Autor Wątek: Eksploracja Kosmosu  (Przeczytany 689312 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13404
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1200 dnia: Marca 27, 2016, 09:05:31 pm »
Bazując na tym, co czytam tak w ogóle i zastrzegając się, że nigdy tematu specjalnie nie drążyłem, białe dziury wyglądają na spekulację opartą na pewnych możliwych rozwiązaniach OTW, ale nie słyszałem, aby była jakaś zorganizowana kampania obserwacyjna i czy w ogóle jest jasne, co mianowicie obserwować i obserwacja czego konkretnie miałaby być dowodem. Obiło mi się o uszy, że próbowano połączyć długie błyski gamma z białymi dziurami, ale czytałem ostatnio nieco o błyskach gamma bo dużo się dzieje w tej sprawie i w związku z tym sporo art. się pojawia - raczej wygląda na to, że błyski gamma radzą sobie na razie bez białych dziur, choć ze względu na ich rozmaitość jest sporo znaków zapytania.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1201 dnia: Marca 27, 2016, 10:30:18 pm »
No wlasnie o tych blyskach tez slyszalem. Zaobserwowali jakis ponad 100 sekundowy, ktoy powinien pochodzic z wybuchu supernowej, ale zadna supernowa sie w tym obszarze nie pojawila, wiec zakladali mozliwosc, ze blysk pochodzi z bialej dziury. Myslalem, ze moze cos nowego, konkretniejszego sie pojawilo w temacie.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13404
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1202 dnia: Marca 30, 2016, 09:52:58 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1203 dnia: Kwietnia 09, 2016, 08:58:34 pm »
Wygląda jak film puszczony od tyłu  :)
Ale ładnie, ładnie...
https://www.youtube.com/watch?v=RPGUQySBikQ
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13404
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1204 dnia: Kwietnia 09, 2016, 10:12:16 pm »
Ładnie, ładnie. I kiedy to Lem pisał Terminusa ;) ...
Dłużej:
&nohtml5=False
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1205 dnia: Kwietnia 12, 2016, 04:31:43 pm »
Zdaje mi się, że to było 55 lat temu. A pamiętam jak dziś...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1206 dnia: Kwietnia 13, 2016, 12:17:38 am »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1207 dnia: Kwietnia 13, 2016, 02:51:03 am »
"Fiasko" jak żywe!

Eeetam, po pierwsze nie mamy spektroskopu orbiterów nad Marsem, który wykryłby jakąkolwiek aktywność rozumną na tamtejszej planecie (bo też, prawdopodobnie nijakiego życia tam nie ma, chyba, że trza szykować nazwę Antylena), po drugie jest to planeta Alfy Centauri B, nie Dzety Harpii, po trzecie nie piąta, po czwarte wyprawa ma być bezzałogowa, po piąte bradychrony nie będą w użyciu, itd.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2016, 03:24:23 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1208 dnia: Kwietnia 17, 2016, 01:17:25 pm »
Cytuj
"Fiasko" jak żywe!
Prędzej tragedia pralnicza  ;)
Kosmiczne żaglowce...czytało się...dawno, dawno temu.
Ot, pożytek z miliarderów;
100 baniek na alfę
100 baniek na kosmitów
100 baniek na dom w Kalifornii
http://wyborcza.pl/1,75400,18397481,rosyjski-oligarcha-jurij-milner-zainwestuje-100-mln-dol-w-poszukiwanie.html
Lubi okrągłe liczby  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1209 dnia: Kwietnia 17, 2016, 03:16:41 pm »
A skąd on (oligarcha) ma te miliardy? Znalazł w ZSRR?
R.
pjes: ja bym to od razu (zawczasu) przeniósł do "Kłótni politycznych"
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1210 dnia: Kwietnia 17, 2016, 08:58:14 pm »
Czy to ważne skąd wziął i po jakich Panamach inwestował, skoro teraz z pożytkiem ogólnocywilizacyjnym zostaną użyte? Moim zdaniem w tym wypadku pecunia non olet jak mało kiedy. (Czy oligarcha olet...? To inna sprawa... Ale czy patrząc na dzieła Michała Anioła muszę dumać nad moralnością Medyceuszy?)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2016, 09:04:07 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1211 dnia: Kwietnia 17, 2016, 09:16:21 pm »
Bliższa koszula ciału.
ZSRR rozpadł się ćwierć wieku temu, za naszego żywota, a Medyceusze kradli jakby wcześniej...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1212 dnia: Kwietnia 17, 2016, 09:56:56 pm »
Czy to ważne skąd wziął i po jakich Panamach inwestował, skoro teraz z pożytkiem ogólnocywilizacyjnym zostaną użyte? Moim zdaniem w tym wypadku pecunia non olet jak mało kiedy. (Czy oligarcha olet...? To inna sprawa... Ale czy patrząc na dzieła Michała Anioła muszę dumać nad moralnością Medyceuszy?)
Nie chodzi o moralność, tylko o kaprys. Tak ważne sprawy zależą od kaprysu tego czy innego miliardera.
Nawet nie o kaprys - wszak nic jeszcze nie powstało, jeno ładnie wyglądający projekt a za nim zapewne pójdzie modna ostatnio wizualizacja 3D + obietnica, że może jeszcze za życia (czyjego?).
Więc poczekam z brawami, bo pamiętam że podobnie budowano np. komunizm i religie.
Wykorzystując twórczo znane odkrycie niejakiego Pawłowa.
I nawet jeśli nie jest to pralnia, nie zdziwię się wielce, że nie chodzi o wysyłanie znaczków na alfę centaura tylko o te lasery i high-tech z nimi związany.
Aprop tego;
Cytuj
A skąd on (oligarcha) ma te miliardy? Znalazł w ZSRR?
W ZSRR tym bardziej w Rosji nikt nie znajduje miliardów ot tak - może je otrzymać - i doskonale wie się, od kogo.
Dzięki komu.
Na miejscu administracji USA bym się dokładniej przyjrzał tej bajeczce.  :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2016, 10:02:16 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1213 dnia: Kwietnia 17, 2016, 10:17:10 pm »
CIA powinno przyjrzeć się więźniowi łagrów?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #1214 dnia: Kwietnia 17, 2016, 10:21:05 pm »
Nie chodzi o moralność, tylko o kaprys. Tak ważne sprawy zależą od kaprysu tego czy innego miliardera.

Ano zależą (i to od wieków, dlatego przywołałem Wawrzyńca z rodzinką). Prawdą jest bowiem, że zasadniczo na finansowanie badań naukowych, opracowywania nowych technologii, także na mecenat nad artystami stać było od zawsze tzw. możnych (mecenat państwowy, teoretycznie rządzący się innymi prawami niż kaprys i prywata, teoretycznie powiadam ;), to wynalazek najnowszych czasów). Możni, zaś, to, wiadomo, posiadacze wielkiej własności, a wielka własność (wbrew temu co NEX może zechce nam twierdzić w odniesieniu do starych, dobrych, czasów*, bo po współczesności pewnie pojedzie ostrzej niż by mnie się chciało ;)) to zawsze był produkt jeśli nie wielkich zbrodni, to wielkich świństw przynajmniej, a posiadanie jej wiązało się - w najmniej obciążającym sumienie wariancie (ot, odziedziczyło się, albo inaczej Przypadek pomógł) - z wielkim egocentryzmem co najmniej (inaczej by posiadacz takiej fortuny zostawił sobie tyle, ile mu na wygodne życie trzeba, a resztę między potrzebujących rozdysponował).
Jeśli zatem coś z podejrzanie zgromadzonej fortuny (pomijam już, że liczy się ją w pieniądzach, które funkcjonują na zasadach w "Pamiętniku..." dokumentnie obśmianych - jak nie kreacja z sufitu - czy to wolą Putina, albo innego takiego, czy dziwacznych mechanizmów bankowych, to parytet złota, jak nie parytet złota, to parytet muszelek) sensownym celom posłuży to ja się cieszę (nawet jeśli z domieszką lekkiej goryczy)...**



* Inna sprawa, że - śmiem twierdzić - statystycznie gorsze jednak były - krwawsze, ciemniejsze i bardziej śmierdzące...

** Tym bardziej, że mecenat państwowy w demokracjach średnio sobie z takimi sprawami radzi, jak widać i może to być jedyna szansa...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2016, 12:32:03 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki