Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359692 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3270 dnia: Listopada 29, 2019, 11:25:21 am »
ale ta "Wyspa" to w zamierzeniu kompozytora ma ilustrować coś kosmicznego czy po prostu tylko ktoś dodał takie zdjęcia do muzyki? Swoją drogą, w muzyce elektronicznej, na której się nie znam, takich nawiązań będzie pewnie multum, ale takie odniesienia to banał i się nie liczy :D
Wrrr...przeciez zaznaczyłam, że nie mam nic do dodania - a to oboczność;)

O ile nie pomieszałam dźwięków, to ten kawałek Skrzek u zarania improwizował w chorzowskim planetarium - zalicza? 8) ;D
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3271 dnia: Listopada 29, 2019, 11:42:54 am »
Apropos Exodusu - a "Jeszcze czekam" lub "piosenka bez sensu"?

&index=2
&index=3

Co prawda to "Jeszcze czekam" to mi się światopoglądowo zdewaluowało trochę, chyba z winy Torbo i "Dorosłych dzieci" - której to pieśni rozczarowanego "młodego" pokolenia nigdy nie trawiłem...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3272 dnia: Listopada 29, 2019, 02:47:20 pm »
Gdyby pierwszy Ex - muzyczno-klimatycznie - połączyć z drugim tekstowym - byłoby optymalnie?

To może wrzucę cosia, bo znowu go zradiowo...i mnie męczy skąd to znam - tzn nie widoki z teledysku - tylko rififi... :-\
https://www.youtube.com/watch?v=_tfJtSfJ44A
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3273 dnia: Listopada 29, 2019, 03:51:15 pm »
olka,
coś mi mówi, że znasz to wielu rozmaitych utworów :)

ale, huhu, trafiłem przeglądając Exodusy, a nie słuchałem tego od niewiadomokiedy :)


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3274 dnia: Grudnia 01, 2019, 01:19:00 am »
Może być, że to riffek przeglądowy...hm, ten Bank mnie jakoś ominął...aleale...zima nadchodzi:
https://www.youtube.com/watch?v=ibE4pfgWz2A
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3275 dnia: Grudnia 02, 2019, 04:35:33 pm »
Cytuj
Apropos Exodusu - a "Jeszcze czekam" lub "piosenka bez sensu"?
Nooo, ujawnił się kolega  ;)
Cytuj
O ile nie pomieszałam dźwięków, to ten kawałek Skrzek u zarania improwizował w chorzowskim planetarium - zalicza? 8)
Skoro Skrzeka zaliczamy, to i Halley obleci. Zwłaszcza, że fragmentami wpadający w ucho

Cytuj
...i mnie męczy skąd to znam -
Nic, tzn wszystko.
Cytuj
..aleale...zima nadchodzi:
Olaaa! Stringi na zimę?
 Nie podnoś poprzeczki w chwili, gdy tutejsi brylanci nadludzkim wysiłkiem cofają historiografię do czasów sprzed Herodota.
Cytuj
...hm, ten Bank mnie jakoś ominął..
Nie ma czego żałować.
Ta okładka!!!  :D
Był moment, że w sklepach z płytami była tylko ona (plus jakieś klasyczne smęty i ZoL Brekautów plus zestaw olimpijski rzecz jasna). Wisiała wszędzie, chyba nawet w sklepach mięsnych nie wspominając kiosków i empików ...jako produkt zastępczy?
To nieprawda, że wtedy był tylko ocet i musztarda -  Był jeszcze ten Bank.
Cóż kojarzy się z początkiem stanu wojennego, prawie jak ten czas apokalipsy.
Tym niemniej wypada, byś kojarzyła główny hicior (prawie niczym późniejszy Universe)

I jeszcze był drugi supersmęcior - powiedzmicośosobie... ale nie będę już Katował.
A właściwie...? Jako odtrutka?
Czemu nie  8)


« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2019, 04:49:26 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3276 dnia: Grudnia 02, 2019, 05:12:37 pm »
A Hoko od wczoraj szuka drugiej połówki - gdzieś ją zapodział ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3277 dnia: Grudnia 02, 2019, 09:27:46 pm »
Może jak pomnoży ćwiartkę przez dwa - to dosztukuje?

::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3278 dnia: Grudnia 02, 2019, 09:53:25 pm »
A Hoko od wczoraj szuka drugiej połówki - gdzieś ją zapodział ::)
Jest -  odnalazła się.
W Indianapolis wprawdzie, ale za to znalazczyni...słodziutka. Warto było zgubić.  ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3279 dnia: Grudnia 04, 2019, 03:55:28 pm »
Nic nie szukam, schowałem do szafy  ;D

Z innej beczki. Niedawno czytałem książkę napisaną przez założyciela tego zespołu - śpiewa i gra na gitarze. Reszta muzyków też naukowcy.


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3280 dnia: Grudnia 06, 2019, 07:05:58 pm »
W klimacie "naukowców" przefastrygowanym lalapererelem.
To wina maźka  ;D
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3281 dnia: Grudnia 08, 2019, 01:28:08 pm »
Z innej beczki. Kiszona apusta, czy ogórki?
Słowo na niedzielę  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3282 dnia: Grudnia 08, 2019, 02:08:47 pm »
Skaldowie to dla mnie była "muzyka babć" jak sam coś tam zacząłem słuchać, czyli przełom 70/80. Po latach, w zasadzie może z 10 lat wstecz zacząłem tego słuchać sam. ELO, od której zaczyna się ta strona wątku obecnie słuchało się wówczas, owszem. Ze Skaldów cenię teraz różne piosenki, ale chyba najbardziej tę z Łucją Prus (słowa Osiecka). Boże, Łucja Prus, Osiecka - wtedy, jakby ktoś przyłapał człowieka, że tego słucha, to chyba tylko honorowe samobójstwo by pozostało :) . To nawet nie była muzyka babć, tylko dla prababć ;) .

Co jeszcze się słuchało, kojarząc po tych samych taśmach, na których było ELO? Ano friends of Mr. Cairo. Miało się od niedawna "stereło" to się strzygło uszami, skąd mianowicie te serie z maszynówek padają ;) . Kolega dał przegrać, miał szpulę stereo. Ja niestety nie mogłem sam z radia nagrywać, konkretnie z Trójki, ponieważ u mnie sygnał radiowy był tak słaby, że nie dało rady. A kolega mieszkał w bloku, to miał zbiorczą instalację antenową AZART :) . Nawiasem mówiąc po raz pierwszy właśnie obejrzałem teledysk do tego utworu :) .



Skubikowski OK, wtedy było wybaczalne, że ktoś tego słucha ;) . Obciach był, ale mały. Osobiście go lubię i czasem słucham. Ja bym postawił na "Jedyny hotel", przypadkowo pod szyldem "Patria" :) . Taka dekadencja no i te 2 kieliszki. Dziś sądzę, że trzeba by 3 lub 4 :) . Wyjątkowo aktualny tekst się okazał. Szkoda gościa, za szybko.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2019, 02:10:54 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3283 dnia: Grudnia 09, 2019, 10:31:12 pm »
Cytuj
Ja niestety nie mogłem sam z radia nagrywać, konkretnie z Trójki, ponieważ u mnie sygnał radiowy był tak słaby, że nie dało rady. A kolega mieszkał w bloku, to miał zbiorczą instalację antenową AZART
Podobnie.
Ile to się ja anten w "mojej wiosce" narobiłem, by uniknąć "świerszczy". I tak, daremny trud. A jak naszła gorsza pogoda to dochodził szum (znacznie większy niż taśmy z nazwy niskoszumowej  :D ). To dotyczyło mono, bo szło na grundika, a jak mi się poprawiło, znaczy te mieszkanie w bloku z owym gniazdem i lepszy magnetofon, to i tak świerszcze były. Na dwójce, potem chyba trójka dołączyła ze stereo. Bodaj dopiero kablówki rozwiązały problem czystego sygnału, ale akurat wtedy całe te nagrywanie już mi przeszło.
Cytuj
na których było ELO? Ano friends of Mr. Cairo. Miało się od niedawna "stereło" to się strzygło uszami, skąd mianowicie te serie z maszynówek padają ;) . Kolega dał przegrać, miał szpulę stereo.
Łomatko ile to lat... a jeszcze wcześniej były ich szorty. Takie stereło, że gały wyłaziły z uszu.
Wrzucę kawałek, bo te VangelisoAndersony ze świętami mi jakoś...przez różne dzwoneczki?
Jego głos?

Skubikowski...taaa, chyba te dwa nagrania wyczerpują zestaw top. Dobrze nagrane jak na tamte czasy i tekst, przewrotny...podoba mi się.
Będzie piąta, wpół do ósmej albo wcale
Zęby rzucą się na chleb
A usta znów podejmą trud
Jeszcze tylko jeden łyk
Klamka poda rękę i pora dalej
Dokąd? Nie pamiętasz
Lecz kodowany wie to mózg


Jednak zasadniczo to chciałem odbić w skoczniejszego. Dawno Tulli nie było  :)
Ulubiony kogucik
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2019, 10:38:01 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3284 dnia: Grudnia 10, 2019, 09:15:18 pm »
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2019, 09:17:48 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana