Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1129429 razy)

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 437
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1020 dnia: Grudnia 08, 2007, 11:30:41 am »
Q,

Cytuj
samozwańczy arystokrato ducha
Już nie per "skurwysynu", jakżeś łaskaw był się zwrócić prywatnie, o Esencjo Kultury? To zaiste ciekawa a zaskakująca, lecz nader wszystko - jednak! - rozczarowująca przemiana.

Ze swojej strony pragnąłbym zakończyć ten wątek, gdyż:
- obecna dyskusja jawi mi się być bardzo niskiej jakości (bardziej chodzi mi w tym momencie o formę niż o treść - z powodów niżej i wyżej wymienionych),
- nie podzielam poglądu, jakoby wklejanie znalezionych w sieci ad hoc cytatów było przejawem szczególnej erudycji, lecz raczej jest brakiem szacunku dla innych (podobnie zresztą jak zaśmiecanie tematów każdym - nawet najbardziej odległym - skojarzeniem wziętym ze szmirowatej literatury sf),
- com miał do powiedzenia, tom już napisał w pierwszym i drugim poście (nieskromnie polecam lekturze ze zrozumieniem, nawet jeżeli miałaby to być pierwsza tego typu lektura), rozwinięcie tych myśli jest też w zasadzie w postach ANIEL-i et al.,
- i tylko to - ani na odkręcanie Twoich nadinterpretacji (np. gdzie niby występuję przeciwko materializmowi) i dopowiedzeń tego, czego nie napisałem (np. skąd solipsyzm Ci się przyśnił, to też nie mam pojęcia) - tych wszystkch "ekstrapolacji", jak to trafnie dzi ujął a które Tyś przez tyle stron poczynił, ani na tłumaczenie myśli filozofów nie mam siły i ochoty,
- a nader wszystko - czasu.

Mówiąc krótko: po raz n-któryś przypomniałem sobie, że prawda więcej ucierpi od żarliwości jej obrońców niż od wszelakich ataków jej przeciwników.

Bez obrazy.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1021 dnia: Grudnia 08, 2007, 12:18:46 pm »
Cytuj
Q,

Cytuj
samozwańczy arystokrato ducha
Już nie per "skurwysynu", jakżeś łaskaw był się zwrócić prywatnie, o Esencjo Kultury? To zaiste ciekawa a zaskakująca, lecz nader wszystko - jednak! - rozczarowująca przemiana.

Co prawda ujawinanie tajemnicy korespondencji jest ciosem poniżej pasa, ale nie bedę udawał. Przyznaję, że użyłem na priv tamtego słowa, wstyd mi z tego powodu i przepraszam. Niezależnie od tego z jakim zwierzęciem byłeś uprzednio łaskaw mnie porównać. Nie powinienem był sobie na to pozwolić, choć po niedługim namyśle tamtą informację wykasowałem (mając cichą nadzieję, że nie zdążyłeś jej odczytać).

Cytuj
Ze swojej strony pragnąłbym zakończyć ten wątek, gdyż:
- obecna dyskusja jawi mi się być bardzo niskiej jakości (bardziej chodzi mi w tym momencie o formę niż o treść - z powodów niżej i wyżej wymienionych),
- nie podzielam poglądu, jakoby wklejanie znalezionych w sieci ad hoc cytatów było przejawem szczególnej erudycji, lecz raczej jest brakiem szacunku dla innych (podobnie zresztą jak zaśmiecanie tematów każdym - nawet najbardziej odległym - skojarzeniem wziętym ze szmirowatej literatury sf),
- com miał do powiedzenia, tom już napisał w pierwszym i drugim poście (nieskromnie polecam lekturze ze zrozumieniem, nawet jeżeli miałaby to być pierwsza tego typu lektura), rozwinięcie tych myśli jest też w zasadzie w postach ANIEL-i et al.,
- i tylko to - ani na odkręcanie Twoich nadinterpretacji (np. gdzie niby występuję przeciwko materializmowi) i dopowiedzeń tego, czego nie napisałem (np. skąd solipsyzm Ci się przyśnił, to też nie mam pojęcia) - tych wszystkch "ekstrapolacji", jak to trafnie dzi ujął a które Tyś przez tyle stron poczynił, ani na tłumaczenie myśli filozofów nie mam siły i ochoty,
- a nader wszystko - czasu.

Mówiąc krótko: po raz n-któryś przypomniałem sobie, że prawda więcej ucierpi od żarliwości jej obrońców niż od wszelakich ataków jej przeciwników.

Bez obrazy.

Zatem faktycznie rozejdźmy się w tej dyskusji bez pretensji (acz różniąc się ocenami filozoficznymi) jak i bez szczególnej sympatii (ale i bez zajadłej antypatii mam nadzieję). W związku z czym nie podejmę polemiki z Twoimi opiniami.

Pozdrawiam.

ps. a swoją drogą czytam ze zrozumieniem, ale każdy widzi co chce widzieć.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2007, 12:25:43 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13404
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1022 dnia: Grudnia 08, 2007, 12:18:57 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1023 dnia: Grudnia 08, 2007, 12:21:33 pm »
Czy to jest to "niebo gwieździste" o którym Kant mówił? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13404
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1024 dnia: Grudnia 09, 2007, 10:21:46 am »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1025 dnia: Grudnia 09, 2007, 11:14:09 am »
Piękny mamy pożytek z teleskopu Hubble'a :) :) :)

ps. jeśli kto ciekaw: taż sama Mgławica Orzeł na tym samym (ale większym i w wyższej rodzielczości utrzymanym) obrazku
http://www.spacetelescope.org/images/screen/heic0506b.jpg
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2007, 11:17:02 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 437
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1026 dnia: Grudnia 09, 2007, 08:21:11 pm »
Cytuj
Zatem faktycznie rozejdźmy się w tej dyskusji bez pretensji (acz różniąc się ocenami filozoficznymi) jak i bez szczególnej sympatii (ale i bez zajadłej antypatii mam nadzieję).
To git. Bo to też tylko słowa, rzecz niewarta specjalnego przywiązania, o czym zaświadczy np. każdy "polityk". ;)

Materialiści są czyści, idealiści to ch**e!

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1027 dnia: Grudnia 09, 2007, 08:39:41 pm »
Cytuj
To git. Bo to też tylko słowa, rzecz niewarta specjalnego przywiązania, o czym zaświadczy np. każdy "polityk". ;)

Dość się nabawiłem w politykę by mieć o tym pojęcie...  :( Ale jeśli stracimy do cna wiarę w znaczenie słów, co nam pozostanie? Absolutna samotność i podejrzliwość?

Cytuj
Materialiści są czyści, idealiści to ch**e!

Serio tak uważasz :o :o :o, czy to ma być parodia moich poglądów? ;)

(Choć ja bym tak nie generalizował... Wolę rozpatrywać każdego człowieka jako niepowtarzalną jednostkę...)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2007, 08:42:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13404
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1028 dnia: Grudnia 10, 2007, 09:43:00 am »
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2007, 09:43:33 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1029 dnia: Grudnia 10, 2007, 10:13:23 am »
Nazwałbym to zdjęcie "big bada boom" ale nie wiem dlaczego.

This user possesses the following skills:

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1030 dnia: Grudnia 10, 2007, 10:21:04 am »
Dziwnym trafem przegapiłem tu dyskusję.

Cytuj
Ponadto mieszasz, zresztą - chyba wszyscy mieszacie - różne znaczenia słowa filozofia.
To dość powszechne obecnie w Świecie Zachodnim.

Cytuj
Ale kto śmie twierdzić, że nasze są doskonałe...?
Ja wiem! Ja wiem!  ;D

Cytuj
Cytuj
Q,

Cytuj
samozwańczy arystokrato ducha
Już nie per "skurwysynu", jakżeś łaskaw był się zwrócić prywatnie, o Esencjo Kultury? To zaiste ciekawa a zaskakująca, lecz nader wszystko - jednak! - rozczarowująca przemiana.

Co prawda ujawinanie tajemnicy korespondencji jest ciosem poniżej pasa, ale nie bedę udawał. Przyznaję, że użyłem na priv tamtego słowa, wstyd mi z tego powodu i przepraszam. Niezależnie od tego z jakim zwierzęciem byłeś uprzednio łaskaw mnie porównać. Nie powinienem był sobie na to pozwolić, choć po niedługim namyśle tamtą informację wykasowałem (mając cichą nadzieję, że nie zdążyłeś jej odczytać).
ZWARIOWAŁEM!!!!!!  ;D

Jak znajdę trochę czasu zakładam "Q appreciation thread" z najlepszymi cytatami. Cieszmy się że mamy tą perłę u siebie i wielbmy go.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2007, 10:27:48 am wysłana przez dzi »

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1031 dnia: Grudnia 10, 2007, 02:03:32 pm »
@maziek

Jak zwykle ślicznościowe. Ale TO IMHO ładniejsze:


@dzi

Że ci, chłopcze, czasu nie szkoda. Ale to nawet nobilitujące widzieć kogoś tak chorego z nienawiści do mnie. Taki zakochany a'rebours :D.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1032 dnia: Grudnia 10, 2007, 02:04:54 pm »
Cytuj
Nazwałbym to zdjęcie "big bada boom" ale nie wiem dlaczego.

Boś się "Piątego Elementu" naoglądał?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1033 dnia: Grudnia 15, 2007, 09:48:28 pm »
Polecam zajrzenie na http://www.magnumphotos.com/

Może i nie jest to w żaden sposób związane z Kosmosem czy SF, ale zdjęcia (przynajmniej niektóre) są wybitne.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1034 dnia: Grudnia 15, 2007, 10:23:02 pm »
Cytuj
Polecam zajrzenie na http://www.magnumphotos.com/

Może i nie jest to w żaden sposób związane z Kosmosem czy SF, ale zdjęcia (przynajmniej niektóre) są wybitne.

Niezłe, niezłe... Ale gdybyż tam jeszcze panienki byli ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki