Autor Wątek: Kolekcja Gazety Wyborczej  (Przeczytany 68426 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 27, 2009, 04:24:26 pm »
Zdecydowanie tak. Nawet postawiłbym tezę, że tym bardziej warto je wydać (i czytać), że faktycznie, jako oparte nie na lampach katodowych i nie na języku wyższej matematyki - trochę się pewnie będą dezaktualizować. Ale np. czytając Tako Rzecze, to nawet sądy z lat 80-tych, aczkolwiek często-gęsto nietrafione, są aktualne w sensie sposobu patrzenia i perspektywy, z jakiej wydawał je Lem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Howler

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 27, 2009, 04:56:17 pm »
Dzięki za odpowiedź. To pewnie kiedyś się zaopatrzę w te dwie książki. Zwłaszcza ,że przeczytałem ostatnio "Sex Wars" i apetyt na felietony Lema mi się zaostrzył.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 31, 2009, 12:51:43 am »
Gdzie znajdę daty wypuszczania kolejnych tomów kolekcji (albo jakąkolwiek pożyteczną informację na temat kontynuacji cyklu)?

This user possesses the following skills:

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 31, 2009, 01:13:51 am »
A tutaj -> http://kulturalnysklep.pl/LEM/prcl/kolekcja-ksiazek--dziela-stanislawa-lema-.html

Stąd wynika, że następny tom po "Człowieku z Marsa", czyli "Mój pogląd na literaturę", ukaże się dopiero 30. września.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 31, 2009, 07:23:23 pm »
Ciągle nie mogę znaleźć dat wychodzenia kolejnych tytułów. Pomoże ktoś?

This user possesses the following skills:

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 31, 2009, 09:48:11 pm »
Kolejne tomy ukazywać się będą w każdą ostatnią środę miesiąca. Teraz jest przerwa wakacyjna, a od września będzie kontynuacja.

O taką informację Ci chodziło?

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 31, 2009, 10:41:13 pm »
Nie, chodzi mi o konkretne daty. :)

Jakieś takie dziwne podejście do klienta, chyba chodzi o wytworzenie klimatu produktu niszowego ;)

This user possesses the following skills:

Howler

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpnia 05, 2009, 12:00:48 pm »
Jeszcze jedno małe pytanko - czym w zasadzie jest tom "Przekładaniec"? Bo jakoś na Lem.pl nie widnieje on w "spisie lektur".

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 13, 2009, 07:22:20 pm »
Bardzo mnie ciekawi, czy w ramach kolekcji ukaże się "Okamgnienie". Zdaje sobie sprawę, że nie jest wyszczególnione w spisie kolejnych tomów, ale może zostanie ono włączone do któregoś z tomów (bo nie jest to zbyt obszerny tekst)?

Będę wdzięczny, jeśli ktoś oświeci mnie w tej kwestii.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2009, 07:37:48 pm wysłana przez DillingerEscPlan »

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 28, 2009, 02:00:14 pm »
Jeszcze jedno małe pytanko - czym w zasadzie jest tom "Przekładaniec"? Bo jakoś na Lem.pl nie widnieje on w "spisie lektur".

"Przekładaniec" to tom, który zawiera scenariusze filmowe i telewizyjne, m.in.
- Czy pan istnieje, Mr. Johns?
- Wierny robot
- Tarantoga
- Przekładaniec
- Noc księżycowa

a także wspólne scenariusze Lema ze Szczepańskim na podstawie "Kataru" i "Pamiętnika znalezionego w wannie".

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 28, 2009, 02:53:21 pm »
Bardzo mnie ciekawi, czy w ramach kolekcji ukaże się "Okamgnienie". Zdaje sobie sprawę, że nie jest wyszczególnione w spisie kolejnych tomów, ale może zostanie ono włączone do któregoś z tomów (bo nie jest to zbyt obszerny tekst)?

Będę wdzięczny, jeśli ktoś oświeci mnie w tej kwestii.

"Okamgnienia" raczej nie będzie w ramach kolekcji, chociaż pojawił się projekt włączenia go do 31 tomu, czyli "Wejścia na orbitę", które ma zawierać wybór tekstów publicystycznych Lema.

AdamL

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 29, 2009, 10:20:01 am »
24 tom Kolekcji ukazał się już w zeszłym tygodniu, o mało co a niedostałbym tej książki >:(
Kupiłem dzisiaj i pytam kioskarza kiedy się ukazała, a on na to, że już przed Świętami było...
Kiepsko działa informacja o kolejnych wydaniach.
Pozdrawiam
Adam

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 07, 2010, 04:51:14 pm »
Czy planowane lub jakkolwiek mozliwe byloby zakupienie dziel Stanislawa Lema w formie elektronicznej? Ja osobiscie lubie czytac ebooki (byle na czyms malym, jakims palmtopie czy iPodzie touch, bo od laptopa oczy wychodza na wierzch) i nawet sie przymierzam niesmialo (bo drogi jak sto diablow) do Kindle'a i bylbym zainteresowany kupnem takich ksiazek, zwlaszcza tych, ktorych jeszcze nie znam. Mysle, ze pelna kolekcja elektroniczna bylaby znakomitym pomyslem, bo dostanie egzemplarzy papierowych wcale nie jest tak latwe i oczywiste (zwlaszcza cymesikow w stylu Jachtu Paradise czy Rasy drapiezcow, bo Solaris jest pewnie na kazdej polce w kazdej ksiegarni), natomiast ebooki mozna sciagnac skadkolwiek i teoretycznie powinny byc tansze (na pewno sa w produkcji). Ot, wygoda w czytaniu, przeszukiwaniu tresci, dostepnosci, bo sciagnac sobie mozna, nie trzeba drzew wycinac, mozna bezkarnie pisac w takich ksiazkach (do podkreslen i komentarzy w papierowych chyba nigdy sie nie przemoge).
Tak sobie pomyslalem  ::)

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 07, 2010, 07:53:30 pm »
Tak sobie pomyslalem  ::)

Bardzo fajnie, że na to wpadłeś.

Dołączam się do pytania Evangelosa. Sam planuję w niezbyt odległej przyszłości (za około rok czasu) zakupić sobie jakiś czytnik ebooków w stylu wspomnianego Kindle i byłoby genialnie móc poczytać na nim Lema bez wyrzutów, że kopia jest piracka i użerania się z ewentualnymi niedoskonałościami takich amatorsko przygotowanych ebooków. Argumenty "ekologiczne" wydają mi się być również istotne (choć nie mam pewności co do ich słuszności... muszę to kiedyś przeanalizować ;)). :)

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwca 21, 2010, 08:41:13 pm »
Ze strony głównej:
Cytuj
Moloch - 30 tom Kolekcji Gazety Wyborczej, ukaże się jako dodatek do "Gazety" w dniu 24 czerwca 2010 (ostatnia środa miesiąca).

Ani 24. to nie środa, bo ta jest 23-go, ani 23. to nie jest środa ostatnia czerwca. Już kiedyś było nieco podobnie (poprawnie wskazano dzień tygodnia, ale też nie był to ostatni o tej nazwie w miesiącu) i książka ukazała się tydzień po ogłoszonej liczbą dacie, czyli sprawdziło się tylko to z "ostatnia środą miesiąca". Zwracam na to uwagę, bo lekkie zamieszanie takie coś wprowadza, a i nieładnie wygląda na stronie głównej. Myślę, że warto poprawić.