Polski > Hyde Park

Upadek Cesarstwa Rzymskiego

(1/156) > >>

Stanisław Remuszko:
http://wyborcza.pl/1,75477,18702285,donald-tusk-europa-powinna-przyjac-100-tys-uchodzcow.html?v=1&pId=35836574&send-a=1#opinion35836574

Uważam, że liczącą 500 milionów mieszkańców zamożną Unię Europejską stać na przyjęcie przynajmniej 500 000 imigrantów (jeden imigrant na tysiąc Europejczyków). Oczywiście  bardzo wyselekcjonowanych (zagrożenie życia), przy bardzo twardych warunkach pobytowych i pod groźbą natychmiastowego wydalenia. Sam jestem gotów udzielić obcej rodzinie schronienia w moim mieszkaniu na warszawskim Ursynowie (pokój 16 m2).
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131

Stanisław Remuszko:
Po przeczytaniu apelu szefa Komisji Europejskiej naszego rodaka Donalda Tuska odruchowo napisałem tak:
Uważam, że liczącą 500 milionów mieszkańców zamożną Unię Europejską stać na przyjęcie przynajmniej 500 000 imigrantów (jeden imigrant na tysiąc Europejczyków). Oczywiście  bardzo wyselekcjonowanych (zagrożenie życia), przy bardzo twardych warunkach pobytowych i pod groźbą natychmiastowego wydalenia. Sam jestem gotów udzielić obcej rodzinie schronienia w moim mieszkaniu na warszawskim Ursynowie (pokój 16 m2).
a teraz pragnę co nieco wyjaśnić oraz odpowiedzieć na życzliwe pytania, które pojawiły się anonimowo, licznie i natychmiast.
Po pierwsze - trzeba sprawdzić, czy to prawda z tym masowym zagrożeniem życia na miejscu (Bliski Wschód) oraz z masowym topieniem się (duszeniem w zaspawanych ciężarówkach i okrętowych ładowniach) setek/tysięcy dzieci, kobiet i starców na trasie Bliski Wschód - Europa. Jeśli to pancerne widły zrobione z choinkowych miękkich igiełek przez żądne sensacji media - to sprawy nie ma i nie było. Codziennie na polskich drogach ginie kilka(naście) osób a kilkadziesiąt zostaje rannych, i jakoś nikt z tego powodu nie rwie resztek ryżych włosów na łysawej europejskiej głowie.
Po drugie -  nie wolno w tej sprawie ani trochę słuchać mediów, tylko trzeba oficjalnie zlecić sporządzenie błyskawicznego raportu Monowi, Emeszetowi oraz służbom i instytucjom - przy czym te raporty mają być klarowne, jawne, zwięzłe i rzeczowe oraz podpisane imieniem, nazwiskiem i stopniem/stanowiskiem ich autora/koordynatora/prowokatora.
Po trzecie - jeśli okaże się, że faktycznie trzeba działać, to trzeba działać na dwóch frontach.
Front pierwszy, to wyławianie z morza zagrożonych utonięciem/rekinami i automatyczne umieszczanie ich w obozach tymczasowych (namioty, baraki, żadnych luksusów, elementarz sanitarny i dietetyczny oraz podpisywane (odcisk kciuka) deklaracje, że za naruszenie obozowego regulaminu kula w łeb, czyli powrót do morza z rekinami albo darmowy transport do własnej porzuconej ojczyzny.
Teraz zrobię sobie drinka i posłucham mrożących krew w żyłach opowieści TVN, ale potem znowu wezmę się do roboty.
R.
 
 

 

Q:
Ironista jesteś, Staszku...

Najpierw dajesz apokaliptyczny (niczym szum medialny) tytuł:

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Września 04, 2015, 11:34:38 pm ---Upadek Cesarstwa Rzymskiego
--- Koniec cytatu ---

Potem sam przyznajesz, że te imigranckie tłumy to są ilości promilowe, na tle ogólnego zaludnienia Europy:

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Września 04, 2015, 11:34:38 pm ---Uważam, że liczącą 500 milionów mieszkańców zamożną Unię Europejską stać na przyjęcie przynajmniej 500 000 imigrantów (jeden imigrant na tysiąc Europejczyków).
--- Koniec cytatu ---

A na koniec się srożysz, chyba dla zbudowania komicznego efektu dramatycznego (sic!):

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Września 04, 2015, 11:34:38 pm ---Oczywiście  bardzo wyselekcjonowanych (zagrożenie życia), przy bardzo twardych warunkach pobytowych i pod groźbą natychmiastowego wydalenia.
--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Września 05, 2015, 07:47:25 pm ---Front pierwszy, to wyławianie z morza zagrożonych utonięciem/rekinami i automatyczne umieszczanie ich w obozach tymczasowych (namioty, baraki, żadnych luksusów, elementarz sanitarny i dietetyczny oraz podpisywane (odcisk kciuka) deklaracje, że za naruszenie obozowego regulaminu kula w łeb, czyli powrót do morza z rekinami albo darmowy transport do własnej porzuconej ojczyzny.
--- Koniec cytatu ---

Nawiasem - teraz już serio - poszperałem po statystykach (dotąd uważałem, że temat nieistotny i nawet nie sprawdzałem, ale jak już tak trąbią...), że jeśli chodzi o procent ludności muzułmańskiej w Europie to wynosi on ok. 6% w skali UE (z przodującą Francja, gdzie jest to trochę powyżej 7,5%), co same media przyznają:
http://swiat.newsweek.pl/ilu-muzulmanow-mieszka-w-europie-i-w-polsce-mapa,artykuly,354745,1.html
Czyli ogólnie do apokalipsy wszelakiej daleko...

(Można się natomiast zastanawiać dlaczego grupa tak nieliczna postrzegana jest jako liczniejsza, niż jest. Zapewne wchodzi tu w grę kwestia hałaśliwości zachowań części tejże grupy, po pierwsze. Szum zaś medialny i hałas, po drugie i istotniejsze...)

ps. Właściwe to powinienem Ci to chyba hajtnąć do Hajt Parku ;).

Stanisław Remuszko:
Oczywiście, Hyde Park, albo Hate Park! Ciekaw jestem, spekulatywnie, jaką rangę Mistrz nadałby temu tematowi.
R.

Q:
Mistrz pewno by powiedział naprawdę o internecie, co powiedział rzekomo... 8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej