Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 519864 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #840 dnia: Stycznia 10, 2013, 08:17:25 pm »
Czy jesteś pewien, że odnosisz się do tego, co ja napisałem?
No pewnie, że nie.Zapętlić chciałem własny lapsus słowny,co nie zmienia postaci rzeczy o ucieczce decydentów od konfrontacji naukowej.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #841 dnia: Stycznia 10, 2013, 08:23:45 pm »
O którym PiS nie miał zielonego pojęcia. Czy może go stworzył?
O spiskowa teoria dziejów.
Cytuj
A to czym by się rząd zajmował - to zależy wyłącznie od parcia na rząd. Na razie jedyne poważniejsze parcie jest na Smoleńsk - i rząd może sobie spać spokojnie. Cóż, mamy demokrację, jaki naród, taki rząd. Widzę to coraz dobitniej.
A skąd ta wiedza?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #842 dnia: Stycznia 10, 2013, 10:28:23 pm »
Spisek w wykonaniu PiS? Nie rozśmieszaj mnie. Tak sobie żartuję, przecież wiem, że PiS był tej konferencji bardzo przeciwny. O jaką wiedzę pytasz? Pytanie jest niejednoznaczne, z powodu, że cytat przed nim zawiera co najmniej 5 konstatacji. Jeśli o całokształt, to odpowiadam z góry - z całokształtu. Czterdzieści parę lat w tym siedzę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #843 dnia: Stycznia 11, 2013, 12:28:14 am »
Spisek w wykonaniu PiS? Nie rozśmieszaj mnie. Tak sobie żartuję, przecież wiem, że PiS był tej konferencji bardzo przeciwny. O jaką wiedzę pytasz? Pytanie jest niejednoznaczne, z powodu, że cytat przed nim zawiera co najmniej 5 konstatacji. Jeśli o całokształt, to odpowiadam z góry - z całokształtu. Czterdzieści parę lat w tym siedzę.
O ile teflon na Tusku się zaczął kruszyć to jest parcie na radary ostatnio. Rząd pod kloszem medialnym może pozwolić sobie na wiele. Koleje Sląskie, Modlin, 1000 chorych na czerniaka do piachu -kogo to obchodzi?
O działaniach pisiorów nie dowiesz się z reżimowej TV, trzeba docierać do wiedzy. Ale to już polityka.
Za radary sam się wziąłem, proszę oto refleksja:
http://smocze.opary.salon24.pl/478251,komuna-sie-cofa
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2013, 12:29:57 am wysłana przez Smok Eustachy »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #844 dnia: Stycznia 11, 2013, 09:27:10 pm »
Wróciłem z Anina i myślę, że właściwy wątek to byłaby Polityczna Rzeźba.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #845 dnia: Stycznia 21, 2013, 12:30:07 am »
Mam info o owej konferencji. Finansowana była w całości z opłat uczestników. To po primo.
Po secundo żeby nie było rozważam wszelakie alternatywy:
http://smocze.opary.salon24.pl/480231,smolensk-wszystko-wyjasniam

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #846 dnia: Stycznia 22, 2013, 09:54:20 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #847 dnia: Stycznia 23, 2013, 12:41:17 am »
http://www.rp.pl/artykul/55361,972821-Zagraniczny-dokument-o-Smolensku.html
Niedziela, 21:00.
VOSM
"Nie ma ani jednego członka rodziny ofiar" - wiadome. Musieliby z Kaczorem gadać. Nagrali wersję Burdenki, pardon, Anodiny

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #848 dnia: Stycznia 23, 2013, 10:29:57 am »
"Nie ma ani jednego członka rodziny ofiar" - wiadome. Musieliby z Kaczorem gadać. Nagrali wersję Burdenki, pardon, Anodiny
Sztuczka polegająca na zawarciu w zdaniu twierdzącym, tyczącym czego innego, fałszywej tezy, pozornie oczywistej, będącej właściwym przekazem. Ob. Remuszko zaraz da definicję z zakresu erystyki stosowanej. Bo po pierwsze nieprawda, że z Kaczorem musieliby. Co, ubezwłasnowolnił rodziny ofiar? Po drugie nawet jeśli tak i pewna część rodzin ofiar jest ubezwłasnowolniona przez Kaczora, to jest jeszcze druga część, która nie jest. Oczywiście chodzi Ci o zdyskredytowanie tego filmu zanim jeszcze się pokaże, oczywiście niemerytorycznie.

A co do nieistotnego dla Ciebie meritum, to co mieliby do powiedzenia członkowie rodzin ofiar w kwestii przyczyn katastrofy? Pilnie słucham.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #849 dnia: Stycznia 23, 2013, 11:44:12 am »
Za przeproszeniem Dam: a wała!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #850 dnia: Stycznia 23, 2013, 11:09:05 pm »
"Nie ma ani jednego członka rodziny ofiar" - wiadome. Musieliby z Kaczorem gadać. Nagrali wersję Burdenki, pardon, Anodiny
Sztuczka polegająca na zawarciu w zdaniu twierdzącym, tyczącym czego innego, fałszywej tezy, pozornie oczywistej, będącej właściwym przekazem. Ob. Remuszko zaraz da definicję z zakresu erystyki stosowanej. Bo po pierwsze nieprawda, że z Kaczorem musieliby. Co, ubezwłasnowolnił rodziny ofiar? Po drugie nawet jeśli tak i pewna część rodzin ofiar jest ubezwłasnowolniona przez Kaczora, to jest jeszcze druga część, która nie jest. Oczywiście chodzi Ci o zdyskredytowanie tego filmu zanim jeszcze się pokaże, oczywiście niemerytorycznie.

A co do nieistotnego dla Ciebie meritum, to co mieliby do powiedzenia członkowie rodzin ofiar w kwestii przyczyn katastrofy? Pilnie słucham.
To był lot prezydenta i zginął prezydent, więc czyja niby rodzina by się miała wypowiadać? Faktycznie wypowiedziałem się nieprecyzyjnie bo obok Kaczora Marta Kaczyńska też by się musiała wypowiedzieć a wiadomo jaka jest jej opinia, wystarczy poczytać wywiad wSieci. No bo niby kto? Nie wyobrażam sobie żeby mogli pominąć najbliższą rodzinę Lecha Kaczyńskiego a dać wywiad np. Dereszem. Dlatego nie dali żadnych wywiadów z rodzinami ofiar.
2. Co mają rodziny do powiedzenia w kwestii przyczyn katastrofy? Ano na przykład to:

Wojskowa Prokuratura

Okręgowa w Warszawie

ul. Nowowiejska 26 B

00-911 Warszawa

 

sygn. akt. Po.Śl. 54/10

 

 

                       Na podstawie art. 167 k.p.k. wnoszę o zwrócenie się do ATM PP Spółki z.o.o. o wydanie ekspertyzy uzupełniającej poprzez udzielenie odpowiedzi czy ATM PP Sp. z o.o. podtrzymuje ekspertyzę wydaną na potrzeby niniejszego postępowania z dnia 15 lipca 2011 roku (k.48654-48785) czy podziela wskazane w uzasadnieniu niniejszego wniosku spostrzeżenia, czy mają one wpływ na treść ekspertyzy, oraz czy wobec wskazanych w uzasadnieniu wniosku okoliczności podziela pogląd, że albo system autopilota Tu 154 M był uszkodzony, albo zapisy pochodzące bądź z CVR bądź z FDR pochodzą z uszkodzonego systemu rejestracji danych.

                                                         uzasadnienie

W oparciu o dostępne materiały z odczytów skrzynek parametrów lotu MSRP-64 i ATM-QAR (FDR) oraz stenogramy z odczytu rozmów z kokpitu (CVR) MARS-BM dokonane przez IES oraz MAK ustalono, że:

W Smoleńsku realizowano podejście do lądowania z włączonymi kanałami autopilota (ABSU): podłużnym, poprzecznym i automatem ciągu (AT). Odłączanie poszczególnych kanałów ABSU jest sygnalizowane w kabinie pilotów sygnałami akustycznymi o częstotliwości 400 Hz, które są rejestrowane w rejestratorze rozmów (CVR) kanał nr 3. Jednocześnie, odłączenie każdego z użytych kanałów autopilota zostały zarejestrowane przez oba rejestratory parametrów lotów (FDR), w formie zmiany parametru aktywności danego kanału ABSU w osi czasu. W tym miejscu należy zaznaczyć, że zarówno rejestrator parametrów lotu (FDR) MSRP-64 oraz ATM-QAR korzystają z tych samych danych wejściowych, natomiast rejestrator głosowy (CVR) MARS-BM rejestruje dźwięki alarmów charakterystycznych dla zmiany stanu konkretnych urządzeń rozlegających się w kabinie sygnalizujących zmiany stanu konkretnych urządzeń, co zostało opisane w stenogramach z odczytu rejestratora głosowego.

Oba rejestratory parametrów lotu (FDR) mają wspólną podstawę czasu, natomiast rejestrator głosowy (CVR) MARS-BM ma własną ścieżkę rejestracji czasu, przesuniętą względem FDR o + 3 sekundy (ATM – Ekspertyza techniczna: deszyfracja i analiza danych z pokładowych rejestratorów parametrów str. 16). Pozostaje to jednak bez wpływu na analizowaną tutaj sytuację, tzn. różnic w czasie pomiędzy odłączeniem pierwszego (z trzech), a ostatniego kanału autopilota.

W czasie analizy wymienionych wcześniej materiałów ustalono, że odłączenie pierwszego i ostatniego kanału ABSU dzieli następująca różnica czasowa:

– wg stenogramu MAK (CVR) – ok. 1,9 sekundy,

– wg stenogramu IES (CVR) – ok. 2,7 sekundy,

zaś z analizy wykresów z rejestratorów parametrów lotu (FDR), MSRP-64 z raportu MAK oraz rejestratora ATM-QAR (FDR) z raportu KBWL LP otrzymano wartość 5,5 sekundy.

Porównanie stenogramu rozmów w kabinie wykonanego przez IES w Krakowie z wykresami z FDR, na których pokazano czasy odłączania poszczególnych kanałów ABSU pozwala stwierdzić, że jeśli potraktować wszystkie źródła w sposób jednakowy i wszystkie uznać za wiarygodny materiał posiadający tą samą wartość procesową, to zarejestrowana została rzecz trudna do wytłumaczenia, a wręcz technicznie niemożliwa. Rejestrator katastroficzny CVR MARS-BM zarejestrował bowiem dźwięk odłączenia ostatniego z trzech kanałów autopilota, co najmniej 2,8 sekundy wcześniej niż fizycznie ostatni kanał ABSU został odłączony (w sytuacji, gdy nagrany sygnał dźwiękowy powinien być słyszalny w tym samym momencie kiedy dokonuje się odłączenia lub z minimalnym opóźnieniem). Ponieważ nie ma technicznej możliwości, aby przy sprawnym autopilocie dźwięk oznaczający wykonanie czynności włączył się wcześniej niż ta czynność została wykonana, stąd wniosek, że albo system autopilota był uszkodzony, albo zapisy pochodzące z rejestratora CVR MARS-BM bądź z obu skrzynek parametrów lotu (FDR – MSRP-64 oraz ATM-QAR) pochodzą z uszkodzonego systemu rejestracji danych.

                                                                Stanisław Zagrodzki

 
    W zał:

1.) karta – stenogram z odczytu rejestratora CVR MARS-BM MAK

2.) karta – stenogram z odczytu rejestratora CVR MARS-BM IES

3.) karta – odczyt rejestratora parametrycznego FDR MSRP-64

4.) karta – odczyt rejestratora parametrycznego ATM- QAR

 
#####
Co do samego filmu Katastrofa w Przestworzach to co prawda mamy tylko przecieki, ale wiemy dość.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2013, 11:14:21 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #851 dnia: Stycznia 27, 2013, 11:47:13 pm »
Obejrzałem starannie to Naszynal Dżiografik i najbardziej to zgadzam się z Kasią, która po prostu rzekła: nic takiego.
VOSM
pjes: i dodała arcytrafnie, że to jest dla obcokrajowców. Howgh!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #852 dnia: Stycznia 28, 2013, 08:39:48 am »
to zgadzam się z Kasią, która po prostu rzekła: nic takiego.
VOSM
pjes: i dodała arcytrafnie, że to jest dla obcokrajowców. Howgh!
Z Kasią Tusk  8) o jesli Ta Kasia tak powiedziala,to musi być prawda.Filmu nie oglądałem,przeczytałem natomiast ten artykuł http://wpolityce.pl/dzienniki/jak-jest-naprawde/45715-czy-nie-ma-granicy-bezczelnosci-ogladajac-swiatowa-premiere-filmu-national-geographic-co-chwila-zadawalem-sobie-to-pytanie Po lekturze, oglądanie raczej można sobie odpuścić,chyba że ktoś tu kłamie  8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #853 dnia: Stycznia 28, 2013, 01:54:24 pm »

http://www.rp.pl/artykul/55361,972821-Zagraniczny-dokument-o-Smolensku.html
Niedziela, 21:00.
VOSM
"Nie ma ani jednego członka rodziny ofiar" - wiadome. Musieliby z Kaczorem gadać. Nagrali wersję Burdenki, pardon, Anodiny


Ten film należy do większej serii o wypadkach lotniczych - czy w innych odcinkach przedstawiano wywiady z rodzinami ofiar?

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #854 dnia: Stycznia 29, 2013, 01:32:15 pm »
/..../



Ten film należy do większej serii o wypadkach lotniczych - czy w innych odcinkach przedstawiano wywiady z rodzinami ofiar?
Praktycznie zawsze. Dodatkowo na końcu często jest o upamiętnianiu. http://smocze.opary.salon24.pl/482231,katastrofa-national-geographic