Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 508653 razy)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #450 dnia: Lutego 27, 2007, 10:30:42 pm »
Skoro mowia tym samym jezykiem to maja okreslone te same pojecia a za tym idzie ze wszyscy musza wiedziec co to pipcia. Inaczej mowiliby innym jezykiem.

Proste.

 :D

This user possesses the following skills:

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #451 dnia: Lutego 27, 2007, 11:04:59 pm »
Różne rasy w ST teoretycznie mówią różnymi językami, ale są one automatycznie tłumaczone przez uniwersalny translator (mieści się on m.in. w tych znaczkach które noszą). Jak to zażartował jeden z twórców tego serialu - nie ma się co skupiać na tym, że wszyscy mówią po angielsku, tylko cieszyć się z tego, iż wszystkie rasy do mówienia używają ust ;D

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #452 dnia: Lutego 28, 2007, 09:33:29 am »
A no to moze byc problem z udanym podrywem... :-/















Chociaz czekajcie! Wszyscy maja usta mmihihihihihihihihimmm ;>

This user possesses the following skills:

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #453 dnia: Lutego 28, 2007, 07:33:52 pm »
Cytuj
Ale co jest nie tak?  :-?
Przyczepiłem się (a może ostatnio po prostu jestem zbyt czepialski w sprawie Władcy Pierścieni? chyba jednak nie) do dwuznaczności w pierwszym zdaniu, jeszcze raz cytuję fragment
Skoro na przykład możliwe jest erotyczne zbliżenie Liv Tyler (Arweny) i Vigo Mortensena (Aragorna)
Artykuł miał być (jak wynika z tytułu) o postaciach fantastycznych, a tymczasem może to brzmieć jakby autor pisał o tym, co aktorzy mogli robić/ robili, ja tego wcale nie chcę tego kwestionować, ale gdybym to ja pisał, byłoby: Arweny (Liv Tyler)  i  Aragorna (Vigo Mortensen) - kwestia użycia nawiasów - i wtedy nie miałbym się do czego przyczepić. Z drugiej strony nie brzmiałoby to tak ciekawie  ;D .

Cytuj
Chyba zrozumialym jest ze analiza jest w kontekscie Tolkienowskiego swiata. Ktos tego nie rozumie?
Teoretycznie powinna być (dlaczego teoretycznie - wyłożyłem powyżej). Natomiast rozważania dotyczą filmu i książki.

A poza tym: nie dałem wam możliwości zapoznania się z całością, oto ona: http://serwisy.gazeta.pl/film/1,27433,701970.html

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #454 dnia: Lutego 28, 2007, 11:07:41 pm »
A teraz rozumiem. Faktycznie glupio zrobili z tymi nawiasami  :o

This user possesses the following skills:

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #455 dnia: Marca 01, 2007, 11:08:13 am »
Te Elfy strasznie puszczalskie są, a to z ludźmi, na boku po kryjomu z orkami, później się okazuje że z krasnoludami.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #456 dnia: Marca 01, 2007, 11:35:30 am »
Wszyscy sa puszczalscy.

This user possesses the following skills:

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #457 dnia: Marca 02, 2007, 01:08:19 am »
Cytuj
Te Elfy strasznie puszczalskie są, a to z ludźmi, na boku po kryjomu z orkami, później się okazuje że z krasnoludami.
orki to zmutowane elfy, krasnoludy z niczym się nie krzyżują

 :P
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #458 dnia: Marca 02, 2007, 04:55:54 pm »
Jakieś dwa tygodnie temu postanowiłem przeskoczyć z Neostrady na internetową usługę Netii. Wbrew zapewnieniom tej wielce szacownej firmy o płynności takiego przejścia, od dwóch tygodni jestem pozbawiony (poza pracą) dostępu do internetu, a potrwa to jeszcze jak się ostatnio dowiedziałem drugie tyle. Na infolinię tego operatora można się dodzwonić po czasie oczekiwania od godziny do dwóch, a innego kontaktu z nim nie ma.
W związku z tym chciałem wszystkim polecić usługę internetową Netii, a samą firmę zarekomendować jako rzetelną kompetentną i jak rzadko kto dbającą o klienta.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #459 dnia: Marca 02, 2007, 05:17:20 pm »
Wiecie co jeszcze jest fajne w byciu mentatem? Ze niektorych rzeczy sie de facto nie wie, tylko czuje. Albo raczej wie sie ale nie wie skąd.

