Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: 1 [2] 3 4 ... 840
16
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 15, 2023, 12:32:56 pm »
LA w Twoim wypadku to nie będę się śmiał tylko jestem pełen podziwu, jak dobrze, żeby nie powiedzieć głęboko, znasz już język polski ;) . Wyobrażam sobie siebie, jak rozwiązuję tego typu krzyżówkę po rosyjsku, tfu. Nie napisze, że po ukraińsku, bo to w ogóle byłby kosmos. Śrut może być dobry.


PS olka, zabije Cię za tego trutnia :) . Leniwe były w rozważeniu, ale literki nie pasiły. Tudzież kluski itd.
PS2 chlorra nie znałem.

17
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 15, 2023, 10:16:41 am »
Pani, jesteś wielka :) . Wg mnie figa OK (też tak mam). Walet doskonały (pierwsze skojarzenie, przepraszam, "wacek" - ale uznałem, że hasło nie może być nieprzystojne). Dlaczego chlor to pierwiastek alkoholizmu (ja stawałem, że polon, ale nie wpisałem ;) ). Pipidówa i narzecze świetne. Boczek - też kombinowałem w stronę czegoś do jedzenia, ale nie pasuje mi do tego najtwardszego. A na co pierwsze i natychmiast wpadliście? Ja miałem ostry start bo te 9 to tak bez namysłu ale pierwsza była kajzerka. Niestety potem zacięło się na amen ;) .

18
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 15, 2023, 09:01:44 am »
Przy porannej kawie na szybko mam 9 szt. a potem się zaciąłem a teraz muszę rzucić niestety do wieczora...

19
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Listopada 13, 2023, 12:33:44 pm »
Dowód eksperymentalny, że tylko pijąc mocne trunki w dużych ilościach można skutecznie zalać robaka.
https://shorturl.at/uyFUY

20
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopada 12, 2023, 09:42:30 pm »
Słusznie postawiony znak równości.
Zupełnie niesłusznie. Do teatru chodzić można. Jest w Warszawie ze 20 teatrów. Można chodzić do Dramatycznego, ale można do 20 innych, jak się Strzępki nie lubi. A w województwie krakowskim do szkoły kierowanej przez Barbarę Nowak chodzić ustawowo trzeba.

21
... i kieruję w stronę wyjaśnienia: https://thedecisionlab.com/biases/bounded-rationality...
Panie, ja to znam. Ale się wyleczyłem. Jeśli ktoś rather optimizes than tries to be satisfied - to ma problemy ;) (ze sobą) . Mówię o czasie wolnym. W czasie zawodowym za pieniądze optymalizuję non stop nawet jeśli niekiedy bez satysfakcji (poza finansową) ;) . A w czasie wolnym kładę na to lagę oporowo. Chodzę w szłapciach i jem słoninę z cebulą (krojoną nożem na chlebie). Może masz skręt zawodowy, bo ja osobiście nie uważam, żeby forum (w sensie jego silnika) było tragiczne. Jestem zbyt leniwy, aby optować za czymś nowym. Z tą nagością króla też nie przesadzaj. To że wszyscy wiedzą, że sól jest słona to nie znaczy, że jak ktoś to odkrywczo wszem i wobec ogłosi to będzie to dokonanie na miarę okrzyku "król jest nagi". Jest słona i tyle. Wszyscy wiedzą jakie forum jest ale to nie znaczy, że wszystkim przeszkadza jak Tobie ;) .

22
A tak właściwie to o co chodzi?
Ty nie udawaj niewiniątka. Wielki Brat już to zapamiętał... ;)

23
...potwierdzam wykrycie błędu poznawczego w rozumowanie niektórych dyskutantów, że było i jest 'fajnie' (z konsekwencjami opisanymi w książce "Popełniasz Koszmarny Błąd...")...
- tu był koszmarny błąd poznawczy - to że komuś coś pasuje mimo, że zdaje sobie sprawę, że można to zrobić lepiej bądź, że mu się zwyczajnie nie chce, przy tej świadomości, zmieniać tego - to nie jest błąd poznawczy spowodowany uprzedzeniem tylko preferencja lub lenistwo ;) . Ale skoro Tobie zależy to możesz uderzyć do właścicieli forum. Może oni by chcieli, tylko "nie umią"?

24
Możliwe w sumie. Akurat na Lemie nie ćwiczyłem tylko ogólnie. Ciekawe. Musiał coś gugiel celowo zrobić.

25
Ja też używam, aczkolwiek raczej jednak gugla, mnie się zdaje, że jednak duck jest słabsza.

26
Wystarczy użyć funkcji 'site' z argumentem w postaci adresu forum i filtrem wyszukiwania czyli szukanego ciągu znaków.
Nie jest tak różowo z "site" i mam wrażenie, że gugl coś w tym namieszał, bo kiedyś działało to znacznie lepiej, na ogół długo pamiętam charakterystyczne frazy, jakich użyłem w poście i posiłkowałem się tym wielokrotnie trafiając w punkt właśnie tak (bo z kolei na ogół nie pamiętam, gdzie co napisałem) - ale od pewnego czasu jest znacznie gorzej.

27
Tak, rozumiem, o co Ci chodzi. Ale przypuszczam, że przeniesienie forum polegałoby głównie na jego kastracji. Już przy przenosinach na obecny silnik poległo kiedyś całkowicie forum rosyjskojęzyczne, bo - nie wiem, domyślam się - z jakichś powodów nie dało się przenieść cyrylicy czy cóś. Jak słusznie zauważył Q nie ma to większego znaczenia, kiedy forum dotyczy rzeczy trwałych jak zeszłoroczny śnieg, ale tutaj wszyscy mamy nadzieję, że blasku bijącym od Lema choć nasze niewyraźne cienie propagują się do sąsiednich galaktyk jeśli nie po wsze czasy, to przynajmniej do śmierci termodynamicznej Wszechświata lub jego kolapsu, zależnie co nastąpi. Nasze forum jest strasznie nieporządne, dygresyjne jak Beniowski i incydentalne jak nastroje mej małżonki, trudno to okiełznać a zresztą po co, skoro taka jego uroda. I może w ogóle jest, bo takie jest. To znaczy ja osobiście nie miałem takiego zamiaru by z tym walczyć lub porządkować, poza paroma niemrawymi próbami kiedy byłem młody i głupi. Teraz jestem stary i nadal głupi ale przynajmniej mogę czasem pokonać doświadczeniem ;) . Nie jestem w żaden sposób przywiązany do tego na czym to forum miałoby być, mogłoby nawet na glinianych tabliczkach, ale nie przyłożyłbym ręki do utraty treści. Poza tym (po pierwsze - nie mamy armat - dziękuje, to mi wystarczy, rzekł Napoleon) - my nie mamy wpływu na to, na czym to forum jest. Buli za to rodzina Lema i tak w ogóle to sądzę, że czyni to wciąż i jeszcze z przyczyn, oględnie mówiąc, humanitarnych ;) .

28
No niestety, jak nie znajdziesz przez Gugla to przez forumową wyszukiwarkę tym bardziej. Na ogół przynajmniej. Ale nie łam się, na tym forum już prawdopodobnie wszystko było ;) . A jakich odpowiedzi nt. forum nie uzyskałeś konkretnie, może (choć samowątpię, hehe) znam je?

29
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Listopada 09, 2023, 08:34:41 pm »
dlaczego używamy archaicznego programu od "Simple Machines".
A cóż my nędzni użyszkodnicy możem?


I will try to participate here if I have time...Dale
Hi Dale :) . Welcome :) .

30
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Listopada 09, 2023, 04:51:59 pm »
https://digitalarchive.tpl.ca/objects/369147/photo-assignment-dale-kramer--inventor-and-builder-of-the


Kiedyś zrobiłem sobie kilka dni rozrabiania tematu samodziałowych maszyn latających (było tego i jest multum) od helikopterów składających się w zasadzie tylko z silnika z siodełkiem i przeciwbieżnych śmigieł, poprzez lotnie z budką do której można wleźć jak start się powiedzie aż po rozmaite wiatrakowce i leciutkie samolociki. Tak mam, że jak mnie coś zakręci to robię sobie taka kwerendę. I generalnie trup ścielił się (i ściele) gęsto ;) .

Strony: 1 [2] 3 4 ... 840