Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321474 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #405 dnia: Lipca 15, 2015, 10:24:52 pm »
Wydaje mi sie, ze rozumiem Membra, a i Membr rozumie o co mi chodzi.
 @Maziek
Cytuj
Nex, rozmawiamy o dwóch różnych sprawach. Ja mówię, że jest pewien rachunek nie zapłacony z etycznego punktu widzenia (co nie implikuje, że jest komu i jak go zapłacić) a Ty gadasz jak księgowy.
Czy etyczne rachunki da sie zaplacic gotowka? Bo o to chodzi stronie zydowskiej. Nie o jakies moralne pierdu-pierdu. Konkretnie sprawe prowadzi zespol HEART, na ktory skladaja sie przedstawiciele Izraela i organizacji zydowskich, glownie  z USA.
Nadal nie wiem o co Ci chodzi, przy najszczerszych checiach zrozumienia. Przeczytalem Twoje posty po kilka razy i nadal nie rozumiem. Dlaczego moralnie uzasadnione jest wystawienie rachunku pienieznego panstwu polskiemu przez HEART?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #406 dnia: Lipca 15, 2015, 11:04:12 pm »
Dobra, to nie ma sensu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #407 dnia: Lipca 16, 2015, 12:23:52 am »
Dobra, to nie ma sensu.
Wkurzyles się? Pytam z ciekawości, nie mam zamiaru Cie molestowania, jak wcześniej mówiłem. Nie jestem też w kwestie zaangażowany emocjonalnie bo to już nie mój cyrk i nie moje małpy,  tylko z ciekawości...

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #408 dnia: Lipca 16, 2015, 03:15:58 am »
Panie Nexie, Maziek ma słuszność (że spór nie ma sensu) w tym sensie:
Cytuj
Uważam, że każda odpowiedź (i "tak", i "nie", i "częściowo") zależy wyłącznie od osobistych poglądów odpowiadającego.
To jest kwestia prywatnej aksjologii. Maziek ma taką, a Pan i ja mamy inne (pewnie też wzajemnie różne). Ten, kto przedkłada Rembrandta nad Matejkę (albo na odwrót) nie jest lepszy ani gorszy od tego drugiego, tak samo jak zwolennik ogórkowej nie jest gorszy ani lepszy od gustujacego w kapuśniaku. Takżesamo nie ma więcej ani mniej racji (od: ratio).
R.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2015, 01:05:19 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #409 dnia: Lipca 16, 2015, 01:21:46 pm »
Nie, no ja to wszystko rozumiem, pytam tylko czy się Maziek zdenerwowal że go nie rozumiem, nic nie wartosciuje.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #410 dnia: Lipca 16, 2015, 01:54:07 pm »
Nie nie wkurzyłem się, już bym był pod Twoim domem ;) . A nie, Ty boks trenujesz, to nie. Jestem mocno nieczasowy, zarobiony i zamęczony. Zdałem sobie sprawę, że po napisaniu 20 stron będziemy po dwóch stronach ściany jak i teraz a w zasadzie przedmiot rozmowy pozostanie niezdefiniowany. Znaczy każdy z nas będzie się kłócił o co innego.

- nie uważam, że należy/nie należy płacić. Ja nie o tym. Ani o tym, czy obecnie, obecni Żydzi to robią z chciwości czy z miłości itd. To od strony etycznej.

- nie uważam, żeby był sens w porównaniu z cyframi arabskimi i rzymskimi. Można snuć rozmaite metafory, bo one są pojemne. Można powiedzieć od rzemyczka do koziczka i jak wiadomo łatwo w ten sposób "udowodnić", że mucha jest wielkości słonia. To od strony praktycznej.

Ja tylko powiedziałem, że gdyby prawo było doskonałe, to dostałyby zadośćuczynienie te osoby, które normalnie byłyby spadkobiercami a nimi nie zostały z przyczyn unicestwienia dokumentów a nawet tożsamości (zmiana imion, chrzczenie, przyłączanie do rodzin polskich, wywożenie niemowląt z gett, oddawanie kamienicy za wskazanie dziury w płocie itd.). Gdyż prawo doskonałe to takie, które w ramach możliwości materialnych (możliwości tego świata) wyrównuje krzywdy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #411 dnia: Lipca 16, 2015, 08:44:18 pm »
Cytuj
Nie nie wkurzyłem się, już bym był pod Twoim domem ;) . A nie, Ty boks trenujesz, to nie.
Hehe, za daleko masz. Boks trenowalem, ale szybko przestalem, po doedukowaniu sie co sie dzieje z mozgiem, a za bardzo mi sie podobal, wiec lepiej nie kusic licha nalogu, wrocilem do ciezarow.
Cytuj
Ja tylko powiedziałem, że gdyby prawo było doskonałe, to dostałyby zadośćuczynienie te osoby, które normalnie byłyby spadkobiercami a nimi nie zostały z przyczyn unicestwienia dokumentów a nawet tożsamości (zmiana imion, chrzczenie, przyłączanie do rodzin polskich, wywożenie niemowląt z gett, oddawanie kamienicy za wskazanie dziury w płocie itd.). Gdyż prawo doskonałe to takie, które w ramach możliwości materialnych (możliwości tego świata) wyrównuje krzywdy.
Z tym sie zgadzam w pelni. Ale myslalem, ze sprawa jest jasna, iz chodzi jedynie o majatek bezspadkowy, tylko i wylacznie, zaden inny.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #412 dnia: Lipca 16, 2015, 08:59:29 pm »
Mordobicie źle robi na musk (rozum), ciężary zaś na kręgowy słup. Tylko lekka atletyka!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #413 dnia: Lipca 16, 2015, 09:52:57 pm »
Mordobicie tak, ciezary na slup robia bardzo dobrze, z tym ze nie wyczynowo i nie Podnoszenie Ciezarow, jako dyscyplina olimpijska, tylko bardziej 3-boj i kulturystyka. Lekka atletyka zalezy jaka.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #414 dnia: Lipca 16, 2015, 10:00:19 pm »
Znam paru, którym mordobicie bardzo pomogło na mózg.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #415 dnia: Lipca 16, 2015, 10:34:48 pm »
Jak byłem młodszy o równe pół wieku, to skoczyłem w dal 5,85, wzwyż 1,42, setkę przebiegłem w 11,8, czterysta zaś w 59 sekund (ale na mecie myślałem, że skonam, pamiętam jak dziś, na Warszawiance)...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #416 dnia: Lipca 16, 2015, 11:32:45 pm »
Mnie wystawiali do szkolnych zawodow w skoku w zwyz, kuli i oszczepie (mimo ze bylem jednym z mniejszych w roczniku). Ale jakim cudem Pan pamietasz swoje wyniki z prehistorii? Chociaz z drugiej strony to ja tez pamietam moje wyniki z 3-boju jak mialem 14 lat.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #417 dnia: Lipca 17, 2015, 09:46:13 am »
Bo to na zawsze zostały moje rekordy życiowe, a życiówki się pamieta.
R.
pjes: w palantówce byłem słaby, rzucałem niecałe 50 m.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #418 dnia: Lipca 18, 2015, 09:20:18 pm »
A przed chwilą piętnastoletni Jamajczyk przebiegł czterysta w 45,27. Nie wyglądał na robota ani na Pistoriusa...
R.
pjes: gdzie jest Cali?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #419 dnia: Lipca 18, 2015, 11:11:46 pm »
Widać mu się spieszyło...::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki