Autor Wątek: Ilustracja muzyczna  (Przeczytany 33927 razy)

UmiN

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 22, 2004, 10:17:07 pm »
Zobaczcie www.nowamuzyka.prv.pl w dziale radia tam jest mnostwo swietnych stacji.

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 17, 2004, 01:50:40 am »
Jeśli ogólnie ktoś interesuje się el-muzyką, to polecam http://tableofelements.free.fr/ , jest to wydana ostatnio przez francuską wytwórnię M-Tronic składanka.

Całość, wraz z okładkami, legalnie  i za darmo.

Pozdrawiam

(ps. klimat tej składanki jest raczej niespokojny)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2004, 01:51:38 am wysłana przez Terminus »

Rachel

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 08, 2005, 10:13:07 am »
Bardzo mi pasuje muzyczka tworzona przez dwóch fajnych gości. Zespół nazywa się "Fallin'..." a ich płytka, której często słucham to "Fabryka różnych samotności".

Tak jak twórcy powyższego sami piszą o swojej muzyce -  
fallin'...jest spadaniem.
W pełni się z tym zgadzam, można słuchając opadać, rozpaść się i zatracić.

Ich stronka to www.fallin.com.pl

A z Tangerine Dream jest taki dwupłytowy album
"The Warsaw concert" - robi na mnie ogromne wrażenie.
Wydanie, które posiadam jest na winylu i te dodatkowe trzaski i szmery dają jeszcze lepszy klimat.

Pozdrawiam  :D

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 08, 2005, 10:36:51 pm »
Uhm... koncert z Warszawy? No to prawdziwy rarytas !

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 20, 2005, 12:26:55 am »
Ah... zupełnie przypadkiem trafiłem ostatnio na pochodzące z 1918 roku Planety Gustawa Holsta. Więc jeśli ktoś lubi muzykę klasyczną, to nie wątpię, że conieco kosmosu (a więc i materiał na muzyczną ilustrację do SF) w utworach tychże odnaleźc może.


NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 20, 2005, 01:20:31 am »
Ha! Świetny temat! Ze znanych mi, a wymienionych  kapel Aphex jest jedyny. Niezły, owszem, ale duuużo bardziej polecam F.S.O.L. (Future Sounds of London) i Biosphere (z tych bardziej znanych), a już absolutna muza do odlotu, zjazdu, rozpadnięcia się i odnalezienia niewiadomogdzie, medytacji itp. : SCORN (nie mylić z pop metalowym, nędznym Corn). Absolutny max!!! Szczególnie płyta GYRAL. Podejrzewam, że nakładające sie rytmy, tam wystrępujące, są rytmami theta i rozhuśtywują fale mózgowe do niebezpiecznych skutków. Mogą się pojawić nawet skutji somatyczne typu nudności u co poniektórych 8). Patrz Lem, Pirx, Patrol. Gorąco polecam też coś z nieco innej beczki: Dead Can Dance, Lisa Gerard, Brendan Perry.

bubualiabudin

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 3
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 20, 2005, 09:06:35 pm »
Według mnie bardzo ciekawą muzykę robi zespół Fluke.
Może nie jest to muzyka stricte pod lemowskie dzieła (jest zbyt szybka). Jednak zespół tworzy muzykę o niesamowitym klimacie - muzykę ciepłą i pogodną.
Polecił bym płyty ''puppy'' i ''risotto''.
Co do Aphexa, musze się zgodzić, że jego pierwsze  ambientowe płyty nadają się świetnie. Przy płytce ''Selected Ambient Works'' czytałem ''Pamiętnik znaleziony w wannie'' i muzyka stworzyła do tego pewną świetną atmosfere.
Także sądze, że ciekawy jest Kraftwerk - prosta, niezbyt skomplikowana muzyka,prekursorzy muzyki elektronicznej.
Natomiast mam pytanie czy słyszeliśćie płyte Aphexa ''Classics'' ? Według mnie utwory na tej płycie, to coś niesamowitego, nikt inny nie potrafi zrobić tak dziwacznej muzyki.


Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 22, 2005, 04:15:48 pm »
Cytuj
F.S.O.L. (Future Sounds of London) i Biosphere (z tych bardziej znanych), a już absolutna muza do odlotu, zjazdu, rozpadnięcia się i odnalezienia niewiadomogdzie, medytacji itp. : SCORN (nie mylić z pop metalowym, nędznym Corn).


Taaa... bardzo lubię FSOL. Doskonale znam i najbardziej cenię płytę ,,Dead Cities'' (1996). Jest nieco podobna do ,,Lifeforms''. Z Biosphere zetknąłem się niedawno, wraz z utworem ,,Kobresia'' który bardzo mi się podoba.



Sokratoides

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 22, 2005, 05:28:56 pm »
Hmm... Ja polecam Raison d'etre : Reflections from the time of opening. Muzyka płynąca z głośników jest minimalistyczna i obca, ale przez intrygująca. Nie ma tutaj gwałtownych zmian rytmu, więc nie powinna rozpraszać przy czytaniu. Jest to muzyka, której się doświadcza, a nie po prostu słucha. Nie napiszę tutaj, że jest piękna, ponieważ kategoryzacja tego pojęcia u innych może być różna od mojej, jednak nie pozostawia ona obojętnym żadnego słuchacza. Znakomicie konweniuje ona z treścią większości dzieł mistrza (jeżeli ktoś jest innego zdania, to proszę o konstruktywną krytykę  ;) ).

Sokratoides

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 22, 2005, 06:24:51 pm »
Blee, to zabrzmiało jakbym sam był twórcą tego albumu. Chciałem powiedzieć, że czekam na opinie tym projekcie.

Terminus

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 23, 2005, 11:21:05 pm »
A skąd ja to wytrzasnę?

Sokratoides

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 24, 2005, 12:41:14 am »
Muzyka może i jest "kosmiczna", ale nie z kosmosu wzięta.

Internet skarbnicą jest dźwięku  ;) Poszukaj, ot moja rada.

Poza tym 5 marca w Poznaniu odbędzie się koncert niniejszej (szwedzkiej dodajmy) grupy. Niestety cena biletu może trochę odstraszać (bagatela 40 zł), no i miejsca limitowane zrobili  :(

Ewentualnie możemy się dogadać co do płyty  ;)

So use the Force Luke  ;)

« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2005, 12:10:35 pm wysłana przez Sokratoides »

UmiN

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 24, 2005, 03:25:59 am »
Polecam dj ions. Jego orientalne kawalki (niektore) wpowadzają w niezwykly nasroj zwlaszcza w nocy.

A takze Shponle
Zajrzyjcie
http://mr-31136.v-mirror.spb.ru/clips/flashback.swf

Deckert

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 27, 2005, 06:24:14 pm »
Znalazłem stronkę, z modami do Unreal'a. Gra podobała mi się średnio, ale za to muzyka bardzo przypadła mi do gustu. Wiele kawałków jest ambientowych.
Mnie zawsze podobał się kawałek Shared Dig.

Oto link:
http://gamemusic.emugaming.com/game.php?FETCHGAME=UNREAL11

Shallya

  • Gość
Re: Ilustracja muzyczna
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 28, 2005, 08:28:35 am »
A jak dla mnie to pasuje część Future Sounds of London, Leszek Możdżer  (Sanctus taki nastrojowy=)) i soundtrack z K-Pax =)
pozdrawiam