Autor Wątek: Płonący wieżowiec  (Przeczytany 28421 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Płonący wieżowiec
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 25, 2017, 10:23:15 am »
To już jak kerownyctwo uważa. Chodzi mi o to, żeby wyodrębnić bo w worze "pytam" ciężko znaleźć. Z drugiej strony może tylko ja się tym aż tak interesuję ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Płonący wieżowiec
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 25, 2017, 08:31:49 pm »
Wiesz co? Wyślij mi PM'a, które konkretnie posty byś wydzielił.

Edit:
Dobra, podzieliłem wedle sugestii, od miejsca które wskazaliście (olka publicznie, maziek - prywatnie).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2017, 11:41:15 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Płonący wieżowiec
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 26, 2017, 09:16:37 am »
Apropos łuku - łuk wymaga wysokiego napięcia. Te efekty na filmach to są prawdopodobnie rozłączniki linii wysokiego napięcia czyli okolice 100 tysięcy wolt i lepiej, względnie choć średniego - naście tysięcy. Tak orientacyjno-praktycznie łuk jest w powietrzu inicjowany z odległości 1 cm/ 1000 V, przy czym kiedy już się zapali można go nieco rozciągnąć. Przy napięciu 230 V trudno to nazywać łukiem - łatwo sprawdzić za pomocą tradycyjnej żarówki i wtyczki z odizolowanymi końcami przewodów, z jakiej odległości można zainicjować łuk takim napięciem (poprzez zaświecenie żarówki - a nie na golasa, bo korki wylecą - nie odpowiadam za skutki zdrowotne ;) ). Zresztą każdemu już udało się pewnie w życiu zrobić zwarcie na żywca to wiecie, jak to wygląda ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Płonący wieżowiec
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 29, 2022, 03:43:58 am »
Odgrzeję (nomen omen), bo niedawno natrafiłem na taki (nienowy) filmik (w zasadzie o tym samym, co wrzucony przez maźka u zarania wątku, ale bardziej naukowy):
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki