Autor Wątek: Podpis  (Przeczytany 27429 razy)

Arek N

  • Gość
Podpis
« dnia: Lipca 04, 2004, 10:10:36 pm »
nie wie ktos jak tu mozna dostac autograf od pana Lema? troszke ksiazek jego autorstwa przeczytalem i teraz przydalby sie jego podpis - chociazby na "Fiasko"
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2005, 02:00:18 am wysłana przez Terminus »

Socrates

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 209
  • I shall become the world's best fencer.
    • Zobacz profil
Re: podpis
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2004, 01:28:12 am »
Najlepiej  samemeu Lemowi zaproponowac zeby podpisal twoje ksiazki....

Socrates

Adek

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 30, 2004, 10:37:40 am »
Osobiście zawsze miałem jakiś uraz do podpisów tzw. gwiazd. Nie znaczy to oczywiście, że Mistrza Lema traktuję jako pierwszą lepszą gwiazdkę, ale tak naprawdę, to co Ci da Jego podpis? Poza tym uważam, że błaganie o podpis p.Lema jakoś kłóci się z wizją świata i patrzeniem na życie, jakie zawarł p.Stanisław w swojej twórczości. Ja wolę po prostu czytać jego książki - będą tak samo dobre bez tych dodatkowych kliku kropelek tuszu z długopisu, ułożonych w kilka lini składającaych się na "podpis".
Pzdr.adek

meteor2017

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Re: podpis
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 30, 2004, 12:19:03 pm »
Autograf, to taka dziwna rzecz - niby nic, niby jakis bazgrol, a cieszy :) Oczywiscie "zabijanie sie" o autograf nie ma sensu, a juz lowcy autografow to dla  mnie zjawisko niezrozumiale, ale... Siegnac po "Fiasko" z podpisem Lema, to mala rzecz, a cieszy. To szczegol, ale z takich szczegolow zycie sie sklada.

Ja na przyklad niedawno dostalem w prezencie plakat z wykladow profesora Aleksandra Wolszczana na UMK "Życie we Wszechświecie" z autografem profesora i musze przyznac ze wlasnie ten prezent (ktory nic osobe, ktora mi go sprawila nie kosztowal), sprawil mi ostatnio najwiecej radosci.

Mam nadzieje Arku, ze uda ci sie zdobyc autograf Mistrza.
Wiosna 2005 - dowody rzeczowe
[/color][/b]

Terminus

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 01, 2004, 12:22:05 am »
Gdybym miał możliwość bycia poczęstowanym przez pisarza autografem to (o ile nie zabrakło by mi odwagi) myślę że posunął bym się do tego. Niemniej z drugiej strony nie uważam by był powód by go tym kłopotać. Ma pewnie dosyć roboty.

Ot, gdybym tak go spotkał na mieście...
Ale czy to możliwe? Kto wie.

Pozdrawiam.

Roe.

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2005, 12:37:45 pm »
Ja tam bym wolał biblię z autografem.

Terminus

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2005, 02:09:13 pm »
Co za problem? Napisz list do wydawcy  :P

Rachel

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 02, 2005, 11:11:56 pm »
 :D Dobry pomysł Terminusie.
Myślę sobie jednak, że "Władca" jest tak zajęty i tyle ma spraw, podań, modlitw do rozpatrzenia, że nie znajdzie pewnie chwilki, aby zlożyć autograf (o dedykacji już nie wspomnę).
Na dodatek Papież zachorował, więc....sami rozumiecie....pewnie gorąco tam nad nami  ;D

Roe*.

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 03, 2005, 12:38:10 am »
średni pomysł Terminusie:
1. Wydawca nie jest nawet w stanie udowodnić, że ma jakikolwiek kontakt z autorem.
2. Nawet szef wydawnictwa nie dostał autografu a się przecież bardzo stara.
3. Autor dawno już nic nie napisał, złośliwi nawet twierdzą, że zajął się czymś zgoła innym.

Roe*.

Terminus

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 03, 2005, 02:23:05 am »
Ja się tam do złośliwych nie zaliczam; tak czy inaczej  z podpisem Lema nie ma łatwiej; bo nie dość że trzeba wygrać Qiuz, to jeszcze i tak nic nie wiadomo.

A jeśli chodzi o spotkanie osobiste,  to już łatwiej niż Lema jest  chyba spotkać Papieża...

...któremu życzę wyzdrowienia, oczywiście.

Jak każdemu choremu ::)
Pozdrawiam

::)
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2005, 02:24:28 am wysłana przez Terminus »

Rachel

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 03, 2005, 07:05:20 pm »
Cytuj
zajął się czymś zgoła innym.


....Inne światy stwarza...

Roe*.

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 03, 2005, 11:51:11 pm »
Cytuj
....Inne światy stwarza...

No ciekawe co tam poprawiono w produkcie "człowiek" wersja 2.0,
ja stawiam że zrezygnowano z kciuka bo to wtedy ani maczugi, ani miecza, ani karabinu porządnie trzymać się nie da, natomiast w pacierzu jak wiadomo brak kciuka nijak nie przeszkadza.

Terminus

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 04, 2005, 12:50:02 am »
   Nie mając kciuka nie mógłbyś efektywnie opierac  dłoni przy o klawiaturę pisaniu tych pełnych obiektywizmu poglądów. Jak wiadomo, gdyby nie kciuk chwytny, to człowiek nie byłby w stanie posługiwac się prawie żadnymi narzędzami, np. patykiem, a co za tym idzie jego rozwój cywilizacyjny by się nie odbył. Nikt za tem nie wymyśliłby ukonstytuowanej religii i o żadnym odmawianiu pacierzy nie byłoby mowy.
  Stąd wniosek, że ten wywód, który przedstawiłeś, jest nie tylko pozbawiony podstaw logicznych, ale także wysoce bezczelny i obraźliwy dla pewnych ludzi. To forum nie jest najlepszym miejscem dla takich inwektyw.
  Tyle, obywatelu.

« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2005, 12:52:04 am wysłana przez Terminus »

Roe*.

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 04, 2005, 02:12:25 pm »
Ach zapomniałbym, bez kciuka nie da się siekierką wyrychtować porządnego stosiku na pohybel heretykom.  ;D
Nie da się też...

Terminus

  • Gość
Re: podpis
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 05, 2005, 05:10:17 am »
Marny z ciebie prowokator. Nie można ci zrócić uwagi, że obrażasz ludzi?