Autor Wątek: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.  (Przeczytany 13972 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 04, 2012, 07:26:09 pm »
W tym cytacie zaprzeczasz czemuś, prostujesz coś. Czerwone to prawda czy nieprawda?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 04, 2012, 07:27:17 pm »
Tak.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 04, 2012, 08:29:35 pm »
Czy teza, którą prostujesz (której zaprzeczasz), brzmi: "w swej pierwotnej wypowiedzi Maziek napisał: w inkryminowanym podręczniku jasno określono, że ten wycinek to nie żadne źródło wiedzy..." ?
Staszek

[Las edit]: przecinek po nawiasie :-)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2012, 08:43:39 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 04, 2012, 08:40:51 pm »
Cytuj
- To groźne. Młodym ludziom wpajamy, że sądy są niewiarygodne, a sędziowie przekupni. To podważy w nich wiarę w sprawiedliwość i państwowość.
Oj biedne dzieci - takie niewierzące ze szkoły wyjdą. :)
Jedyna wiarygodna wiara to wiara w sprawiedliwość. Ale nie boską. ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 04, 2012, 08:45:15 pm »
W Prawo i, liv. Czekaj końca. Dotrzemy i pod Iławę...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 04, 2012, 09:17:42 pm »
Czy teza, którą prostujesz (której zaprzeczasz), brzmi: "w swej pierwotnej wypowiedzi Maziek napisał: w inkryminowanym podręczniku jasno określono, że ten wycinek to nie żadne źródło wiedzy..." ?
Tak, tej tezie zaprzeczam.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 04, 2012, 09:38:25 pm »
Cieszę się, że szybko posuwamy się naprzód.
Wyjąwszy chwyty erystyczne (robienie wrażenia), nie zaprzeczamy tezom nie wypowiedzianym ani nie prostujemy twierdzeń/zarzutów nie wygłoszonych (nie postawionych). Czyli nie polemizujemy z tym, przy czym nikt nie obstaje.
Czerwone to prawda czy fałsz?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 04, 2012, 09:46:20 pm »
Prawda.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 05, 2012, 10:12:18 am »
W takim razie kto wypowiedział tezę/twierdzenie, która brzmi: "w swej pierwotnej wypowiedzi Maziek napisał: w inkryminowanym podręczniku jasno określono, że ten wycinek to nie żadne źródło wiedzy..." ?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 05, 2012, 12:36:12 pm »
Odpowiedź zależy od informacji, której tylko Ty możesz udzielić: czy ten post jest napisany przez Ciebie(1), w całości skierowany do mnie(2), jest całością - dotyczy jednej kwestii(3) i czy zdanie zaczynające się od "Proszę Cię zatem..." jest w związku logicznym z treścią poprzedzającą w ogólności, a w szczególności ze zdaniem zaczynającym się od "Żeby być pewnym..."(4)?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 05, 2012, 12:51:10 pm »
Maźku, uważam, że się mylisz. Odpowiedź nie zależy od żadnej dodatkowej informacji.
Zaprzeczasz czemuś sformułowanemu, oraz - niezależnie, osobno - potwierdzasz, że temu zaprzeczasz. Zatem robisz to świadomie i wiesz co robisz. To, czemu zaprzeczasz, nie wzięło się samo z siebie, tylko musiało zostać przez kogoś sformułowane (innego sposobu/źródła nie ma). Pytam: przez kogo? Dodaję: gdzie? Wszystko jest przecież zarejestrowane na Forum, wystarczy wskazać palcem.
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 05, 2012, 01:10:59 pm »
Być może się mylę, albo Ty się mylisz, jednak mając tego świadomość cierpliwie odpowiadam na Twoje pytania bo wydaje mi się, że tylko tak można do czegoś dojść. Więc proszę Cie o odpowiedź na cztery, ponumerowane dla Twej wygody pytania, niezależnie od Tego, że Twoim zdaniem one są bez sensu. Ja odpowiedziałem, lub odpowiem na wszystkie Twoje, niezależnie od tego, czy Ty odpowiesz na te 4 - tylko po prostu będę musiał więcej pisać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 05, 2012, 01:16:27 pm »
Maźku,
Przyjmijmy, proszę (przynajmniej na użytek tej diatrybki) taką zasadę, że wzajemnie odpowiadamy sobie w kolejności chronologicznej, czyli pan A ma prawo poczekać z odowiedzią na pytanie zadane przez pana B do czasu, gdy pan B odpowie na pytanie wcześniej zadane przez pana A.
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 05, 2012, 01:51:44 pm »
Ależ Stanisławie, przecież moje pytania nie dotyczą sedna sprawy a są tylko i wyłącznie pytaniami pomocniczymi dla mnie, żebym Ci mógł lepiej, pełniej i ostateczniej odpowiedzieć, a Ty żebyś nie mógł się wycofać. Nie bardzo rozumiem, skąd ten upór i o co chodzi? Cały ten wątek polega na tym że Ty pytasz a ja kornie odpowiadam (sprawdź), więc więc chyba jeden malutki pytajnik w 4 podpunktach nie zburzy konstrukcji logicznej, jaką przypuszczam zbudowałeś?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Diatryba i dlaczego nie jestem wielbłądem.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 05, 2012, 02:26:05 pm »
Maźku, z przyjemnością uczynię dla Ciebie wyjątek od tej zasady, ale pod warunkiem (nic za darmo!), że obiecasz mi, że - gdy już odpowiem na te Twoje cztery - naprzód odpowiesz na moje proste dwa pytania z godziny 11:51:10, a dopiero potem napiszesz wszystko inne - co, ile i jeśli zechcesz, O'K?
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )