Autor Wątek: Kolekcja Gazety Wyborczej  (Przeczytany 68452 razy)

polon23

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 26, 2009, 09:37:52 am »
witam

Dajcie proszę znać wcześniej jak będą miały się ukazać pozostał powieści żebym przypadkiem nie przegapił

dzieki

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 07, 2009, 08:36:50 pm »
Jest już wstępny harmonogram wydawniczy oraz lista pozostałych 17 tytułów: http://solaris.lem.pl/content/view/431/203/

W każdym razie tom 17, czyli "Pokój na Ziemi" , ma się ukazać 25 marca (ostatnia środa miesiąca).

Terminus

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 08, 2009, 03:27:33 am »
W nawiązaniu do podanej powyżej listy - co to jest "Wejście na orbitę"?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 08, 2009, 09:59:22 am »
O! Też tego nie mam. Czy to już niegdy nie było wznawiane, czy też niektóre felietony przedostały się do innych zbiorów?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 08, 2009, 01:14:57 pm »
co to jest "Wejście na orbitę"?

Taki zbiorek feletonów. Miejscami b. smakowity.

pozwolę sobie zacytować:
Cytuj
A więc czarny dom, w którym straszy. Kurz, pajęczyny, ciemno choć oko wykol, bezszelestnie rozsuwa się ściana i w całunie, przy ohydnym akompaniamencie grobowej woni… Albo taki numer: trup z XVI wieku, zachowany jak wczorajszy, wyłazi z mogiły w płaszczu z mgieł i pędzi na poszukiwanie ofiary, sycząc: „krwi! krwi!”
Albo ręka czcigodnego starca, opanowana przez demona. Ręka ta, odcięta, kiedy starca na dobre pochowano, prowadzi szatański żywot w cichym prowincjonalnym domu, szczypie służbę, straszy, tumani i lęka! Albo niewidzialny facet, który „człap! człap!” — maszeruje nocą za dzielnym marynarzem. Albo ta niedobra żona, która, szczękając piszczelami, przylazła po śmierci do domu i straszyła.
Jakież to wszystko miłe! Jakie zabawne! Jakie urocze! Tylko — przestraszyć? Nie, cóż znowu! Któż przestraszy nas dzisiaj najstarszym nieboszczykiem, podpierającym się własną miednicą, kłapiącym zębami jak traktor, dzisiaj, w epoce pamiętnych pieców, wodorówek i przeżyć, związanych z tymi nowaliami XX wieku? Dość wyobrazić sobie, że ktoś da takie ogłoszenie do gazety: „Opętany i nawiedzony duchami dom jednorodzinny (5 minut od tramwaju) z ogrodem owocowym, w którym żerują wilkołaki, odstąpię bezpłatnie”. Czy zdajecie sobie sprawę, co by się tam działo? Milicję trzeba by wzywać, żeby obroniła właściciela, nie przed duchami, naturalnie, ale przed najzupełniej żywymi ludźmi, gotowymi na wszystko, aby powiększyć swą przestrzeń życiową. Duchy to dobra rzecz, ale nie dla nas. Najpierw — straszyć nie można byle gdzie. Lokal Samopomocy Chłopskiej, Punkt Zbiorowego Żywienia albo Spółdzielnia Usługowa Fryzjerów, nawet dobrze po północy — to nie jest miejsce dla szanującego się pozagrobowego widma. W prywatnym mieszkaniu zjawa też nie ma co szukać: ciasno jak cholera. Jeden lokator siedzi drugiemu na karku — jak się tu wcisnąć, nie mówiąc nawet o straszeniu? Na cmentarz w nocy też nikt nie pójdzie, nie żeby się duchów bał, ale zanim dojdzie, chuligani rozbiorą i nabiją.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2009, 06:10:09 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 08, 2009, 05:46:02 pm »
Golem i Summa (tylko że Summę już mam w nowym wydaniu)!

This user possesses the following skills:

lemowicz

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 15, 2009, 09:34:52 pm »
Jest już wstępny harmonogram wydawniczy oraz lista pozostałych 17 tytułów: http://solaris.lem.pl/content/view/431/203/

W każdym razie tom 17, czyli "Pokój na Ziemi" , ma się ukazać 25 marca (ostatnia środa miesiąca).

Świetnie ale chyba nadal brakuje "Obłoku Magellana" ??

Terminus

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 15, 2009, 10:42:20 pm »
Wydaje mi się, że chyba nikt nie twierdził że to będzie kompletna kolekcja.

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 16, 2009, 09:13:46 pm »
Owszem, przed ogłoszeniem kontynuacji serii była mowa o "działach wybranych". Problem w tym, że teraz na stronie głównej jest napisane:
"Z przyjemnością zawiadamiamy, że w ramach Kolekcji Gazety Wyborczej zostaną wydane kolejne tytuły Stanisława Lema, które w sumie złożą się na trzydzieści trzy tomy Dzieł Zebranych."

A wiadomo, co to są dzieła zebrane. ;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 16, 2009, 09:35:09 pm »
Tak, czy siak chętnie bym ten "Obłok..." zobaczyl w roli 34 tomu.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 16, 2009, 09:52:10 pm »
na stronie głównej jest napisane:
"Z przyjemnością zawiadamiamy, że w ramach Kolekcji Gazety Wyborczej zostaną wydane kolejne tytuły Stanisława Lema, które w sumie złożą się na trzydzieści trzy tomy Dzieł Zebranych."

A wiadomo, co to są dzieła zebrane. ;)

No tak, ale nie jest napisane ile tomów w ogóle mają Dzieła Zebrane. To co wydadzą w sumie złoży się na trzydzieści trzy z nich ;).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 16, 2009, 10:07:36 pm »
Te dzieła zebrane miały chyba 33 tomy. Pamiętam, będąc (w maju 2005) na kongresie Lemologicznym i patrząc na Lema siedzącego naprzeciw biurka, na którym leżały te dzieła, myślalem o tym, że Wydawnictwo już postawiło na nim krzyżyk, skoro wydawali 'Zebrane' implikując niejako, że już niczego nie napisze... Cóż, napisał jeszcze niemało felietonów.

A ta kolekcja wyborczej wywołuje we mnie odczucia mieszane: z jednej strony ok, może ukazać się coś niepublikowanego, ale z drugiej - hej... te niepublikowane rzeczy nie były niepublikowane bez powodu, nie? Czy to nic dla nas nie znaczy?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 16, 2009, 10:39:34 pm »
Ale które masz na myśli, które nie były (o)publikowane a teraz będą? Nie chodzi Ci przecież o tą sztukę z tawariszczem Wissarionowiczem, bo to było z innych powodów niepublikowane. A wszystkich inne z wymieninych były opublikowane za życia autora i chyba nie wzbraniał ich ponownych wydań (jak w przpadku Sezamu czy Czasu Nieutraconego).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 16, 2009, 10:59:37 pm »
A Kryminał? Jeśli tak, to przepraszam najmocniej...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 16, 2009, 11:20:43 pm »
Ano fakt. Jakoś zapomniałem, że z miesiąc temu czytałem :-). Nie był zły, a'la Chandler. W każdym razie żal mi się zrobiło jak się urwał. No tak, abstrahując od tego, że bym wolał przeczytać nawet to, czego Lem nie chciał upubliczniać/wznawiać (zresztą nabyłem Sezam i Czas Nieutracony, wciąż jeszcze można) - w tym wypadku to jednak pewna całostka i historia.

Zresztą mi osobiście bardzo sie podobały (w Kryminale) inne wersje rozwoju wypadków - Lem mówił, że w trakcie pracy miał wiele wersji, które gotowe książki "kasowały". No i to w zasadzie jedyny przypadek, że można to podejrzeć. I powiedz szczerze - jakby się znalazł ten wykład Golema o matematyce - nie ciągnęło by Cię?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).