Tak wlasnie mialem z netią.

This user possesses the following skills:

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #460 dnia: Marca 02, 2007, 05:27:07 pm »
Cytuj
Wiecie co jeszcze jest fajne w byciu mentatem? Ze niektorych rzeczy sie de facto nie wie, tylko czuje. Albo raczej wie sie ale nie wie skąd.

Dzi, a gdzie kupujesz sok safo?

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #461 dnia: Marca 02, 2007, 05:36:33 pm »
Cytuj
Jakieś dwa tygodnie temu postanowiłem przeskoczyć z Neostrady na internetową usługę Netii. Wbrew zapewnieniom tej wielce szacownej firmy o płynności takiego przejścia, od dwóch tygodni jestem pozbawiony (poza pracą) dostępu do internetu, a potrwa to jeszcze jak się ostatnio dowiedziałem drugie tyle. Na infolinię tego operatora można się dodzwonić po czasie oczekiwania od godziny do dwóch, a innego kontaktu z nim nie ma.
W związku z tym chciałem wszystkim polecić usługę internetową Netii, a samą firmę zarekomendować jako rzetelną kompetentną i jak rzadko kto dbającą o klienta.
To wina TP-sy. Robią straszne trudności z przekazywaniem klientów. Widziałem w tv, jak pani rzecznik Netii, mówiła coś o tym, że jako rekompensatę przez kilka miesięcy jej klienci (tj. Netii, a nie pani rzecznik) będą mieli abonament bliski zera. Warto się o to dopytać (jeśli się już dodzwonisz - helpline to też mówili, że mają przeciążonego, pomimo wynajęcia firmy outsourceingowej).
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2007, 05:37:23 pm wysłana przez Falcor »

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #462 dnia: Marca 02, 2007, 05:55:07 pm »
Cytuj
To wina TP-sy. Robią straszne trudności z przekazywaniem klientów. Widziałem w tv, jak pani rzecznik Netii, mówiła coś o tym, że jako rekompensatę przez kilka miesięcy jej klienci (tj. Netii, a nie pani rzecznik) będą mieli abonament bliski zera. Warto się o to dopytać (jeśli się już dodzwonisz - helpline to też mówili, że mają przeciążonego, pomimo wynajęcia firmy outsourceingowej).[/color]

To nie jest wina TP, a tego, że Netia zupełnie nie była przygotowana na przyjęcie tylu klientów. Umowę którą podpisałem z nimi przed 14.02 wprowadzili do systemu dopiero wczoraj, a TP daje sobie 9 dni na przekazanie łącza, więc dotychczasowa zwłoka jest wywołana opieszałością i brakami kadrowymi Netii. Dodatkowo Netia daje w związku z tym rabat tylko przez pierwszy miesiąc, który to zresztą rabat mało mnie obchodzi, bo internetu używałem w domu bardzo dużo, a teraz odczuwam dotkliwie jego brak. Najbardziej jednak irytujący jest brak kontaktu z nimi, oraz bezczelne zapewnieanie, że wszystko potrwa najwyżej kilka dni. A fakt, że zatródnili jakąćśfirmędo wsparcia,też ich nie tłumaczy, bo cam pracowałem kiedyś krótko w takiej firmie świadczoncej usłógi telefoniczne i z doświadczenia wiem, iżdo takiego zlecenia oddelegowani jakieś 20 osób, co przy bierzących potrzebach jest niczym i jawną kpiną.

A być mentatem to niezła rzecz ;)

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #463 dnia: Marca 02, 2007, 08:35:20 pm »
Cytuj
Cytuj
Wiecie co jeszcze jest fajne w byciu mentatem? Ze niektorych rzeczy sie de facto nie wie, tylko czuje. Albo raczej wie sie ale nie wie skąd.

Dzi, a gdzie kupujesz sok safo?

Z sokiem safo są kłopoty, więc dzi na razie leci na soku z gumijagód ;D

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #464 dnia: Marca 02, 2007, 10:13:12 pm »
Cytuj
Cytuj
Wiecie co jeszcze jest fajne w byciu mentatem? Ze niektorych rzeczy sie de facto nie wie, tylko czuje. Albo raczej wie sie ale nie wie skąd.

Dzi, a gdzie kupujesz sok safo?
Niestety nie moge powiedziec.

Ale faktycznie sa klopoty, tak jak mowi ANIEL-a.

No, ale nie offtopikujmy juz.

This user possesses the following skills: