Polski > Hyde Park

LGBT

<< < (70/72) > >>

Smok Eustachy:
Teraz impreza się dopiero rozkręca.

Q:
Wyjdę na optymistę, ale sądzę, że dalej się rozkręcić szanse ma - przynajmniej w krótkim horyzoncie czasowym - marne. Nawet nie dlatego, że wierzę w ludzi, a z tej przyczyny, że metody krwawe udowodniły jednak - relatywnie niedawno - swoją przeciwskuteczność.
Choć odnotuję, że - jak poważne źródła* podają - tylko nieco mniej niż połowa Amerykanów obawia się jednak wojny domowej:
https://www.brookings.edu/blog/fixgov/2021/09/16/is-the-us-headed-for-another-civil-war/

* Robiąc przy okazji reklamę takiej oto pracy:
https://en.wikipedia.org/wiki/Winner-Take-All_Politics
https://www.amazon.com/Winner-Take-All-Politics-Washington-Richer-Turned/dp/1416588701/

Smok Eustachy:
Bijo się:
https://pbs.twimg.com/media/FF4AMVSXEAoyp3b?format=png&name=small
Aktualny raport z pola bitwy na Tłiterze

Smok Eustachy:
Zająłem się sprawą Jennifer Swayne  ale nie podam linka https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1202997,kobietofobia o tym i obrazka nie wkleję. Czyli nie napiszę o tym.

Q:

--- Cytat: Smok Eustachy w Luty 05, 2022, 12:25:07 am ---Zająłem się sprawą Jennifer Swayne
--- Koniec cytatu ---

Sprawa jest autentyczna:
https://www.thetimes.co.uk/article/police-seize-anti-trans-book-from-activist-jennifer-swayne-in-raid-on-home-t7n20qbv6
(Aczkolwiek pomijasz, wraz z panami, na których się powołujesz, że poszło tam nie tylko o kwestie więzienne, ale i o słowa "humans never change sex"*.)

* Co w istocie brzmi terfiarsko, acz nie sądzę, by należało za to zatrzymywać czy na dom nalot robić.

Ale co do tego, toś pojechał:

--- Cytat: Smok Eustachy ---Nie mogą jeszcze wyznać że są za gwałceniem kobiet. A są.
--- Koniec cytatu ---

"Prawo do gwałcenia" to postulat nie lewicy, a - radykalnych islamistów pominąwszy - tzw. inceli, z którymi lewicy nie po drodze:
https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/may/04/what-do-incels-fascists-and-terrorists-have-in-common-violent-misogyny
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1753504,1,incele-odrzuceni-mezczyzni-ktorzy-nie-znosza-kobiet.read
http://www.nienawisc.pl/bunt-prawiczkow-czyli-doskonaly-dzentelmen-elliot-rodger/
Lewica prędzej będzie postulować legalizację i objęcie regulacjami prawnymi tzw. sexworkingu i ew. rozszerzenie refundowanej asystencji seksualnej tak, by obejmowała nie tylko - jak w niektórych krajach dziś - niepełnosprawnych, ale dajmy na to również siedzących w przysłowiowych maminych piwnicach niedobrowolnych celibatariuszy czy sfrustrowanych imigrantów, a więc jednostki w jakiś sposób niedostosowane.

(Przy czym: owszem, mogę sobie wyobrazić, że istnieją - choć czy istnieją, przynajmniej jako znacząca grupa, nie wiem - osoby, którym się marzy, by przemodelować obyczajowość seksualną w kierunku znanym z "Wydziedziczonych" Le Guin - że niby seks to przyjacielska przysługa, której trudno odmówić, ale to już by z gwałceniem wiele wspólnego nie miało. Tzn. takim pojętym po prawicowemu, brutalnym, siłowym. Bo znów nikt uznający za kryterium entuzjastyczną zgodę presji - choćby łagodnej i ogólnospołecznej - usprawiedliwiać nie będzie. Więc jedyna droga do realizacji takich pomysłów musiałaby wieść przez uprzednie obudzenie w narodzie ducha seksentuzjazmu i radosnego seks-samarytanizmu. Zwł. że do czasu ew. nastania takich zmian pewnie wszędzie będzie - jak wieszczy Dukaj w "Czarnych oceanach" - monitoring, i stopień dobrowolności zmierzyć będzie łatwo. Albo też w ogóle taki - hipotetyczny - postulat upadnie, bo - o czym wspomniani incele również z upodobaniem fantazjują - zrobi się pralniczo.)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej