektorów spółki. Żaden z nich jednak nie zażył dawki śmiertelnej. Do czasu aż na herbatę wpadł szef wszystkich szefów, Lin Qi. Xu i Lin spotkali się 17 grudnia 2020 r. Kilka dni później milioner trafił do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować jego życia. Zmarł 25 grudnia, a chińska policja wszczęła gruntowne śledztwo. Szybko połączono fakty i Xu Yao postawiono zarzut morderstwa przełożonego.

Kilka lat później, 22 marca 2024 r., dzień po premierze serialu Netflixa, Xu został skazany na śmierć.

Niech skonam :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1218 dnia: Kwietnia 03, 2024, 10:11:14 pm »
Tja...też ten art dzisiaj czytałam i wklepałam Pana Truciciela w gugla - wyskoczyły arty sprzed aprilisowe:
https://deadline.com/2024/03/ex-gaming-exec-company-3-body-problem-film-rights-sentenced-death-1235872375/
https://www.cbsnews.com/news/xu-yao-death-sentence-poisoning-netflix-producer-xu-yao-china/
...więc chyba truł;)

https://www.youtube.com/watch?v=ZaFNlGsv3U4

Nawiasem - 3 ciała...a sprawa sprzed 3 lat...a film teraz na N...dziwne:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1219 dnia: Kwietnia 04, 2024, 08:43:33 am »
No w sumie to już 4 ciała licząc z szefem szefów Lin Qi (a piąte w drodze - truciciel Xu Yao). Tak że komplikacja obliczeniowa narasta ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).