Autor Wątek: Szukam  (Przeczytany 51115 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #60 dnia: Października 04, 2013, 06:12:46 pm »
"Gedigra gigante"? Na gigancie to wiesz, nie tylko 3/4 swetra. Mój tatuś w ogóle cały sweter zgubił na gigancie, po tym jak się urodziłem. Tak, że spokojnie, przejdzie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #61 dnia: Października 04, 2013, 07:07:54 pm »
Mam odnalazlem w szafie przepięknościowe 3/4 swetra na mnie robionego oraz jeden motek włóczki "Gedigra gigante".
Spruj czy szwarte...usztrykuj (daj do sztrykowanio) jeden, cały - w duże oka ::)

P.S. Aś wykombinował ::) Nie ma takiej - konkretnej - włóczki - najwięcej tej Gedifry mają oni:
http://www.coatscrafts.pl/Produkty/w%C5%82%C3%B3czki_gedifra.htm
Sprzedaż m.in. przez tę hurtownię:
HURTOWNIA "PASGALA"
Adres: ul. Matuszewska 14 Hala D-1,
(wjazd od ul.Utrata)
03-876 Warszawa
Tel.: (22) 678 00 08
Zadzwoń zapytaj...może coś poradzą:) Skoro: przepieknościowy:)

« Ostatnia zmiana: Października 04, 2013, 09:57:58 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #62 dnia: Października 09, 2013, 10:53:07 am »
...odpowiedzi na (ważne i osobiste, niestety) pytanie: czy istnieje absolutnie pewny (od słowa "pewność") test na obecność krętków boreliozy w organizmie człowieka?
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #63 dnia: Października 09, 2013, 11:37:44 am »
Pięć lat temu nie było, a teraz to nie wiem, ale nie sądzę. A co, ma Pan jakieś objawy, czy tylko kleszcz Pana dziabnął?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #64 dnia: Października 09, 2013, 11:45:52 am »
Kleszcz użarł moją Damę, a to znacznie gorzej, niż gdyby użarł mnie :-(
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #65 dnia: Października 09, 2013, 11:59:13 am »
Niedawno miałem podwójną przyjemność - rumień nie występuje zawsze, ale ja sobie odpuściłem, skoro nie wystąpił. Testy są, tylko nie wiem, kto płaci (patrz wiki, pokrywa się mniej więcej z tym, co mówił mój dochtór). Następnym razem Remuszko trza brać koc.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #66 dnia: Października 09, 2013, 12:13:45 pm »
A co koc pomoże, jak tego cholerstwa pełno na krzakach, można złapać pięć w czasie jednego spaceru po lesie. Choć w tym roku i tak jakby ich mniej, pewno wiosną wymarzły.

Panie Starszy, kiedy ten kleszcz Damę użarł? Bo jak dopiero co, to test nic nie wykaże. Jak kleszcze siedział krótko, nie ma zaczerwienienia etc., to się pewno skończy na strachu. Ale zawsze można pójść do doktora po antybiotyk.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #67 dnia: Października 09, 2013, 12:19:18 pm »
A co koc pomoże, jak tego cholerstwa pełno na krzakach...
Trza na polance, a nie w krzakach.

Cytuj
Ale zawsze można pójść do doktora po antybiotyk.
Ponoć to działanie psychologiczne, bez podstaw naukowych.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #68 dnia: Października 09, 2013, 12:28:49 pm »
Różnie mówią. Zresztą niektóre doktory przypisują bez wołania, np. po wyciągnięciu kleszcza, więc to chyba bardziej by działało na psychologię doktora  ;D

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #69 dnia: Października 09, 2013, 01:14:09 pm »
Co do terapii, a zwłaszcza jej odniesień psychologicznych (u doktora i u pacjenta), to jest, zdaje się, mniej więcej tak, jak obaj dostojni interlokutorzy sugerują. Oj biedny ja nieborak...
VOSBM 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #70 dnia: Października 09, 2013, 03:08:25 pm »
Tak jeszcze, skoro o nieborakach mowa. Pan uważa, bo niektórzy twierdzą, że są dwa rodzaje boreliozy: przenoszona przez kleszcze i przenoszona przez internet. Tą drugą ponoć szczególnie łatwo zarazić się na forum GW  ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #71 dnia: Października 09, 2013, 03:34:30 pm »
Ob. Remuszko - ale pocieszę Was, z racji trybu życia jaki prowadzę jestem dziabany przez kleszcze rok w rok zazwyczaj kilkukrotnie i jak na razie albo nie trafiłem na zarażonego (w co wątpię) albo jednakowoż skuteczne jest szybkie usunięcie typa. Na ostatnim wyjeździe z braku dam o długich paznokciach (oraz pęsety) urwała się takiemu gnojkowi kłujka i musiałem sobie z racji odległości do jakiejkolwiek cywilizacji wydłubać tę resztkę finką :) . Jutro znów jadę na kajak więc...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #72 dnia: Października 09, 2013, 04:07:46 pm »
Obywatelu Chełmski, NIC nie wicie, nic nie rozumicie! To nie ja zostałem użądlony, ugryziony, ussany, ukłuty, lecz moja Dama, i stąd moje nieboractwo...
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #73 dnia: Października 09, 2013, 04:27:45 pm »
Przecież wiem - ale to nie rozumiem, nie pociesza Was o. Remuszko, że najprawdopodobniej damie nic nie będzie? Znaczy - to Wyście tego kłujca-ssijca podrzucili, tresowanego z zamiarem - czy jak?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Szukam
« Odpowiedź #74 dnia: Października 09, 2013, 07:34:13 pm »
Chłopie, Ty nadal nie kumasz. Obywatelu Ziemski (ordynacie* wołyński), to nie ja, ani nie Wy, ani NIKT INNY ma mieć/czuć w środku swego jestestwa takie wewnętrzne kleszczowe/kluczowe przekonanie (między nami mówiąc - graniczące z pewnością...), lecz dama. Dama. DAMA!!!
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )