Autor Wątek: kłopoty z globalnym ociepleniem  (Przeczytany 120641 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #180 dnia: Lutego 05, 2021, 11:32:20 am »
Pomyłka, sorry, pisane na kolanie, miało być "pierwszym znaczącym efektem ocieplenia" (a nie przeludnienia). Golfsztrom ogrzewa Europę, jak przestanie ją ogrzewać, to temperatury będą takie jak w nieogrzewanych Golfsztromem częściach świata, np. jak w Kanadzie. Ocieplenie klimatu rozumie się poprzez średnią temperaturę dla całej Ziemi, co nie znaczy że lokalnie one nie spadną poniżej okresu sprzed ocieplenia.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #181 dnia: Lutego 05, 2021, 03:26:14 pm »
Cytuj
No, to teraz poproszę o konkretne przykłady tego rozjechania, skoro tak mówisz...
 
Jakies 2 lata temu spedzilem pare tygodni grzebiac i studiujac ten temat. Nie wymagaj ode mnie zebym sie cofal i wygrzebywal dla Ciebie wszystko od poczatku. Masz komputer, paluszki, mozesz sobie bez problemu wyguglac wszystko co Cie interesuje. Na poczatek zapoznac sie z linkiem, ktory tu wrzucilem wczesniej. Tu masz pierwszy lepszy link z odniesieniem do analizy z University of Alabama, to nie jest takie trudne:
https://judithcurry.com/2015/12/17/climate-models-versus-climate-reality/
Tu masz nastepny graf roznic miedzy zmierzonymi temperaturami, a modelowanymi:
https://meteolcd.wordpress.com/2015/05/07/the-most-controversial-points-in-climate-science/
Pelno tego...

Cytuj
Tego też wypadałoby dowieść...
Jaja sobie robisz? Twierdzisz ze tylko co2 wplywa na klimat? Mam dowodzic ze czynnikow jest wiecej? Musi Ci chodzic o cos innego

Cytuj
Ciekawe... Nie twierdzisz, że należałoby poczekać, bo a nuż lodowiec zacznie się cofać i nie ma co panikować? A w wypadku ocieplenia i dwutlenku przyjmujesz dokładnie taką linię...
Slabe to... Probujesz sprowadzac do absurdu, zrownywac sytuacje z lodowcem na horyzoncie do rozjechanych computerowych modeli.

Cytuj
Taa?  ;D A kto ledwo co powoływał się na cykle Milankovicia i homeostazę, której luckie CO2 niby nic nie zrobi? ;)
Nic nie zrozumiales. Uklad jest dynamiczny od zawsze, w jakis swoich granicach. Cykle Milankowicza pokrywaja sie dokladnie z okresami lodowacen w ostatnim czasie. Nie ma dowodu ze zwiekszone co2 o takie ilosci jakie czlowiek wytwarza wypchnie nagle  uklad w sfere katastrofy.

Cytuj
Tak? Wolność gospodarcza, akcentowanie wolności słowa (posunięte do bawienia się tzw. mową nienawiści), gatunkowy szowinizm, negowanie powagi ocieplenia i pandemii, chwalenie Petersena, polemiki z BLM i lewicą, teksty o Antifie. Naprawdę nie ma tu schematu? ;)
O jakim schemacie mowisz? Wolnosc gospodarcza - kazdy z najmniejszym pojeciem o histori czy ekonomii wie ze dobrobyt byl tam gdzie byl wolnorynkowy system, a bieda tam gdzie byl centralnie planowany i regulowany realny socjalizm
Wolnosc slowa - Ty, rozumiem jestes jej przeciwnikiem?
Mowa nienawisci - ulubiona przez totalniakow palka na tych o innych pogladach, stosowana selektywnie.
Gatunkowy szowinizm - to jakis neologizmowaty potworek slowny, majacy dyskredytowac rozroznianie wartosci zycia ludzkiego vs zwierzecego?
Powaga ocieplenia - brak dowodow na nadciagajaca domniemana katastrofe
Pandemia - temat rzeka walkowany w innym watku. Jej powaga ma wiele wymiarow, miedzy innymi powaga straconych ludzkich zyc przez lockdown, ktora to powage Ty zdajesz sie negowac, lub przynajmniej pomijac? Bo glownie to bylo celem mojej krytyki.
Peterson - moze jakbys posluchal jego wykladow i je zrozumial to tez bys docenil  ;)?
BLM, Antifa - masz szczescie ze zyjesz w Polsce. Czy Ty jakos popierasz te organizacje? A moze nie wiesz co wyrabiali w UK, a zwlaszcza w USA?
Wszystko powyzsze nie dotyczy tego watku, wiec nie powinnismy tego tutaj walkowac. Widzisz, byc moze ja jestem dla Ciebie schematyczny i dlatego, myslac schematami i szufladkami musisz mnie w jakas wcisnac. Ty dla mnie tez jestes schematyczny, w sensie  ze wiem mniej-wiecej co napiszesz, ale jestes schematyczny indywidualnie ;), nie mam tendencji zeby Cie od razu szufladkowac, bo nie mam w glowie zestawu szufladek dla ludzi. Mam szufladke "Q".
To by bylo ode mnie na tyle z tych kwestii w tym watku, nie powinnismy go zasmiecac, bo robi sie magiel.




Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #182 dnia: Lutego 06, 2021, 01:40:26 am »
Nie rozumiem, bo mało pojętny jestem

Spróbuj w oryginale ;):
https://www.nature.com/articles/s41586-018-0320-y
Choćby darmowej próbki:
https://www.researchgate.net/publication/326466208_Global_surface_warming_enhanced_by_weak_Atlantic_overturning_circulation

judithcurry

A tu masz trochę krytyki tez p. Curry:
https://skepticalscience.com/Judith_Curry_arg.htm
http://www.realclimate.org/index.php/archives/2017/04/judy-currys-attribution-non-argument/

meteolcd.wordpress.com/

Natomiast za ten link szczere dzięki, bo inny z wpisów z w/w bloga wskazuje źródło livowego wykresu:
https://meteolcd.wordpress.com/2020/08/05/colle-gnifetti-ice-core-a-new-european-temperature-reconstruction/

Jaja sobie robisz? Twierdzisz ze tylko co2 wplywa na klimat? Mam dowodzic ze czynnikow jest wiecej?

Napisałeś, że czynników jest więcej, niż uwzględnia IPCC, do tego się odnosiłem. Prosiłbym o wyliczenie tych czynników (z uzasadnieniem).

Slabe to... Probujesz sprowadzac do absurdu

Sprowadzenie do absurdu uchodzi jednak za mocną metodę argumentacji. A - co historia Forum dowodnie pokazuje - jak się kto uprze, będzie twierdził, że nie ma pewności do upadłego, choćby mu dowody pod nos pchać.

Nic nie zrozumiales. Uklad jest dynamiczny od zawsze, w jakis swoich granicach. Cykle Milankowicza pokrywaja sie dokladnie z okresami lodowacen w ostatnim czasie. Nie ma dowodu ze zwiekszone co2 o takie ilosci jakie czlowiek wytwarza wypchnie nagle  uklad w sfere katastrofy.

Ależ zrozumiałem, pokładasz dużą wiarę w tych granicach, trudno w sumie powiedzieć czemu.

To by bylo ode mnie na tyle z tych kwestii w tym watku, nie powinnismy go zasmiecac, bo robi sie magiel.

To możemy przenieść się z tym podwątkiem dyskusji do "Politycznej...".
https://forum.lem.pl/index.php?topic=928.msg86712#msg86712
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2021, 02:25:36 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #183 dnia: Lutego 25, 2021, 07:47:45 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #184 dnia: Lutego 25, 2021, 08:43:47 pm »
Sugerujesz, że ciepło w ludziach Herzoga (Mosesa E.) budzi?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #185 dnia: Lutego 25, 2021, 10:09:29 pm »
Sugerujesz, że ciepło w ludziach Herzoga (Mosesa E.) budzi?
Palma bije zasadniczo. Ja jestem za zostawianiem tych przyklejonych, aż skruszeją.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #186 dnia: Lutego 26, 2021, 01:29:45 am »
Palma bije zasadniczo.

Może... Ja jednak sympatyzuję z takim - pewnie naiwnym, ale korespondującym z wypowiedzią Jobsa, którą niedawno draco wrzucał - poczuciem sprawczości. I chęcią brania na barki losów Planety...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #187 dnia: Lutego 26, 2021, 02:23:32 pm »
Niech się klajstrują na stałe
Cytuj
Ten przypadek jest jednak w pewien sposób reprezentatywny. Metoda takich protestów, ulubiona przez różnej maści ekoświrów, jest zawsze podobna: zagrać na wciąż naturalnej wrażliwości ludzi na cudzy los, nawet jeśli ten los sami sobie idioci zgotowali. Weźmy choćby ekologów, przykuwających się do drzew w proteście przed ich wycinką. Albo „wojowników” Grinpicu, blokujących odwierty poprzez podpływanie zbyt blisko (obowiązuje tam strefa ochronna i zgodnie z przepisami należy zaprzestać prac, jeśli znajdzie się w niej ktoś niepowołany). Jest to, powiedzmy sobie szczerze, obłudne żerowanie na tych samych sentymentach, wartościach i uczuciach, z którymi zielona lewica walczy. Trzeba więc w końcu powiedzieć: dość. Bo terrorystom ustępować nie należy.

Jakiś czas temu w ramach protestu aktywiści ER w Londynie poprzyklejali się do samochodów ciężarowych, w ten sposób blokując ruch na kilku ważnych dla miasta mostach. Jednak właściwie dlaczego ktoś miałby się tym przejmować? Jeśli ktoś lubi być wleczony za samochodem – jego sprawa. Jeśli ma taki fetysz, że przykleja się do auta, a wskutek tego zostaje mu zdarta skóra z rąk – cóż, nieco to ekstrawaganckie, ale co kto lubi. Jeżeli ktoś uwielbia, jak zwala się na niego ścięte drzewo, do którego się przykuł – czy można być nietolerancyjnym i oceniać taką drobną dewiację krytycznie? Jeśli wreszcie ktoś doznaje rozkoszy, przyklejając się do drzwi Kancelarii Sejmu, możemy prywatnie uznać to za naprawdę już wyszukaną perwersję, ale bądźmy nowocześni – nie oceniajmy publicznie.
https://wei.org.pl/article/zafundujmy-im-solidny-klej/


« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2021, 02:48:03 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #188 dnia: Lutego 26, 2021, 03:54:04 pm »
Powiedzmy jasno - walczą bezkrwawo (wszystko jedno - na zasadzie happenerskiego aktywizmu, jak teraz, czy lobbingu i działań politycznych) - nie pasuje Ci, gdyby walczyli krwawo - nie pasowałoby Ci jeszcze bardziej. Jednym słowem: cokolwiek - szeroko pojęta - lewa strona zrobi nie będzie Ci odpowiadać. Zatem stronność, nie - chęć analizowania zjawisk jest w tym wypadku Twoim mottem. A stronność na wątpliwości niepodatną trudno brać serio.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #189 dnia: Lutego 27, 2021, 03:08:40 am »
Cytuj
Nawiasem mówiąc, powinno nam zaimponować szczere wyznanie aktywisty, który zablokował ruch na Moście Poniatowskiego (szczęśliwie tylko na moment), umieszczone na trzymanym przez niego plakacie: „Jestem przerażony, że będę mógł zabić za wodę w wojnie klimatycznej”. Jeśli ów pan już dzisiaj wyznaje, że zdolny jest do zabijania za wodę, to chyba powinniśmy zacząć go naprawdę traktować jak terrorystę?

Nie jest dobrze. Miłe złego początki. Na razie są uciążliwi tylko, ale to się może zmienić. Niech se drą mordy ale nie utrudniając innym życia.
Albo niech zbierają kasę na odszkodowania za straty wynikające z walki z GLOBCIEM. Jakiś bilion to może być.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #190 dnia: Lutego 27, 2021, 05:24:09 pm »
Niech se drą mordy ale nie utrudniając innym życia.

Co wart protest, który spokoju przeciętnych obywateli nie burzy? Zbyt łatwo go zignorować...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #191 dnia: Lutego 28, 2021, 01:47:32 am »
Niech se drą mordy ale nie utrudniając innym życia.

Co wart protest, który spokoju przeciętnych obywateli nie burzy? Zbyt łatwo go zignorować...
OK ale ich spokój też można zakłócać. I zobaczymy kto pierwszy pęknie.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #192 dnia: Lutego 28, 2021, 01:52:44 am »
Ale skąd w ogóle tak konfrontacyjna optyka (my-oni; kto pierwszy pęknie - czyli kurs na zderzenie)?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #193 dnia: Lutego 28, 2021, 02:06:21 am »
Ale skąd w ogóle tak konfrontacyjna optyka (my-oni; kto pierwszy pęknie - czyli kurs na zderzenie)?
Zaczęli pierwsi.
https://twitter.com/PatrykSykut/status/1365267032271425539

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #194 dnia: Lutego 28, 2021, 06:29:59 pm »
Zaczęli pierwsi.

Oni to widzą inaczej. Zaczęli bezmyślnie psujący klimat* - oni reagują.

* A, jak pamiętamy, większości klimatologów z badań i analiz danych wynika, że nasz gatunek go psuje.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki