Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mgol

Strony: [1]
1
Prezentacje maturalne / Re: Rozwój SF
« dnia: Marzec 11, 2005, 06:46:14 pm »
Problem w tym, że więcej niż 5 książek się nie upchnie w 15 minutach... :/ A można by mówić i mówić... I to jest chyba największy problem...

2
Prezentacje maturalne / Re: Rozwój SF
« dnia: Marzec 10, 2005, 05:23:02 pm »
Na studia :P Trzeba mieć te 30% na maturze ;)
Chociaż z ustnej chciałbym lepiej choćby dlatego, żeby przekonać moją polonistkę, że sf to nie idiotyzm (bo tak uważa) Taka misja to wystarczająca motywacja.

Omówić mogę co najwyżej 3-4-5 książek. Verne'a pewnie omówię "20 tys...", Lema, jak już pisałem, "Pamiętnik...", tylko chodzi o książki pośrednie. Muszę jakieś 2 wybrać. Nie wiem, Clarck, Wells? Chodzi również o to, żeby to było w miarę przekrojowe, mimo krótkiego czasu (15 minut). Poza tym muszę skorzystać z jakichś opracowań. Do Lema pewnie wystarczy książka Jarzębskiego, tylko o resztę chodzi (poza jakimiś recenzjami z internetu oczywiście). Książki i tak już nie zdążę zamówić przed podaniem bibliografii, więc pewnie polecę trochę w ciemno, ale trudno.

A ten pośpiech to dlatego, że np. ja do poniedziału muszę już przedstawić ostateczną wersję bibliografii...

3
Prezentacje maturalne / Re: Rozwój SF
« dnia: Marzec 09, 2005, 08:16:23 pm »
Na pewno nie macie jakichś książek traktujących o sf ogólnie? Bo w googlu znajduję tylko książki poszczególnych autorów.

Do prezentacji wystarczy 4-5 książek. Muszę wziąć 1 Lema, 1 Verne'a i 2-3 pośrednie. Od niedawna zacząłem w ogóle czytać sf (w gimnazjum nikt mnie nie raczył uświadomić), szczególnie Lema sobie cenię, ale byłbym wdzięczny, gdyby ktoś pokazał mi, co jeszcze najlepiej pokazać, aby był najlepszy przekrój sytuacyjny (ew. Lema mogę wziąć 2 książki - chyba omówię "Pamiętnik...", bo to moja ulubiona książka Lema).

Z góry dzięki za pomoc.

P.S. Wysłałem ten tekst również w wątku ewolucja sf.

Strony: [1]