Polski > Hyde Park

O muzyce

<< < (775/807) > >>

olkapolka:
Ta książka u mnie jeszcze czeka w kolejce, ale przewinął się szereg innych i z jednej takiej też wpadł i się urzepił dżezik:
https://www.youtube.com/watch?v=_NWf0lRXems

Lieber Augustin:

--- Cytat: liv w Sierpnia 11, 2022, 08:44:26 pm ---A na nim?
Ci -


--- Koniec cytatu ---

Trzy grosze: na moje ucho, to jedna z nieśmiertelnych inwencji wielkiego Niemca, mianowicie B-dur nr 14:


Nicht Bach, sondern Meer sollte er heißen...

liv:
Tutaj, względem odeskiego filmiku. Że u was grają po ulicach polskie hity weselne, zdumiewające!  :)
 
I pozostając w rejonie oraz okolicznościach. Uprzedzam - rosyjski śpiewak będzie.
Mam do niego i jego kapeli DDT słabość i nic nie poradzę, a poza tym...
https://niezalezna.pl/453977-rosyjski-muzyk-skrytykowal-zbrodniarza-putina-zostal-skazany
Powiedział co powiedział. Dużo, mało?
- Teraz na Ukrainie zabijani są ludzie. Po co giną tam nasi chłopcy? Jaki jest cel, przyjaciele? Młodzież Rosji i Ukrainy znowu ginie. Giną starcy, kobiety i dzieci - w imię jakichś napoleońskich planów naszego kolejnego Cezara, tak? Przyjaciele, ojczyzna to nie d*** prezydenta, którą trzeba ciągle lizać i całować. Ojczyzna - to biedna babcia na dworcu sprzedająca kartofle. To jest ojczyzna!
Może i za mało, ale on też ma rodzinę i dzieci...
Napisy z tłumaczeniem trzeba włączyć osobiście

Lieber Augustin:

--- Cytat: liv w Sierpnia 16, 2022, 09:46:56 pm ---Tutaj, względem odeskiego filmiku. Że u was grają po ulicach polskie hity weselne, zdumiewające!  :)

--- Koniec cytatu ---
:)
Taaa... Odessa - miasto szczególne.




Skoro już mowa o rosyjskich śpiewakach/bardach:


Tłumaczenie acz niezbyt wierne, za to piękne :)

liv:

--- Cytuj ---Trzy grosze: na moje ucho, to jedna z nieśmiertelnych inwencji wielkiego Niemca, mianowicie B-dur nr 14:
--- Koniec cytatu ---
Masz nosa... czy może bardziej - ucho   :)

– Zaproponowałem Inwencję B-dur Jana Sebastiana Bacha w formie bluesa. Grałem ją w szkole muzycznej. Nie powiem, żeby była
znienawidzona, bobym skłamał, zapamiętałem ją z powodów technicznych, sprawiała mi pewne trudności. Pomyślałem jednak, że
będzie idealnie pasowała do koncepcji Krzysztofa, żeby grać całym składem i potem dwa razy kwartet: wibrafon, fortepian, bas, bębny.
Pracuje nad Bachem z Krzysztofem. Utwór, przetransponowany do tonacji F-dur, zostanie zatytułowany Memory of Bach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej