Autor Wątek: Rodzina Lema  (Przeczytany 8761 razy)

UmiN

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Rodzina Lema
« dnia: Listopada 08, 2004, 02:43:46 am »
Witam. Jestem na tym forum nowy, ale przeczytalem wszystkie posty i jestem pod wrazeniem duzej wartosci merytorycznej prowadzonych tu rozmow. Postanowilem sie przylaczyc izapoczatkowac nowy temat, ktory mnie zaciekawil a na ktory nie moge nigdzie znalezc informacji. Chodzi mianowicie o najblizsza rodzie Lema, czyli o jego zone i syna. Czy ktos wie cos na ich temat? Bo ja slyszalem tylko ze jego syn ukonczyl jakies sstudia fizyczne w USA, ale poza tym nic wiecej nie wiem. Czy ktos ma jakies dokladniejsze informacje?

Terminus

  • Gość
Re: Rodzina Lema
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 11, 2004, 03:46:00 am »
Witaj na forum. Ja tylko kiedyś czytałem jak Lem mówił, że jego syn obecnie zajmuje się tłumaczeniem tekstów naukowych.

UmiN

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Re: Rodzina Lema
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 15, 2004, 12:08:59 am »
Dzieki za info Terminus, zawsze dobre i to choc i tak dziwi mnie, ze tak malo wiadomo na temat rodziny Mistrza ???

Terminus

  • Gość
Re: Rodzina Lema
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 15, 2004, 03:37:53 pm »
Jeśli interesuje Cię ten temat, to - o ile jeszcze tego nie zrobiłeś - przeczytaj ''wysoki zamek''. Autobiografia lat młodzieńczych, w której Lem opisuje dosyć rozlegle między innymi swoich rodziców.

O nowszych danych niestety nic nie wiem.

lanka

  • Gość
Re: Rodzina Lema
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 25, 2005, 11:37:03 am »
  Hej!Ciekawość rzecz ludzka, ale skoro Mistrz ceni sobie prywatność trzeba to uszanować, Zważ, że w dosyć licznych i wyczerpujacych wywiadach - LEM mówi o swoich bliskich tylko tyle, ile chce powiedzieć, i dobrze.
Mnie daleko bardziej frapuje np. jacy są Jego czytelnicy - ciekawe, czy były jakieś badania albo sondy na ten temat?
Pozdrawiam.

Deckert

  • Gość
Re: Rodzina Lema
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 25, 2005, 11:56:58 am »
To przecież żaden problem. Jesteśmy w końcu na forum Lema. Zbuduj taką sondę z pytaniami i wrzuć ją tutaj. Myślę, że wielu z nas odpowie na takie statystyczne badanie.

CU
Deck

Terminus

  • Gość
Re: Rodzina Lema
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 25, 2005, 12:01:56 pm »
right

virgo

  • Gość
Re: Rodzina Lema
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 28, 2006, 09:32:00 pm »
Zastanawiam się gdzie Mistrz przebywa obecnie? Może by sięgnąć do korzeni... ::)

Terminus

  • Gość
Re: Rodzina Lema
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 29, 2006, 01:45:04 am »
W Krakowie ale nie wiem przy jakiej ulicy.