Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1184176 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1995 dnia: Kwietnia 14, 2013, 11:07:49 am »
że ją masz na myśli
A ty masz na myśli mordowanie przedzamrażarkowe?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1996 dnia: Kwietnia 14, 2013, 11:25:53 am »
Na etapie przed to można mieć na myśli góra to:
Every Sperm is Sacred
(Czyli np. tłuczenie plemników młotkiem...::))
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2013, 03:16:36 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1997 dnia: Kwietnia 14, 2013, 11:33:06 am »
Na etapie przed to mnożna mieć na myśli góra to:
[(Czyli np. tłuczenie plemników młotkiem...::))
Uciekanie w groteskę nie rozwiązuje problemu.A ty Q nie czujesz się czasami potraktowany młotkiem?  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1998 dnia: Kwietnia 14, 2013, 11:44:53 am »
nie czujesz się czasami potraktowany młotkiem?  ;)

Wyłącznie sierpikiem. Obowiązkowo - złotym.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1999 dnia: Kwietnia 14, 2013, 02:56:43 pm »
The Richard Dawkins Foundation for Reason and Science (Official)
A human being burned for "sorcery" in 2013. Read more:

http://www.nytimes.com/2013/04/13/world/asia/papua-new-guinea-considers-repealing-sorcery-law.html
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2000 dnia: Kwietnia 14, 2013, 05:08:52 pm »
The Richard Dawkins Foundation for Reason and Science (Official)
A human being burned for "sorcery" in 2013. Read more:

http://www.nytimes.com/2013/04/13/world/asia/papua-new-guinea-considers-repealing-sorcery-law.html
To jakieś aluzjum do egzorcyzmów  8) Czyli co, na antypodach cofają się cywilizacyjnie  ;) Tak, jeszcze brak doniesień o sądach religijnych(inkwizycji)  paleniu na stosie i będzie dopełnienie.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2001 dnia: Kwietnia 14, 2013, 05:49:19 pm »
To jakieś aluzjum do egzorcyzmów  8) Czyli co, na antypodach cofają się cywilizacyjnie  ;) Tak, jeszcze brak doniesień o sądach religijnych(inkwizycji)  paleniu na stosie i będzie dopełnienie.

Dobra, żebyś się tak nie napinał, przywalimy i innej opcji... Otóż pamiętam (skąd? nie pomnę... może z Kapuścińskiego?) jakąś młodą, ateizującą afrykańską demokrację ludową zapatrzoną z Sojuz (nasz bratni), gdzie jakiś sędziwy czarownik przekonany był (empiria dowiodła, iż niesłusznie), że sztuką magiczną z neolitu rodem zgładzi umiłowanych przywódców swej ojczyzny. Zdaje się, ze skazano go za to na śmierć. Sentencja brzmiała: za czary na szkodę demokracji ludowej, czy jakoś tak...
Zadowolony? :P
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2002 dnia: Kwietnia 14, 2013, 06:36:58 pm »

Zadowolony? :P
Zadowolony to ja będę, jak się wszyscy ustawicie przed konfesjonałem do spowiedzi  :) Na poważnie tych i innych problemów etycznych  tu nie rozstrzygniemy.Można jedynie wyrazić swoje zdanie i próbować przekonać do tego innych.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2003 dnia: Kwietnia 14, 2013, 08:12:04 pm »
Egzorcyzmy są problemem etycznym?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2005 dnia: Kwietnia 15, 2013, 01:24:21 pm »
Egzorcyzmy są problemem etycznym?
Dobrze wiesz,że chodziło mi o "motywy zamrażarkowe".Choć można się pokusić i podciągnąć ingerencję duchownych pod działanie antynominastyczne.Selekcja w eliminowaniu "nadproduktowego" płodu istnieje w naturze od zawsze.Lepiej uśmiercić jedno słabsze potomstwo,aby pokarmu starczyło dla reszty.Idąc tą drogą można zaproponować eutanazję dla wezbranego mrowia emerytów i problem sam się rozwiąże.Tak makabryczny obraz jest wypadkową takiego  pseudopostępowego myślenia.Może to co napisałem hardcorowe jest,ale czyż przy wzrastającej konkurencji w każdej dziedzinie życia, nie powinno się nastawić na maksymalizm  ??? Sam oczywiście odpadłbym na początku,nie tyle z słabości a braku chęci uczestniczenia w czynach dla mnie nie do przyjęcia.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2006 dnia: Kwietnia 15, 2013, 04:08:35 pm »
A mordowanie dzieci (i, ew. trzymanie w zamrażarce) jest problemem etycznym? To jest jednoznacznie złe etycznie - gdzie problem? Problemem etycznym są sytuacje, które trudno zakwalifikować (bo, na przykład, są nowe), albo takie, które mają dwie strony, dobrą i złą, szczególnie kiedy jedna strona dotyczy człowieka, a druga społeczeństwa (np. aborcja, wojna), wówczas występuje problem poświęcenia kogoś dla czegoś i to może być moralnie wątpliwe (w sensie, że różni "normalni" ludzie mogą to różnie oceniać, albo że nie sa w stanie jednoznacznie tego ocenić).

Problem eutanazji, o ile mi wiadomo, jest stawiany w taki sposób jak go ująłeś jedynie przez demagogów. Eutanazja w znaczeniu, w jakim się dziś o niej mówi (pomoc, a właściwie tylko nie przeszkadzanie w odejściu ludziom nieuleczalnie chorym i cierpiącym) wyszła od samych zainteresowanych. Jest to ekwiwalent podstawowego prawa jakie przysługuje każdemu - samobójstwa, tyle że dotyczy ludzi, którzy albo nie mają dość sił, aby wdrapać się na parapet, albo chcą to zrobić estetyczniej.

Co znaczy słowo "antynominastyczny"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2007 dnia: Kwietnia 15, 2013, 09:37:48 pm »
Cytuj
Problem eutanazji, o ile mi wiadomo, jest stawiany w taki sposób jak go ująłeś jedynie przez demagogów. Eutanazja w znaczeniu, w jakim się dziś o niej mówi (pomoc, a właściwie tylko nie przeszkadzanie w odejściu ludziom nieuleczalnie chorym i cierpiącym) wyszła od samych zainteresowanych. Jest to ekwiwalent podstawowego prawa jakie przysługuje każdemu - samobójstwa, tyle że dotyczy ludzi, którzy albo nie mają dość sił, aby wdrapać się na parapet, albo chcą to zrobić estetyczniej.
Ar ju siur? :
http://www.panstwo.net/811-kryptanazja-w-cieniu-eutanazji
Najpierw ekonomia: Statystycznie leczenie pacjenta przez ostatnie pol roku jego zycia jest tak kosztowne  jak cale wczesniejsze.
I fragment:
"Henk Reitsma z Nimmwegen opowiada, że w 1995 r. jego 80-letni wówczas dziadek trafił do szpitala w początkowym stadium raka układu limfatycznego. Tydzień później już nie żył. Okazało się, że lekarze zastosowali wobec niego sedację terminalną – najpierw nafaszerowali go morfiną, a potem zagłodzili na śmierć. Kiedy rodzina zmarłego się o tym dowiedziała, wpadła w oburzenie. Personel szpitala wytłumaczył, że chory domagał się eutanazji. W jaki sposób? Jako prośbę o eutanazję potraktowano słowa dziadka do pielęgniarki: „Proszę mi pomóc”. Pielęgniarka przekazała prośbę lekarzowi, a ten zadecydował o przerwaniu życia pacjentowi."
 

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2008 dnia: Kwietnia 15, 2013, 09:59:36 pm »
Nie bardzo wiem, o co tak naprawdę pytasz z tym siurem ;) , ale jestem pewien. To że np. w Polsce była "afera skór" i inne tego typu przypadki, kiedy jednostki czy organizacje dokonują przestępstw w celu zysku (przypadkowo nie rabując banków czy nie stręcząc a działając akurat w lecznictwie) to nie znaczy, że w którymkolwiek z europejskich krajów jest dziś możliwe przegłosowanie prawa, żeby starców wykańczać z oszczędności (koce i strzały - a mówiłeś że to nie alternatywa). W każdym bądź razie ja mam na myśli te przypadki, kiedy samym zainteresowanym, lub najbliższym byłych zainteresowanych (bliskim osób, których ciała są utrzymywane latami w stanie wegetatywnym) odmawia się w imię nie bardzo wiem czego władzy nad własnym życiem (bądź wegetacją ciał bliskich). Artykulik, który linkujesz, to głównie czysta, afektowana demagogia ssana z grubego palucha - a moim skromnym zdaniem JP2 dokonał na sobie eutanazji, co prawda była to pół-eutanazja przez zaniechanie (odmowa pójścia do szpitala, gdzie przypuszczalnie zostałby przywrócony do stanu sprzed nagłego pogorszenia się zdrowia). Było to tak ewidentne, że nie budzi wątpliwości o ile ma się oczy i robi z nich użytek inny niż trzepotanie rzęsami.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2009 dnia: Kwietnia 15, 2013, 10:47:31 pm »
Siur jaki jest, kazdy widzi... :)
Co to znaczy, ze demagogia ssana z palucha? Ze te przypadki konkretne i dane statystyczne to klamstwa? Jestes siur?
Eutanazja, sama w sobie to de facto samobojstwo, wiec volenti non fit injuria, ale pole do naduzyc jest i tendencja nie jest pozytywna. Chyba, ze te wszystkie raporty i dane produkuje... nie wiem... Rydzyk?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2013, 10:52:34 pm wysłana przez NEXUS6 »