Polski > Akademia Lemologiczna

Akademia Lemologiczna [Organizacja]

(1/141) > >>

Terminus:
A więc niniejszym zakładam wątek rozpoczynający działalność Akademii Lemologicznej.
To jest wątek organizacyjny, o którym była mowa wcześniej (wątek ,,Właśnie przeczytałem..." ).

Zgodnie z tym, co wcześniej napisaliśmy w wątku ,,Właśnie przeczytałem..." rozpocznijmy głosowanie na książkę, którą będziemy się zajmować najpierw.

No i jeszcze niech osoby, które chcą się zapisać (zgłosić) wpisują się tutaj. Czekam na dzi...

---
Przypominam, że niniejszy wątek służyć ma tylko i wyłącznie celom Akademii Lemologicznej.
Jeszcze raz powtórzę, czym będzie Akademia:

1. AL jest inicjatywą polegającą na tym, że forumowicze, którzy będą mieli na to ochotę, będą omawiali wybraną książkę Lema, przy czym wszyscy razem będziemy ją czytać w danym terminie, aby każdy był ,,na bieżąco'', co, jak mamy nadzieję, zwiększy niepomiernie standard dyskusji.
2. AL jest organizacją apolityczną, non-profit,  nie będącą organem internetowym Polskiego Związku Hodowców Stonki Ziemniaczanej. 
3. Wszyscy chętni do udziału w AL są równouprawnieni i mogą w każdej chwili składać wnioski nt. jej kształtu i sposobu funkcjonowania.
Miejscem do zgłaszania takich wniosków jest poniższy wątek.
4. Przedmiotem działalności AL  jest omawianie książki. Pierwsza omawiana książka (Lema) będzie wybrana w tym wątku, do wyborów przystępujemy już od następnego postu w tym wątku.
5. Po wybraniu omawianej książki utworzę nowy wątek (który w podtytule będzie miał tytuł tej książki) w którym zaczniemy omówienie.
6. I tyle.
-----------------------

Ok, w takim razie rozpoczynajmy głosowanie na książkę.
W związku z tym, co pisał Deckard, są dwa głosy na ''Głos Pana''.

Ja osobiście nie mam pojęcia ::) Napiszę coś o tym później.
Pozdrowienia

----------------------- Pamiątkowo wstawiam autocytat: -------------------

--- Cytat: Terminus w Maja 25, 2005, 06:37:24 pm ---Jeśli chodzi o nazwę, to myślę, że użycie słowa Akademia będzie oddawało jakiś 'szkolnopodobny' charakter tego wątku, na czym by mi zależało, bo tak to właśnie miałoby byc w zarysie - żeby powoli, wysiłkiem wspólnym, przerobic kilka książek Lema, wtedy, byc moze, stalibyśmy się naprawdę takimi ekspertami od Lema, za jakich Nas niektórzy uważają. Dlatego myślę że z Akademią powinno coś byc. Na przykład Akadamia Lemologii Stosowanej (a może Teoretycznej) albo krócej, i zwięźlej: Akademia Lemologiczna.

Tak więc myślę, że zrobimy tak, poczekam jeszcze troszkę, napiszcie co myślicie o takiej nazwie, po czym utworzę wątek organizacyjny.

Możemy wyboru książki dokonac już w tym wątku organizacyjnym.

Co Wy na to wszystko?

--- Koniec cytatu ---

Macrofungel:
Żeby nikt tu nikogo nie oskarżył o manipulację, podpisuję się pod tym, co oświadczyił Deckard. "Głos Pana" jak dla mnie jak najbardziej pasuje. Są jeszcze jakieś inne propozycje?

Terminus:
Ja tam wcale nie jestem taki pewien tego Głosu Pana.  Na przykład Niezwyciężonego by można, albo cuś... Myślę że chyba dobrze żeby się jak najwięcej ludzi wypowiedziało...

Dodam, jak wszyscy, spis książek, które mam w domu...

Astronauci
Obłok Magellana
Dzienniki gwiazdowe
Eden
Śledztwo
Pamiętnik znaleziony w wannie
Solaris
Bajki Robotów
Wysoki Zamek
Opowieści o pilocie Pirxie
Kongres futurologiczny
Katar
Fiasko
Bomba megabitowa

Rachel:
Oki, po pierwsze zgadzam się z wszystkimi założeniami naszej oragnizacji :D
Po drugie głosuję za "Głosem Pana".

Pozdrawiam

dzi:
Kurde, ja napisalem jeszcze w tamtym watku :D
Tak czy siak wynikalo z tamtego ze moge wejsc w Glos Pana, dla mnie bedzie to dobry kompromis (bo jestem w stanie bezbolesnie przeczytac ja jeszcze raz).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej