Polski > Hyde Park

Rosja, ZSRR, Ukraina...

<< < (2/120) > >>

Stanisław Remuszko:
Różnica głównych zdań w międzynarodowym sporze politycznym wszechobecnym od wczoraj w mediach i na portalach wydaje mi się jakościowo podobna do różnicy zdań na temat ZSRR między panami Kochanym Augustynem i Maźkiem.

R.

maziek:
Nie widzę różnicy zdań pomiędzy mną a Augustynem. Mowa jest o dwóch różnych sprawach: jedna, że ZSRR zakłamywało swoją historię (i tu się generalnie zgadzamy), a druga, że ZSRR obiektywnie to i owo sam osiągnął w technice (i to jest moja teza, a Augustin się póki co w tej kwestii nie wypowiedział).

Stanisław Remuszko:
W aspekcie braku dowodów przypomina mi się także nazwa, której obecny prezydent USA używa wobec zarzutów najważniejszych mediów świata (WP. NYT, CNN etc.), iż przedprezydencko i tajnie kumał się z Putinem.

R.

Lieber Augustin:

--- Cytat: olkapolka w Styczeń 28, 2018, 08:53:47 pm ---Właśnie o to mi chodziło - czy powinny być w wieku dorosłym kolejne szczepienia przypominające? Bo po szczepieniu przebieg powinien - o ile w ogóle -  być łagodny, a nie szpitalny.
Zwłaszcza, że wraz z wiekiem - występują komplikacje i około choroby.

--- Koniec cytatu ---
U nas w Odessie wybuchła prawdziwa epidemia, i osoby dorosłe masowo szczepią się przeciwko odrze. Sytuacja w Polsce jest na razie, o ile wiem, nie tak groźna. Tym niemniej nie warto lekceważyć niebezpieczeństwo. Powiedziałbym - jeżeli masz pewność, iż nie byłaś w ostatnich czasach w kontakcie z osobą chorą, wystarczy sprawdzić swój status odporności, czyli poziom przeciwciał IgG oraz IgM:
http://bieganski.com.pl/other/doc/3270/Zał%20Nr%209%20lab.pdf , badania №№ 144, 145
A już zależnie od wyników badania, ewentualnie zaszczepić się.
Z tym paskudstwem nie ma żartów, a my chcemy widzieć Ciebie zawsze żywą i - w miarę możliwości – zdrową :).


--- Cytuj ---Lieber Augustin życzę szybkiej rekonwalescencji i powrotu do pełni zdrowia :) .
--- Koniec cytatu ---
Dzięki, maźku, za dobre życzenia :).
Naprawdę bardzo mi miło, że masz taką wysoką opinię o zdolnościach i talentach mego narodu. Szkoda tylko, że są one skierowane wyłącznie w stronę broni, wojny, zagarnięcia terytorium krajów-sąsiadów, poparcia terroryzmu międzynarodowego... przepraszam, ruchów narodowo-wyzwoleńczych na wszystkich kontynentach. Oddałbym wszystko co mam, żeby podzielać dumę i podziw dla osiągnięć Rosjan w dziedzinach nowych, najlepszych w świecie samochodów, techniki domowej, modnej odzieży, leków, kosmetyków itp, a nie tylko w zakresie czołgów, stratosferycznych bombowców odrzutowych, rakiet nuklearnych i konwencjonalnych, i innych wspanialych wynalazków taktycznych, operacyjno-taktycznych i strategicznych, a również w sferze wywiadu i szpiegostwa. Dziwi mnie, że opróć jednej czy dwóch osób („zdrajców” na kształt Wiktora Suworowa) nikt nie widzi zagrożenia, które Rosja niesie ze sobą światowi. Czy wszyscy Europejczycy i Amerykanie zapomniały już  wydarzenia z lat 1920, 1939, 1956, 1962, 1968, 1970, 1979-89 i dalej?
Przykro mi, i wiem, że grzechem jest tak mówić, ale wstyd mi za moją ukochaną ojczyznę :'( :'(.

No i koniec, i możecie nałożyć na mnie bana za niepoprawność polityczną, a wpis mój usunąć.

maziek:
Lieber Augustin, uczucia są kwestią niedyskutowalną (zwłaszcza tak głębokie, jakie ma się do własnej Ojczyzny), ale spróbuję odpowiedzieć, choć może to nie będzie "wesoła odpowiedź". W Europejczykach i Amerykanach widzisz ostoję cywilizacji - ale II wojnę wywołali przede wszystkim Europejczycy, jak i pierwszą zresztą również. Poziom ludobójstwa, jakiego dopuściły się Stany Zjednoczone (mam na myśli Indian, a także Murzynów) oraz niewolnictwo, z którego korzystały nie tak dawno trudno uznać za probierz cywilizacji. I tak dalej. Polityka, którą obecnie prowadzą Stany Zjednoczone (i nie mam tu na myśli Trumpa) też jest niczego sobie.

Oczywiście Rosja czy ZSRR zarówno na moim, jak i na Twoim narodzie odcisnęła głębokie piętno. Jest całkiem prawdopodobne, że to Stalin a nie Hitler odpowiada jednoosobowo za największą liczbę ofiar na świecie - ale w wielkiej mierze mógł tego dokonać, bo Europa i USA mu na to dla wygody pozwoliły. Nie jest moją intencją wybielanie ZSRR czy Rosji - ale o ile trudno mieć pretensje do państwa, które wraz z Hitlerem zamierzało dokonać IV rozbioru Polski (a wyszła z tego II wojna światowa) i otwarcie było negatywnie nastawione - o tyle można mieć pretensje do sojuzników, którzy za cenę własnego spokoju rzucili nas na pożarcie w Jałcie i nie tylko.

Co do tego, że tylko karabiny i samoloty - przecież wiesz, że nie. Wiele osiągnięć stricte naukowych nie mówiąc o literaturze i sztuce.

P.S. Jak czytam "Odessa" to słyszę to.... Ech ta stjuardiessa kak princziessa... Nadiożnaja kak wies grażdanskij fłot. Się grało na gitarce i serca niewieście łamało ;) . Znałem to na pamięć po rosyjsku i w polskim przekładzie Młynarskiego :) .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej