Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258302 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #255 dnia: Stycznia 09, 2016, 11:33:46 am »
Powtarzam chyba trzeci raz: to są dwie całkowicie różne i całkowicie odrębne sprawy - choć jedna jest oczywiście realną przyczyną drugiej.
Pierwsza, to chamska grupowa molestancja seksualna, rabunki i przemoc, którym poddano dziesiątki/setki biednych kobit w miejscu publicznym, na oczach tysięcy ludzi, w  oazie starokontynentalnej cywilizacji i kultury.
Druga, to WYDARZENIE BEZPRECEDENSOWE: praktycznie czterodobowe milczenie mediów w styczniu 2016 roku, w środku Europy, w dobie internetu, portali, zgłoszeń24 oraz telefonii komórkowej tak powszechnej jak prąd w gniazdku albo woda w kranie.
Działania sprawców uważam za wyjątkowo obrzydliwe, biednym kobitom bardzo współczuję w ich traumie, ale całą tę sprawę chwilowo odkreślam grubą Mazowiecką kreską.
Drugą sprawę uważam za znacznie groźniejszą dla naszej europejskiej demokracji. Gdyby chociaż jeden jedyny lokalny niemiecki portal, jedna jedyna lokalna gazetka, jedno jedyne lokalne radyjko, jedna jedyna lokalna telewizyjka itp. alarmowały tak jak powinny, czyli od razu po otrzymaniu dziesiątków/setek zawiadomień od bezpośrednio poszkodowanych i ich bliskich (ewentualnie potwierdzonych policyjnie, bo wszystkie ofiary dzwoniły naprzód na policję lub pod 112) - sprawa stałaby się głośna w piątek i wskutek tego natychmiast weszłaby czołówkowo do europejskiego menjstrimu (tak jak stało się to wieczorem w poniedziałek, gdy sensacyjny skandal wreszcie zaczął ujawniać się na medialnym tapecie). Ale tak się nie stało. Do poniedziałkowego wieczoru wszyscy niemieccy dziennikarze milczeli jak zaklęci! Dowód: ani Q ani Liv, choć tak niesłychanie obrotni i znakomicie zorientowani w arkanach guglowo-internetowych nie potrafią znaleźć ani jednego linku do wcześniejszych gazetowych, agencyjnych, radiowych ani telewizyjnych.
Skoro tak, może to oznaczać tylko jedno: polityczna poprawność stała się w Niemczech ważniejsza od elementarnej uczciwości i psich obowiązków wolnej prasy w wolnym kraju. Skoro zaś tak, to nie można mieć do tej prasy zaufania takiego, jakie się miało dotychczas. Zaufanie to dotychczas opierało się na fundamencie rywalizującego ze sobą pluralizmu (jak ja przytrzymam, to pójdzie u konkurencji) - a ta wpadka jest TOTALNA!!!
Mam tylko nadzieję, że cała ta zupełnie niesłychana i nieprawdopodobna afera medialna, dotycząca wszystkich niemieckich dziennikarzy bez wyjątku, wywrze skutek ozdrowieńczy i raz na zawsze wyeliminuje ewentualną przyszłą cenzurę - poprawnościową przede wszystkim, ale i każdą inną.
Wspomnę na koniec, że afera była nie tylko medialna, lecz i państwowa. Służby państwa nie dostały informacji od kolońskiej policji, przez co właśnie został zdymisjonowany koloński szeryf.
C.d.n. (niedługo)     
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #256 dnia: Stycznia 09, 2016, 11:48:05 am »
Niestety, zbliżamy się do wojny, a przejście jest ciągłe...

Cóż... Nie Ty jeden tak sądzisz.... Internety obiega taka oto informacja:
http://pl.blastingnews.com/europa/2016/01/szwajcarski-dowodca-sil-zbrojnych-europa-na-krawedzi-wojny-domowej-00722917.html
Dotarłem do źródła tej informacji:
http://speisa.com/modules/articles/index.php/item.2323/europe-on-the-verge-of-civil-war-a%80%93-swiss-army-chief-s-urgent-warning.html
A następnie źródła tych źródeł ;):
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/28/schweizer-armee-chef-warnt-vor-sozialen-unruhe n/
Wreszcie do samego oryginału:
http://www.schweizamsonntag.ch/ressort/politik/wie_hat_sich_die_bedrohungslage_der_schweiz_geaendert/

Nie jest to - jak widać - reakcja na wydarzenia z Kolonii (nie może być z racji daty). Każde kolejne źródło też - jak to zwykle media - trochę zaostrzało wymowę tekstu. Faktem jest jednak, że generał André Blattmann, odnosząc się m.in. do wydarzeń w Paryżu powiedział, że pokój nie jest dany raz na zawsze, wymieniał serię groźnych zjawisk, które mogą tenże pokój w Europie zburzyć i sugerował podniesienie wydatków na zbrojenia (i ogólnie przygotowanie się na nieciekawe scenariusze wojny hybrydowej - ta ostatnia, jak twierdził - już trwa).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #257 dnia: Stycznia 09, 2016, 01:07:10 pm »
Cytuj
Faktem jest jednak, że generał André Blattmann, odnosząc się m.in. do wydarzeń w Paryżu powiedział, że pokój nie jest dany raz na zawsze, wymieniał serię groźnych zjawisk, które mogą tenże pokój w Europie zburzyć i sugerował podniesienie wydatków na zbrojenia (i ogólnie przygotowanie się na nieciekawe scenariusze wojny hybrydowej - ta ostatnia, jak twierdził - już trwa).
Hihi...generałowie tak mają.
Przy czym dorzuciłbym inny klasyk usprawiedliwiający generała...z tytułowego imperium -  "Si vis pacem, para bellum".
Ale nie ma co popadać w histerię.
Wojny?
Wobec tego z kim? Bez tej odpowiedzi, gadanie o wojnie to czcza gadka.
W mojej ocenie jedyny kraj w okolicy który mentalnie i materialnie jest do tego gotów to Rosja.
O tym piszecie?
Czy macie jakąś nową definicję wojny? Może chodzi o domową?
O, dziś KOD po raz kolejny udowodni, że demokracja w Polsce ma się świetnie.  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #258 dnia: Stycznia 09, 2016, 01:55:28 pm »
Nie wiem co inni maja na myśli, ale ja mam na myśli PRZEDE WSZYSTKIM wojny domowe, ale niekoniecznie zgodne z podziałem administracyjnym i granicami danego państwa. Wojna, dla prostoty, to dość masowe i rozciągłe w czasie zabijanie się nawzajem (ludzi przez ludzi)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #259 dnia: Stycznia 09, 2016, 01:55:33 pm »
Maziek I co, jakos tak inaczej jest, jak sie jest bardziej osobiscie zaangazowanym? ;)
Oczywiście, bliższa ciału koszula.

Cytuj
Kiedy byly w Londynie strzelaniny pomiedzy czarnymi gangami, jedna z kul przeszla przez okno w autobusie, ok 0.5m od mojej kuzynki.
Uważam, że to o czym piszesz to nie jest to, co zaszło w Kolonii. Nie chodzi o wyjątkowo odrażający aspekt przemocy seksualnej, można go od zagadnienia odłączyć. Imigracja w UK czy Niemczech to nie jest zjawisko nowe (a UK to ma w ogóle sama za pazurami w tej kwestii, nachapała się w koloniach, teraz poniekąd buli). Nie mam czasu pisać elaboratu ale to jest przeskok jakościowy. Nie jest to tak, że z pewnej grupy imigrantów ekonomicznych jakiś procent okazał się lewusami, co jest normalne a nawet dość oczywiste, że imigracja w pewnym stopniu selekcjonuje takich właśnie ludzi (patrz juma).

W tym wypadku mamy masowy przerzut ludzi całkowicie nieprzystosowanych do nowych warunków, poza tą wiedzą, że robić mogą co chcą i tak jak chcą, zgodnie ze swymi zwyczajami. I którzy przybywają tu najwidoczniej jak wilk do owczarni, raz po soc, dwa po zakazane owoce. Można to rozwijać ale mam nadzieję, że ta różnica, przejście fazowe, jest czytelna.

Nie wiem co inni maja na myśli, ale ja mam na myśli PRZEDE WSZYSTKIM wojny domowe
Formalnie, jeśli przykładowo Francuzi (obywatele Francji narodowości francuskiej) będą się riezać z Francuzami innej narodowości, to możesz to nazywać wojną domową, jako że rżnąć się będą teoretycznie współobywatele, ale w tym wypadku to obywatelstwo jest tylko przyklejoną na ślinę nalepką. Ale pojęciowo to mi zupełnie nie pasuje.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2016, 01:59:43 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #260 dnia: Stycznia 09, 2016, 03:02:27 pm »
Cytuj
Nie wiem co inni maja na myśli, ale ja mam na myśli PRZEDE WSZYSTKIM wojny domowe, ale niekoniecznie zgodne z podziałem administracyjnym i granicami danego państwa. Wojna, dla prostoty, to dość masowe i rozciągłe w czasie zabijanie się nawzajem (ludzi przez ludzi)
Hmmm - to by pasowało. Traktując UE jako państwo.
Ale też zakłada kompletną impotencję władzy państwowej.
Lub jej interesowność takim konflikcie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa
Cytuj
W tym wypadku mamy masowy przerzut ludzi całkowicie nieprzystosowanych do nowych warunków, poza tą wiedzą, że robić mogą co chcą i tak jak chcą, zgodnie ze swymi zwyczajami. I którzy przybywają tu najwidoczniej jak wilk do owczarni
Sugerujesz, że przywódca stada owiec zaprosił do zagrody stado wilków pod hasłem udzielenia schronienia i pomocy tymże?
A w rzeczywistości, by ratowali niemiecką gospodarkę, zakładając, że choć częściowo zamienią się w owieczki?

« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2016, 03:35:14 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #261 dnia: Stycznia 09, 2016, 03:03:29 pm »
@ Q

Cytuj
Cóż... Nie Ty jeden tak sądzisz...

ale ja byłem pierwszy.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #262 dnia: Stycznia 09, 2016, 03:07:11 pm »
@ Liv
Odpowiem na pytanie zadane Maźkowi.

Cytuj
Sugerujesz, że przywódca stada owiec zaprosił do zagrody stado wilków pod hasłem udzielenia schronienia i pomocy tymże?  :)

Nie. Sugeruję, że przywódca owiec był głupi i nie wiedział, kogo zaprasza.
R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #263 dnia: Stycznia 09, 2016, 03:26:03 pm »
Sugerujesz, że przywódca stada owiec zaprosił do zagrody stado wilków pod hasłem udzielenia schronienia i pomocy tymże?
Cele przywódcy i szerzej UE w tym zakresie są dla mnie całkowicie poza zasięgiem mego rozumu i wyobraźni. Nie rozumiem tego co się dzieje i mam wrażenie, że próbuje się gasić pożar poprzez polewanie benzyną.

P.S. @ob. Remuszko - głupi może tak, ale powiedzieć, że nie wiedział kogo, to już nieprawdopodobne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #264 dnia: Stycznia 09, 2016, 03:34:50 pm »
Cytuj
Nie. Sugeruję, że przywódca owiec był głupi i nie wiedział, kogo zaprasza.
Niby odpowiedź oczywista, ale przecież ta osoba przez wiele ostatnich lat uchodziła za najsprytniejszą, najbardziej wpływową postać polityki europejskiej. Oraz najbardziej "trzeźwą" w znaczeniu realpolitik.
I to mi zgrzyta w przyjęciu tej prostej odpowiedzi - głupia.
Cytuj
Cele przywódcy i szerzej UE w tym zakresie są dla mnie całkowicie poza zasięgiem mego rozumu i wyobraźni
Odpowiedź jest chyba w sferze ekonomii...bo dalej to już spiskowość typu przygotowanie "greckiego korytarza" etc  :)
Trochę na chybcika te materiały, ale tak;
http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/uchodzcy-przyspiesza-rozwoj-niemieckiej-gospodarki/
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18590036,willkommen-imigranci-sponsoruja-niemieckie-emerytury.html?disableRedirects=true

Ciekawym, czy jest związek miedzy omawianymi wydarzeniami a tym;
http://niezalezna.pl/74733-do-niemieckich-ksiegarni-wrocila-mein-kampf-wydawca-zaskoczony-zainteresowaniem
Jeszcze niedawno było to nie do pomyślenia. Że na legalu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2016, 03:36:55 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #265 dnia: Stycznia 09, 2016, 04:14:21 pm »
Livie, skoro prawda Ci zgrzyta - nic na to nie poradzę. Ty masz taki kształt czaszki, ja mam inny kształt czaszki, a pani Merkel jeszcze inny. "Uchodziła" - ale nie w moich oczach, więc logicznie nie powinieneś adresować tego argumentu do mnie. Prawda w tym ujęciu ma znaczenie statystyczne: ile osób myśli tak jak PiS, a ile tak jak PO albo inny Kukiz/Petru.
Wczoraj jakaś pani a może pan, w każdym razie uczony profesor, powiedział w telewizorze rzecz tak prostą, że aż achnąłem.
Islamiści urodzili się, wychowali i dorośli w kulturze, w której ciało kobiety jest osłonięte niemal od stóp do głów, a nawet z głową. Tymczasem te młode napalone byczki, którym testosteron kapie z uszu, trafiły do raju, gdzie kobity w miejscach publicznych wyglądają i zachowują się jak nałożnice, gdzie można się bezkarnie dymać na ulicy oraz bezkarnie chlać i ćpać. Gdybym był takim nagle przeniesionym islamistą, to też, zwłaszcza w pijaną noc sylwestrową, macałbym te hurysy gdzie popadnie. To, że pani Merkel tego nie wiedziała, świadczy - moim zdaniem - że jest albo rdzennie i solennie głupia (i to w samym środku!), albo ma samych głupich doradców, albo nie słucha doradców mądrych. Na mój rozum - quartum non datur.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #266 dnia: Stycznia 09, 2016, 04:51:35 pm »
Cytuj
Cele przywódcy i szerzej UE w tym zakresie są dla mnie całkowicie poza zasięgiem mego rozumu i wyobraźni
Odpowiedź jest chyba w sferze ekonomii...
Wg mnie nie jest w sferze ekonomii, ponieważ nie widzę najmniejszej możliwości, aby rachunek per saldo był dodatni. To jest niemożliwe. Tylko biorąc prostą ekonomię. Biorąc rachunek ciągniony ze sprawami finansowo niewymiernymi włącznie to jest wielka plajta.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #267 dnia: Stycznia 09, 2016, 06:25:28 pm »
Formalnie, jeśli przykładowo Francuzi (obywatele Francji narodowości francuskiej) będą się riezać z Francuzami innej narodowości, to możesz to nazywać wojną domową, jako że rżnąć się będą teoretycznie współobywatele, ale w tym wypadku to obywatelstwo jest tylko przyklejoną na ślinę nalepką. Ale pojęciowo to mi zupełnie nie pasuje.

Ha, sądzisz, że niedługo obywatelstwo będzie się mierzyć testem Voighta-Kampffa, a raczej Electronic Subversive Ideas Detector?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #268 dnia: Stycznia 09, 2016, 07:55:02 pm »
Cytuj
Livie, skoro prawda Ci zgrzyta - nic na to nie poradzę. Ty masz taki kształt czaszki, ja mam inny kształt czaszki, a pani Merkel jeszcze inny.
Niebo jest niebieskie, trawa jest zielona a z góry księżyc...koniec cytatu - Szekspir.  :)
Cytuj
Wg mnie nie jest w sferze ekonomii, ponieważ nie widzę najmniejszej możliwości, aby rachunek per saldo był dodatni. To jest niemożliwe. Tylko biorąc prostą ekonomię. Biorąc rachunek ciągniony ze sprawami finansowo niewymiernymi włącznie to jest wielka plajta.
Przy założeniu, że się asymilują widzę możliwość widzenia korzyści. Gospodarka niemiecka nie od dziś imigrantami stoi. Patrz link pierwszy z poprzednika.
Znaczy, też uważasz - głupia Angela?

I z dedykacją;
Jacek Żakowski łopatologicznie wytłumaczył wszystkim obrońcom demokracji, jaką rolę pełnią demokratyczne media. Okazuje się, że mają zadania i nie jest to informowanie obywateli. Ciekawym, kto je wyznacza? - cytat;
"Gdyby media stanęły na wysokości zadania, PiS nie rządziłby w Polsce"
Wystarczy zadać sobie wysiłek i przez chwilę pomyśleć nad tym zdaniem. Zadać kilka pytań (jedno już zadałem). I wyciągnąć logiczne wnioski.
Ależ schiza w tej kompanii obrońców (wybacz Draco - Tyś wyjątkowy ;) ), choć jakby mają tego świadomość...kolejny cytat, dla odmiany Seweryna B. "Uwaga, jesteśmy w domu wariatów".
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2016, 08:12:55 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #269 dnia: Stycznia 09, 2016, 08:27:11 pm »
Islamiści urodzili się, wychowali i dorośli w kulturze, w której ciało kobiety jest osłonięte niemal od stóp do głów, a nawet z głową.
Tylko poza domem - dla obcych.
Cytuj
Tymczasem te młode napalone byczki, którym testosteron kapie z uszu, trafiły do raju, gdzie kobity w miejscach publicznych wyglądają i zachowują się jak nałożnice, gdzie można się bezkarnie dymać na ulicy oraz bezkarnie chlać i ćpać. Gdybym był takim nagle przeniesionym islamistą, to też, zwłaszcza w pijaną noc sylwestrową, macałbym te hurysy gdzie popadnie.
Super.
Ale! Spróbuj bezkarnie (nie w ciemnym zaułku) zrobić którąś z tych rzeczy - na ulicy.
Najlepiej w wymienionej kolejności:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)