Autor Wątek: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...  (Przeczytany 1079119 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1320 dnia: Sierpnia 09, 2011, 10:56:59 am »
Ale Panie Terminusie, to nieprawda, ja taki wymóg ogłosiłem przed głosowaniem!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1321 dnia: Sierpnia 09, 2011, 11:41:13 am »
Poprosiłem już o ten dowcip olkę. Do opowiadania przy piwku dobry, ale Forum na jego braku nie ucierpiało. Nie masz co żałować sprzeciwu, Term.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Zlatan

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 253
  • Immanuel can't - Djenghis can
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1323 dnia: Sierpnia 26, 2011, 12:00:11 pm »
Gdyby mnie ktoś spytał co łączy Mrożka z Lemem, odpowiedziałbym - Mróz.

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1324 dnia: Września 06, 2011, 12:20:07 am »
Tym razem jeszcze nie przeczytałem (a nawet nie wiem czy przeczytam), ale chyba informacja nie zasłużyła na osobny wątek, a ten pasuje najbardziej.

Dowiedziałem się niedawno, że wydawnictwo Powergraph szykuje na wrzesień tego roku antolgię Tribute to Lem. W dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin (m.in. Rafał Kosik, Andrzej Miszczak, Wawrzyniec Podrzucki i Krzysztof Piskorski).

Jacek Dukaj na spotkaniu (a może panelu?) na tegorocznym Polconie wspominał, że pisze wstęp do tej książki. Mówił też, że młodzi autorzy w większości zdecydowali się na napisanie swoich tekstów w stylistyce Lemowskich lat 50. , czyli, dajmy na to, Obłoku Magellana. Nie pamiętam, jaki wniosek z tego wyciągnął, ale taka informacja nie cieszy mnie szczególnie - boję się, że poza stylistyką opowiadania nie będą miały zbyt wiele do zaoferowania. Sam Dukaj napisał wprawdzie Lemowym stylem "Oko potwora", ale wychodząc od standardowej scenografii rakiet ze stosami atomowymi stworzył tekst o tematyce bardzo swoistej dla siebie, ale też zdecydowanie nieobcej Lemowi. Do tego (mimo zastrzeżeń innych, zwłaszcza Q, będę się upierał przy swoim) świetny. Boję się, że z antologią tak dobrze nie będzie.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1325 dnia: Września 06, 2011, 12:41:44 am »
Ciekawe zresztą, że w/w autorów najbardziej jednak Lem wczesny kręci. Jest jednak zapotrzebowanie na wiarę w świetlaną przyszłość?

(Jako miłośnik "StarTreka", czytelnik Clarke'a, Peteckiego, Brina, "Obłoku..." wielbiciel jawny mogę to zrozumieć aż za dobrze ;).)
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2011, 12:45:29 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1326 dnia: Września 07, 2011, 03:44:41 pm »
Macie nowe problemy do zmagania się:
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,10232481,Brzydkie_kobiety_przegrywaja.html
Po udanej rozmowie kwalifikacyjnej nie dostałaś pracy? Może to wina tego, że nie jesteś wystarczająco ładna? Brzydcy są dyskryminowani na rynku pracy, mniej zarabiają, rzadziej awansują, dostają gorsze kredyty. Lookizm, atrakcjonizm czyli dyskryminację ze względu na wygląd uważa się dzisiaj za takie samo zachowanie co np. rasizm czy nacjonalizm.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1327 dnia: Września 07, 2011, 04:56:27 pm »
Smoku, nie kwalifikuje się to aby do Hajtparku:P
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1328 dnia: Września 07, 2011, 11:49:20 pm »
Smoku, nie kwalifikuje się to aby do Hajtparku:P
JA wiem? Wyżej jakieś Bondy to wstawiłem.

DillingerEscPlan

  • Gość
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1329 dnia: Września 08, 2011, 12:05:35 am »
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2011, 12:19:50 am wysłana przez DillingerEscPlan »

Zlatan

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 253
  • Immanuel can't - Djenghis can
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1330 dnia: Września 08, 2011, 11:51:22 am »
Udowadniać, że Amerykanie nie wylądowali na Księżycu za pomocą indeksu giełdowego - trochę dziwna metoda.
Ciekawe jakie były notowania giełdowe po opublikowaniu genomu człowieka? Podejrzewam że nie poszybowały w górę. Jeżeli jednak gracze giełdowi wiedzieli, że lądowanie na Księżycu to chołaks to jakim cudem udało im się zachować tak ścisłą tajemnnicę przez ponad 40 lat? Ani jeden nie pisnął nic nawet na łożu śmierci? A przecież musiało być tysiące tych wtajemniczonych...
Poza tym jeżeli komuś mogłoby zależeć na zdemaskowaniu chołaksa to chyba przede wszystkim Rosjanom. Tymczasem przez cały czas milczą oni na ten temat jak zaklęci (mówię oczywiście o źródłach oficjalnych). A w końcu nie są aż tak daleko do tyłu żeby nie móc wysłać sondy, która przeleciałaby gdzie trzeba i wykonała dostatecznie ostre zdjęcia.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1331 dnia: Września 08, 2011, 12:52:07 pm »
JA wiem? Wyżej jakieś Bondy to wstawiłem.

Bondy to i Lem oglądał...

Natomiast (jako prawi regulamin):
Cytat: Terminus
w związku z pewnymi nieprzyjemnymi wydarzeniami na forum, prosimy o wypisywanie niezwiązanych z żadnym tematem przemyśleń - szczególnie tych o charakterze własnych przemyśleń na tematy takie jak: polityka, interpretacja historii świata, etc. - w sekcji "Hyde Park".

ps. a w temacie przedmiotowem, to jak chcą dowieść, że na Księżyc latali, to niech tera na Marsa lecą, a mnie ze sobą zabierą ;) (nie, zebym im nie wierzył)
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2011, 12:59:03 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1332 dnia: Września 13, 2011, 11:40:46 pm »
Tydzień temu pisałem w tym wątku (Reply #1328) o poświęconej Lemowi antologii wydawnictwa Powergraph. O ile dobrze rozumiem to, co jest napisane na ich stronie, będzie ona nosić tytuł Głos Lema.

W Wielkiej Brytanii natomiast ukazuje się książka Lemistry. Szersza informacja na blogu i na stronie wydawnictwa (en) oraz na blogu Wojciecha Orlińskiego,  który zresztą w obu tych książkach publikuje swoje opowiadanie (to samo). Zapowiada się nadzwyczaj ciekawie: trzy nietłumaczone wcześniej na angielski opowiadania Lema (w tym Inwazja z Aldebarana), opowiadania Aldissa, Szulkina i Dukaja oraz eseje o twórczości Lema. Wkrótce w Amazonie (na razie przedsprzedaż, 7 USD). Lem was always ahead of us. Now it’s time we caught up.

Jakby tego było mało, na październik Wydawnictwo Literackie zapowiada listy Lema i Mrożka 1956 - 1978. Przedsprzedaż w Empiku.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1333 dnia: Września 14, 2011, 01:59:18 am »
Tydzień temu pisałem w tym wątku (Reply #1328) o poświęconej Lemowi antologii wydawnictwa Powergraph. O ile dobrze rozumiem to, co jest napisane na ich stronie, będzie ona nosić tytuł Głos Lema.

W Wielkiej Brytanii natomiast ukazuje się książka Lemistry. Szersza informacja na blogu i na stronie wydawnictwa (en) oraz na blogu Wojciecha Orlińskiego,  który zresztą w obu tych książkach publikuje swoje opowiadanie (to samo). Zapowiada się nadzwyczaj ciekawie: trzy nietłumaczone wcześniej na angielski opowiadania Lema (w tym Inwazja z Aldebarana), opowiadania Aldissa, Szulkina i Dukaja oraz eseje o twórczości Lema. Wkrótce w Amazonie (na razie przedsprzedaż, 7 USD). Lem was always ahead of us. Now it’s time we caught up.

Jakby tego było mało, na październik Wydawnictwo Literackie zapowiada listy Lema i Mrożka 1956 - 1978. Przedsprzedaż w Empiku.
Nie ma się z czego cieszyć WO jest znany z kłapania głupot na dowolny temat.

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #1334 dnia: Września 14, 2011, 01:12:04 pm »
Nie ma się z czego cieszyć WO jest znany z kłapania głupot na dowolny temat.
Pozwolę sobie mieć na jego temat inne zdanie  :) A poza tym można się cieszyć z wielu innych rzeczy niż jego opowiadanie (Dukaj, Aldiss, nowe przekłady, a przede wszystkim Listy), więc nie rozumiem, o co Ci chodzi.