Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595376 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1020 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:01:56 pm »
A mnie proporzec Huty "Katowice"....taki...przyziemny, swojski... ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Kuzynka Pirxa

  • Gość
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1021 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:10:53 pm »
Dostrzegam brak czujności. Towarzysz Kopernik poleciał w pełnym wymiarze, a Manifest komunistyczny i konstytucja PRL tylko w miniaturze. Wypadałoby zminiaturyzować przynajmniej elementy klerykalne w towarzyszu kanoniku, zachowując w pełnym wymiarze jedynie elementy postępowe.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1022 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:18:06 pm »
Dostrzegam brak czujności. Towarzysz Kopernik poleciał w pełnym wymiarze, a Manifest komunistyczny i konstytucja PRL tylko w miniaturze. Wypadałoby zminiaturyzować przynajmniej elementy klerykalne w towarzyszu kanoniku, zachowując w pełnym wymiarze jedynie elementy postępowe.
;D
Ten Kopernik - faksymile -  pewnie poszedł obfotografowany w skali 1:10000;)

Mnie cała ta akcja pachnie podejrzanie...Salut?

Chyba pasuje Salut 6:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Salut_6
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2018, 11:21:29 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1023 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:24:50 pm »
Osobliwe jest też to, że wiele przedmiotów wysłano w więcej niż jednym egzemplarzu (21 razy flaga narodowa PRL?!). Domyślać się chyba należy, że to na wszelki wypadek, gdyby coś się z którymś stało. Rzecz w tym, że gdyby już jakieś poważne zdarzenie zaszło na stacji orbitalnej, to zniszczeniu z dużym prawdopodobieństwem uległyby wszystkie sztuki jednocześnie.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1024 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:27:39 pm »
Cytuj
Mnie cała ta akcja pachnie podejrzanie...Salut?
Dlaczemu?
Sojuz 30 w tym Salucie.
Kosmonauci zabrali między innymi polską flagę i godło państwowe oraz szereg pamiątek.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sojuz_30
Oglądałem na żywo, ale był jazda, co godzina przerywano program, by nadać relację z przygotowań, a potem już ciurkiem.
 Klimuk z blinem...coś mi Zębatym pachnie.
Cytuj
Dostrzegam brak czujności. Towarzysz Kopernik poleciał w pełnym wymiarze, a Manifest komunistyczny i konstytucja PRL tylko w miniaturze.
To ostateczny dowód, że PRL wchodził już w fazę schyłkową, a może i cały blok?  :)
Cytuj
Osobliwe jest też to, że wiele przedmiotów wysłano w więcej niż jednym egzemplarzu (21 razy flaga narodowa PRL?!). Domyślać się chyba należy, że to na wszelki wypadek, gdyby coś się z którymś stało. Rzecz w tym, że gdyby już jakieś poważne zdarzenie zaszło na stacji orbitalnej, to zniszczeniu z dużym prawdopodobieństwem uległyby wszystkie sztuki jednocześnie.
Obstawiam, że to dla krewnych i znajomych królika...ciekawe czy są na Allegro?  :D
To taki stary amerykański zwyczaj Mc Arthur podpisywał karty kapitulacji Japonii, każdą innym piórem. Jedno obiecał podobno dla syna, resztę rozdał. O, tu coś...
2 września na wodach Zatoki Tokijskiej na pokład nowego amerykańskiego pancernika USS Missouri wszedł cesarski minister spraw zagranicznych Mamoru Shigemitsu. Usiadł za ustawionym na pokładzie stolikiem i złożył kilka podpisów. Potem swoje złożył głównodowodzący alianckich sił na Pacyfiku amerykański generał Douglas MacArthur. Podpisując kolejne karty, za każdym razem rozdawał gościom pióra. Co ciekawe, amerykańska księga z aktem kapitulacji Japonii była oprawiona w skórę, a japońska miała obwolutę z bawełny.
http://www.newsweek.pl/wiedza/historia/kapitulacja-japonii-zobacz-jak-sie-skonczyla-ii-wojna-swiatowa-,film,369785.html
To kolejny dowód niszczącego wpływu zgniłego kapitalizmu na zdrową tkankę społeczeństwa socjalistycznego, czyli elegancko pisząc - na konwergencję. Gadżeciarstwo.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2018, 12:36:30 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1025 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:29:56 pm »
Może raczej chodziło o obdarowanie współkosmonautów plus rozdanie po szczęśliwym powrocie? Albo, żeby na każdym zdjęciu z misji było widać?

Jakby mi zaproponowali to poleciałbym i z czerwoną książeczką Mao ;) .

P.S. A co do Kopernika i miniaturyzacji - z manifestem jest jak z hostią - nieskończenie podzielny, i tak promieniuje.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2018, 11:31:41 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1026 dnia: Kwietnia 06, 2018, 11:33:31 pm »
Cytuj
Mnie cała ta akcja pachnie podejrzanie...Salut?
Dlaczemu?
Dla zestawu...
Ale poniekąd miazo nakreślił: wypadkowość...droga daleka...Bajkonur...ile przypadków gubiących to i owo...o!:
Kosmonauci zabrali między innymi polską flagę i godło państwowe oraz szereg pamiątek
jedna flaga, jedno godło...szereg...od ilu pamiątek jest "szereg"?;)
Mam nadzieję, że huta poleciała;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2018, 11:35:47 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1027 dnia: Kwietnia 07, 2018, 12:20:23 am »
Najbardziej chyba urzekła ziemia z pól Lenino i Warszawy...misia przypomniała.
A mnie proporzec Huty "Katowice"....taki...przyziemny, swojski... ::)

Mnie znów proporzec rurociągu orenburskiego, bo to takie wciąż aktualne, splatające realia ówczesne - z obecnymi.

"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1028 dnia: Kwietnia 07, 2018, 12:26:47 am »
Cytuj
Mnie cała ta akcja pachnie podejrzanie...Salut?
Dlaczemu?
Dla zestawu...
Ale poniekąd miazo nakreślił: wypadkowość...droga daleka...Bajkonur...ile przypadków gubiących to i owo...o!:
Kosmonauci zabrali między innymi polską flagę i godło państwowe oraz szereg pamiątek
jedna flaga, jedno godło...szereg...od ilu pamiątek jest "szereg"?;)
Mam nadzieję, że huta poleciała;)
Cóż, jest dowód rozstrzygający - w piosence z epoki.
Tak mi coś świtało...
1981

Po firmamencie niebieskim
Krąży major Hermaszewski.
Los go poddał ciężkiej próbie
Dali mu kapuśniak w tubie
Na dodatek pilot Klimuk
Dał mu pół swojego blinu
Podpułkownik Zenon Jankowski
z trudem opanował mdłości
Nagle major Hermaszewski
Wyjął sporą paczkę z teczki
Sznur rozwiązał jedną ręką:
-Który tutaj Iwanczenko?
-Jest tu czekolada twarda
-i portret Gierka Edwarda
Spojrzeli sobie głębioko w oczy
Skafandry zdjeli powoli
Ruski był tyle czasu w kosmosie
że zaczął Polaka całować.
Już Iwanczenko z ust Mirosława
Miłosne spija rozkosze
A podpułkownik Piotr Ilicz Klimuk
Wkłada z pomponem bambosze

Ocenzurowane  ;D

Swoją drogą - prorocze słowa we wstępie.  8)
https://www.youtube.com/watch?v=XUMtNcv6g4Q
I specjalnie forjou,
sentymentalnie
On
proporczyk
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2018, 12:32:06 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1029 dnia: Kwietnia 07, 2018, 10:56:57 am »
Co zabawne, o ile pamiętam z jego wspomnień, Hermaszewskiemu natychmiast po wylądowaniu obsługa naziemna zwędziła wszystkie osobiste pamiątki, które miał w jakiejś torbie ;) . Potem, kiedy chyba w Teleranku Hermaszewski występował jako pierwszy polski lotczik-kosmonawt (co widziałem na własne, plugawe ślepia) - to pokazywał ową miniaturę Konstytucji PRL, którą miał w kosmosie. Ciekawe, czy aby nie była to dublerka, a prawdziwą mu zwędzili?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1030 dnia: Kwietnia 07, 2018, 12:32:25 pm »
I specjalnie forjou,
sentymentalnie
On
proporczyk
Thx;)
Ale jak tak się mu przyglądam...to jednak razi góra z dołem;)
W każdem huta działa dalej - jedna z nielicznych.
Chociaż już sprzedana.
W innej za to muzeum:
https://silesion.pl/w-chorzowie-powstanie-muzeum-hutnictwa-14-02-2018
Potem, kiedy chyba w Teleranku Hermaszewski występował jako pierwszy polski lotczik-kosmonawt (co widziałem na własne, plugawe ślepia) - to pokazywał ową miniaturę Konstytucji PRL, którą miał w kosmosie. Ciekawe, czy aby nie była to dublerka, a prawdziwą mu zwędzili?
Zaczynam myśleć, że ta liczba egzemplarzy z livovego spisu jest mocno niedoszacowana;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2018, 12:34:25 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1032 dnia: Kwietnia 10, 2018, 07:14:44 pm »
Swoją drogą: nie rozumiem dlaczego "zawołanie „na Trygława i Swaroga” zastąpiono „by Zeus and Saint Vitus”.". Czy w polskich przekładach "Asterixa" ktoś robił z bogów Olimpu panteon Długosza?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1033 dnia: Kwietnia 11, 2018, 12:04:15 pm »
Świat się jednak kończy. Poszedłem na pocztę. Musiałem wysłać list żeby doszedł jak najszybciej za morze. Pytam się jak to zrobić - a gość z okienka: 16 zł. Pytam: i to będzie par avion? A gość: a co to znaczy?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1034 dnia: Kwietnia 11, 2018, 03:31:31 pm »
http://booklips.pl/newsy/fujarka-lamignata-przyczyna-wycofania-calego-anglojezycznego-nakladu-przygod-kajka-i-kokosza/
Fiuuu...ale tłumacz nie byle jaki - sam Kandel:)
Swoją drogą: nie rozumiem dlaczego "zawołanie „na Trygława i Swaroga” zastąpiono „by Zeus and Saint Vitus”.". Czy w polskich przekładach "Asterixa" ktoś robił z bogów Olimpu panteon Długosza?
Może dlatego, że mitologia grecka jest powszechnie znana...w odróżnieniu od jej słowiańskiego odpowiednika - a kontekst został zachowany.
Świat się jednak kończy. Poszedłem na pocztę. Musiałem wysłać list żeby doszedł jak najszybciej za morze. Pytam się jak to zrobić - a gość z okienka: 16 zł. Pytam: i to będzie par avion? A gość: a co to znaczy?
No coś Ty...pardon...przecież nie ma takiego miasta... :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)