Polski > Hyde Park

LGBT

<< < (3/72) > >>

Stanisław Remuszko:
Autocytat z najpopularniejszej liberalnej polskiej gazety:

Po pierwsze: marsze mogą się nazywać tak jak chcą ich organizatorzy, ale nie ma równości. 5% nie równa się 95%. 5% jest dziewiętnaście razy mniejsze od 95%.
Po drugie: masowa tolerancja – tak, indywidualna akceptacja lub odrzucenie – jak komu podchodzi, masowa promocja – nie.
Po trzecie: partnerstwo – tak, małżeństwo i adopcja – nie.
Po czwarte: cenzura - nie, wolność słowa - tak.
Po piąte: anonimowość - nie.
Po szóste: nie cudzołóż.

R.

maziek:
@Remuszko
- co rozumiesz przez "LGBT" w swoim pytaniu - fakt, że istnieją homoseksualiści, transwestyci itp. czy fakt, że część tych osób nie ukrywa swej odmienności od wzorca chłop-baba?
- co rozumiesz przez "być za LGBT" - akceptację istnienia obiektywnego zjawiska jako takiego, czy osobiste uczestnictwo w nim, chodzenie na parady itd?

Stanisław Remuszko:
@ maziek
A co wolisz, żebym rozumiał? Chętnie tak odpowiem dla szybkości.
Jeśli natomiast wolno mi wyjść poza zakreślone przez ciebie człony alternatyw - to intuicyjnie nie podoba mi się ich ostatnie panoszenie się, zwłaszcza uliczno-medialne. Jak masz kilka procent, to się miarkuj wobec reszty przechodniów i wobec sejmowo-cebosowej większości. Pan liv ma słusznego, gdy pisze:

--- Cytuj ---Kwestie homoseksualizmu są odwieczne, ideologia LGBT stosunkowo świeża. Posługuje się płciowością ale na głównym miejscu stawia równość.
--- Koniec cytatu ---
Notabene, równość - to może i będzie, ale raczej po moim (dosłownym) trupie.

@ olkapolka
Przejrzałem swoje posty i nie znalazłem w nich nic obraźliwego. Gdybyś wskazała mi jednak, co uważasz za takie, przyjrzę się jeszcze raz, jeszcze raz ocenię i, jeśli zmienię zdanie, chętnie przeproszę jako urodzony koncyliator kulturowy.

R.

Stanisław Remuszko:
Przed chwilą wydrukowałem sobie piękną kolorową nalepkę "Strefa wolna od nienawiści", jutro z obrzydzeniem kupię "Gazetę Polską" dla wiadomej wklejki, i obie powieszę sobie na zewnętrznych drzwiach swego ursynowskiego mieszkania.

R.

maziek:
Nie było pytania.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej