Autor Wątek: Co tępora, to mores...!  (Przeczytany 513488 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1800 dnia: Września 16, 2023, 02:46:51 pm »
A Krystyna Janda powiedziała, że do każdego poronienia będzie wzywan prokurator.
Jaki jest obecnie stan prawny?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1801 dnia: Września 16, 2023, 05:05:10 pm »
Tego typu granie Jandą, to już Samolińska (z Razem) celnie podsumowała, i to dobrych kilka lat temu...
https://tvn24.pl/polska/bardzo-duzo-osob-chociazby-pani-janda-nie-znalo-zapisow-tego-projektu-ra681948
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1802 dnia: Września 16, 2023, 06:03:50 pm »
Tego typu granie Jandą, to już Samolińska (z Razem) celnie podsumowała, i to dobrych kilka lat temu...
https://tvn24.pl/polska/bardzo-duzo-osob-chociazby-pani-janda-nie-znalo-zapisow-tego-projektu-ra681948
Cytuj
Samolińska powiedziała, że jest przeciwna twierdzeniom, że Polacy nie wiedzą, przeciwko czemu protestowali. - To jest traktowanie ludzi jak idiotów - podkreśliła.

Tak było. Było pierdzielenie farmazonów czyli typowe napędzanie histerii, potem się coś tam wyjaśniło i sprawa się rypła. To czemu Janda pierniczyła skoro nie wiedziała? To typowa histeria, jak ze zmartwychwstaniem Diduszki.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1803 dnia: Września 16, 2023, 07:31:53 pm »
W ogóle jesteś w stanie sformułować jakąś własną myśl bez "tata, a Marcin powiedział"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1804 dnia: Września 16, 2023, 08:46:42 pm »
@S.E. jak już tak sprawnie podlinkowy tekst cytujesz, to zacytuj jeszcze to:
Cytuj
Mówiła, że projekt nie zakładał karania kobiet za poronienie, ale w sytuacji, gdy jest kara za przerwanie ciąży, i kiedy kobieta poroni, to "przy jej łóżku szpitalnym znajdzie się policjant i prokurator". - To znaczy będzie się badać, czy to poronienie nie było przerwaniem ciąży - tłumaczyła.

Jak widać Samolińska sugeruje, że Janda użyła wyostrzającego skrótu myślowego (coś, co powinieneś zrozumieć, bo stosujesz to nagminnie, i do znudzenia).

Było pierdzielenie farmazonów czyli typowe napędzanie histerii

To, że K.J. cokolwiek napędzała (czyli w złej wierze mijała się z prawdą, licząc na wywołanie efektu społecznego), to tylko interpretacja, jedna z wielu możliwych, i niekoniecznie najbardziej wiarygodna (patrz wyżej). Trudno ją przyjąć za fakt, póki nie zbudujesz urządzenia do mapowania mózgów, pozwalającego ze stworzonego tak modelu odczytać myśli, i nie otworzysz wormhola do momentu, w którym Janda pisała na FB, by jej umysl prześwietlić, a potem nie pokażesz adekwatnych wyników, które peers potwierdzą.

To czemu Janda pierniczyła skoro nie wiedziała?

Wracamy do pierwszego akapitu. (Do drugiego też - tylko napędzanie zastępujemy niewiedzą.)

ps. Czy słowa K.J. nie stały się ciałem przynajmniej w tym konkretnym przypadku?
https://tvn24.pl/pomorze/szczecin-agenci-cba-wkroczyli-do-prywatnego-gabinetu-ginekologicznego-zabezpieczyli-dokumentacje-pacjentek-6779353
https://wiadomosci.onet.pl/szczecin/najpierw-cba-zabralo-dokumentacje-teraz-wzywa-pacjentki-to-zastraszanie/97w3615
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2023, 01:56:48 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1805 dnia: Września 17, 2023, 07:30:17 am »
Ok.
Co do statystyki i mężczyzn - te dane wynikają z nierównych praw?

Prosiłabym - wobec tych niezaprzeczalnych różnic - by np. mężczyźni u których wykryto ciężką chorobę (w której leczeniu liczy się czas)...żeby przez kilka miesięcy byli pozbawieni możliwości leczenia - a nuż ta choroba się cofnie, odpadnie, sama się uleczy...
Jak nie - to już trudno - operować, ale bez znieczulenia.

To taka namiastka równości w tym względzie - by była
...bo jednak czymś innym jest urodzenie kamienia nerkowego, a czymś innym martwego dziecka.
Żeby było jasne - nie wierzę w solidarność plemników albo jajników i takie tam puenty  erystyczne...
Raczej wierzę w fenomen samolubnych genów.

Bez wiary by nie przetrwały. Tak generalnie to raczej są nierówne.
A co do równości praw to chyba nie zależy od biologii.
Prawo , jego równość według płci a czyn zabroniony to też są kwestie ze sobą związane.
Aha - mentalnie kobiety są bardziej elastyczne, ale też i waleczne.
Faceci to u nas chyba leniwi raczej.
Aha - jeszcze są dzieci, także te niechciane.
Aha - nowoczesna kobieta woli pieska do utrzymania.
Chyba tak coraz częściej jest.
Piesek jest wierniejszy, tańszy, bezinteresowny, itd.

Nie wiem czy tu chodzi o prawo do bycia innym niż się jest czy coś innego.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1806 dnia: Września 17, 2023, 04:13:06 pm »
https://i.ibb.co/C7LSSvz/kermitokurlakiboce.jpg
W ogóle jesteś w stanie sformułować jakąś własną myśl bez "tata, a Marcin powiedział"?
Nie, gdyż istnieje pani Szostak i akcja Wyborczej, że aborcja jest for fun.
https://i.ibb.co/qdmvypH/364657233-2586033694885941-1423601428213575997-n.jpg
Co do samej ciąży to jest ona stanem naturalnym i jak idzie to idzie a jak coś to się leczy. Ma ona też dobre strony - jak urodziłeś to wiesz, że dziecko jest twoje.

Co do pani Jandy, jakby miała ona powiedzieć coś do rzeczy to by nie miała nic do powiedzenia. I tu jest sedno jej ściemy.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2023, 06:29:56 pm wysłana przez olkapolka »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1807 dnia: Września 17, 2023, 04:23:26 pm »
Powtarzanie tego samego innymi słowami, bez rzeczowego odniesienia się do argumentów rozmówców, to jeszcze nie odpowiedź... Mantrowanie zostawmy innym (Hare Kriszna, Hare Hare).

Co do pani Jandy, jakby miała ona powiedzieć coś do rzeczy to by nie miała nic do powiedzenia.

Pani Janda, czego bynajmniej nie kryje (więc i ja o tym wspomnę), przeszła dwie ciąże pozamaciczne (czyli takie, jakich się nie da nie przerwać). Sądzę, iż te doświadczenia powodują, że ma na ten temat do powiedzenia więcej, niż my - teoretyzując.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2023, 07:09:08 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1808 dnia: Września 17, 2023, 06:38:07 pm »
Co do samej ciąży to jest ona stanem naturalnym i jak idzie to idzie a jak coś to się leczy. 
Uhm...a jak się nie da leczyć?
Cytuj
Ma ona też dobre strony - jak urodziłeś to wiesz, że dziecko jest twoje.
Czyli jednak mężczyźni powinni sami sobie rodzić...dla tej pewności. Dobre!


Xetras
:
Cytuj
A co do równości praw to chyba nie zależy od biologii.
Prawo , jego równość według płci a czyn zabroniony to też są kwestie ze sobą związane.
Czyli że co w kwestii omawianej tu aborcji ze względów zdrowotnych?
I tej po gwałcie?
Czy prawo powinno kobietom taką możliwość gwarantować czy też nie?

Pss..Chyba mieliśmy taki temat o aborcji - bo szkoda tej tempory na te...tu.

Nawiasem - to co Smok tutaj odstawia to typowe dla polskiego dyskursu politycznego:
- X sprzedał konia z rzędem.
Zamiast rozmowy o X:
- Ale Y sprzedał konia z rzędem i urzędem.
- Dobrze, sprzedał, ale co powiesz o X?
- W sprzedał węża bez kieszeni i napisał o tym na FB.
Itd....to kompletnie nie ma sensu.
To nawet nie jest związane z tym czy ktoś potrafi swoje zdanie przedstawić swoimi słowami - to jest czarno-biały podział świata.
W tym podziale: swojego świata się nie tyka.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2023, 07:01:33 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Retsam

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 106
  • Niepowodzenie jest najlepszym nauczycielem
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1809 dnia: Września 18, 2023, 12:14:17 am »
/.../
Itd....to kompletnie nie ma sensu.
To nawet nie jest związane z tym czy ktoś potrafi swoje zdanie przedstawić swoimi słowami - to jest czarno-biały podział świata.
W tym podziale: swojego świata się nie tyka.

Popieram @olkapolka i dodam: Większość ludzi nie wie co myśli, dopóki nie usłyszy, co powie. Ten proces wydaje się odpowiadać też za brak rozpoznania rezultatu (takiej wypowiedzi) jako nonsensu a siebie samego jako 'nonsense maker', albo 'BS maker'. Mój ostatni pomysł to odpowiadać: "Ja też lubię kiszoną kapustę".

Cytuj
Czyli jednak mężczyźni powinni sami sobie rodzić...dla tej pewności. Dobre!
Chętnych do rozmnażania chłopów (przez pączkowanie) jest coraz więcej i chyba przykład idzie 'z góry', patrząc na niektóre 'kałduny' w aktualnym 'zarządzie' tego mlekiem i miodem płynącego kraju.

W międzyczasie przewertowałem pierwszy numer 'Science et Vie' z 1913 roku i zastanowiły mnie dywagacje na temat tego, czy kobiety mają dbać o swoją tężyznę fizyczną. Autor był w ambarasie, bo przytoczył przykład turecki, gdzie kobiety są 'tuczone' w domach a rodzą takich chłopów na schwał, jak Turków. W końcu przyznał, że niektóre zajęcia sportowe jednak byłyby dla kobiet odpowiednie.  :o


 
'The mind that opens to a new idea never returns to its original size': Albert Einstein

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1810 dnia: Września 18, 2023, 12:44:01 am »
Nawiasem - to co Smok tutaj odstawia to typowe dla polskiego dyskursu politycznego:

Ba, chyba nawet starsze i mniej lokalne, niestety...
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_u_was_Murzynów_biją!
(Takczysiak nie jest to wzorzec wart naśladowania.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1811 dnia: Września 18, 2023, 08:57:56 am »
Nono, tylko człek na trochę zniknie, to akurat się rozgadują.
I to w tematach żetakżeknę - intertemporalnych.  ;)
Dorzucę dwa grosze... albo dwanaście.
Co do nierówności wobec prawa kobiet w Polsce.  Z konkretów...pierwsze co mi się narzuca to nierówność w możliwości przechodzenia na emeryturę, czyli korzystania z poniekąd "swoich", musem państwowym odkładanych pieniędzy. Dla kobiet 60, dla mężczyzn 65 lat.

Cytuj
- to jest czarno-biały podział świata.
Tam mi się zdaje, że jest to tylko skutek innego podziału, ostro skontrastowany. Ten nadrzędny podział chyba wszyscy stosują i też jest dychotomiczny, acz z odcieniami i mglistą granicą -  lepsze/gorsze.
W czasach ostrej rywalizacji przechodzi właśnie w białe/czarne, niestety.
Cytuj
Autor był w ambarasie, bo przytoczył przykład turecki, gdzie kobiety są 'tuczone' w domach a rodzą takich chłopów na schwał, jak Turków. W końcu przyznał, że niektóre zajęcia sportowe jednak byłyby dla kobiet odpowiednie.  :o
He, zainspirował.
Nie tylko w Azji... wrócę do wklejek.
Z 1891 roku

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1812 dnia: Września 18, 2023, 10:22:06 am »
...Większość ludzi nie wie co myśli, dopóki nie usłyszy, co powie. Ten proces wydaje się odpowiadać też za brak rozpoznania rezultatu (takiej wypowiedzi) jako nonsensu a siebie samego jako 'nonsense maker', albo 'BS maker'.
Hahaha - od 11:40
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1813 dnia: Września 18, 2023, 01:16:26 pm »
Mój ostatni pomysł to odpowiadać: "Ja też lubię kiszoną kapustę".
Myślisz, że to może zmusić do przemyśleń?;)
Muszę wypróbować.

Dorzucę dwa grosze... albo dwanaście.
Co do nierówności wobec prawa kobiet w Polsce.  Z konkretów...pierwsze co mi się narzuca to nierówność w możliwości przechodzenia na emeryturę, czyli korzystania z poniekąd "swoich", musem państwowym odkładanych pieniędzy. Dla kobiet 60, dla mężczyzn 65 lat.
Zdaje się, że tylko w Polsce jest taki rozstrzał emerytalny.

Aleale - ma to swoje konsekwencje:

Średnia emerytura wypłacana przez ZUS po waloryzacji w marcu 2023 roku wyniosła 3 311,61 zł brutto.

Średnia emerytura
mężczyzn wyniosła 4 103,07 zł brutto, podczas gdy średnia emerytura
kobiet wyniosła 2 792,86 zł brutto.

Od 2012 roku średnia emerytura kobiet jest o ok. 30% niższa od średniej emerytury mężczyzn i ok. 15% niższa od średniej emerytury.

https://ciekaweliczby.pl/emerytury_kobiety_mezczyzni_2023/

Z tym, że na ten stan składa się więcej czynników oprócz niższego wieku emerytalnego - np. urlopu macierzyńskie, wychowawcze, czasem niższe wynagrodzenie za tę samą pracę. To jakby osobny temat.
Cytuj
W czasach ostrej rywalizacji przechodzi właśnie w białe/czarne, niestety.
Niektórzy są w permanentnym stanie ostrej rywalizacji, niestety.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1814 dnia: Września 18, 2023, 02:38:09 pm »
Mój ostatni pomysł to odpowiadać: "Ja też lubię kiszoną kapustę".
Moim zdaniem użycia słowa "też" może mieć konsekwencje niezgodne z Twoimi (przypuszczam) zamiarami.


- część osób, która nie lubi kiszonej kapusty, pomyśli sobie, że należysz do wrogiego obozu lub chcesz się wywyższyć,
- część osób, która lubi kiszoną kapustę, pomyśli, że masz interes i chcesz się podlizać,
- część osób, która wierzy, że dzieci znajduje się w kapuście na polu, pomyśli, że jesteś zwolennikiem aborcji o ile nie dzieciobójstwa,
- część osób, która w ogóle nie wie, co to kiszona kapusta, pomyśli że strugasz z nich wariata albo uważasz za głupków.


Dlatego w ogóle najlepiej odpowiadać klasycznie: Ich weiss nicht! Z tym, że nie po niemiecku, bo można zarobić w tubę głosową.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).