Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1955707 razy)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2055 dnia: Września 22, 2008, 01:33:36 pm »
Dziś z Metra dowiedziałem się że nasz akcelerator w kształcie "kulistego tunelu" nie będzie tak łatwo naprawić bo trzeba będzie go "ogrzać do temperatury powyżej zera absolutnego".

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2056 dnia: Września 22, 2008, 02:01:21 pm »
To już bodajże Crichton (w wersji pop) głosił wszem i wobec, że im bardziej złożony układ tym łatwiej coś się może sp*** ;).

ps. gorzej by mieli gdyby musieli ochłodzić do temperatury poniżej... ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2057 dnia: Września 22, 2008, 02:24:58 pm »
Dziś z Metra dowiedziałem się że nasz akcelerator w kształcie "kulistego tunelu" nie będzie tak łatwo naprawić bo trzeba będzie go "ogrzać do temperatury powyżej zera absolutnego".

Dobre!
Czyli trzeba będzie wyłączyć chłodzenie...

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2058 dnia: Września 22, 2008, 04:01:22 pm »
chyba że założą ciepłe rękawiczki i ciepłą czapkę jak będą naprawiać xD
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2059 dnia: Września 22, 2008, 06:01:08 pm »
chyba że założą ciepłe rękawiczki i ciepłą czapkę jak będą naprawiać xD

Ty się śmiejesz, a w jednym z odcinków "Star Treka", jeden pan - na planecie na której panowała temperatura bliska zera bezwzględnego - ściągnął rękawicę, sięgnął pod hełm skafandra i po twarzy się podrapał...  ;D ;D ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2060 dnia: Września 23, 2008, 12:56:25 am »
Pamietacie jak w Bombie Megabitowej Lem pisal o mozliwosci wykozystania nici pajeczej do wciagania ladunkow na orbite? No to Japoncy kombinuja to samo, ale lina ma byc zrobiona z weglowych mikrorurek. Nawet budzet juz maja :). Widzialem kiedys program (Laboratorium), w ktorym bylo o Polskich naukowcach pracujacych nad mikrorurkami, ale ze stopow metalowych. Te weglowe maja byc 180 razy mocniejsze od stali(ciekawe jakiej) i znacznie lzejsze. Oczywiscie jak to w gownianych dziennikach, nie ma szczegolow:
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/science/article4799369.ece

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2061 dnia: Września 23, 2008, 02:27:27 am »
No to Japoncy kombinuja to samo, ale lina ma byc zrobiona z weglowych mikrorurek.

O tym to już bodajże Clarke w "Fontannach raju" (w latach 70) pisał, ale miło, że śmiała wizja staje się faktem.

(Szkoda natomiast, że Clarke tego nie dożył, był takim entuzjastą idei "kosmicznej windy"  :'(.)


EDIT:

Stracił 3,5 mln przez… duchy
Wtorek, 23.09.2008 11:11

Brytyjskiego milionera duchy zmusiły do opuszczenia wytwornej rezydencji. Anwar Rashid zapłacił 3,5 mln funtów za 52-pokojowy pałac.

Rezydencja Clitfon Hall miała być spełnieniem wszystkich marzeń, ale po ośmiu miesiącach tortur milioner dał za wygraną. Tajemnicze zjawy, nocne stukania w ściany i ślady krwi w łóżeczku dziecka – to tylko niektóre atrakcje, jakie Anwar Rashid wraz z domem nabył za grube miliony.

Gdy wizyta medium spirytystycznego nie dała rezultatów, biznesmen przestał spłacać zaciągniętą na dom pożyczkę, spakował się i wyprowadził się. Pocieszeniem w tej historii jest fakt, że Anwar Rashid jest właścicielem 25 innych rezydencji. Jeśli poszukuje spokoju, ma z czego wybierać.

Robert Kiewlicz

http://www.hotmoney.pl/artykul/4201/1/stracil-3-5-mln-przez-8230-duchy.html
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2008, 06:52:01 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2062 dnia: Września 23, 2008, 06:17:27 pm »
Ty się śmiejesz, a w jednym z odcinków "Star Treka", jeden pan - na planecie na której panowała temperatura bliska zera bezwzględnego - ściągnął rękawicę, sięgnął pod hełm skafandra i po twarzy się podrapał...  ;D ;D ;D

się śmiej, a są znane przypadki himalaistów którzy stracili
wskazujący i środkowy palec prawej ręki bo nabrali ochoty
na papieroska po wyjściu na szczyt :)

abstrahując od tego że można włożyć palec do ciekłego azotu
i nic się człowiekowi nie stanie, zupełnie jakby przejechał palcem nad płonącą zapalniczką :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13409
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2063 dnia: Września 23, 2008, 06:23:34 pm »
się śmiej, a są znane przypadki himalaistów którzy stracili
wskazujący i środkowy palec prawej ręki bo nabrali ochoty
na papieroska po wyjściu na szczyt :)
Ja nawet czytałem wspomnienia jednego, co sobie potem finką te palce obciął po drodze w dół, bo mu zamarzły na prosto i strasznie przeszkadzały...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2064 dnia: Września 23, 2008, 09:19:21 pm »
się śmiej, a są znane przypadki himalaistów którzy stracili
wskazujący i środkowy palec prawej ręki bo nabrali ochoty
na papieroska po wyjściu na szczyt :)

Wiem to wszystko, ba w jednej starej powieści podróżniczej Umińskiego jeden z głównych bohaterów stracił w Himalajach, ze 3 palce (jako dzieciak czytałem), a pan scenarzysta ze "ST" widać nie wie bo takiego babola posadził, w nawet niegłupim poza tym odcinku...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2065 dnia: Września 23, 2008, 09:26:35 pm »
a pan scenarzysta ze "ST"...
Aniel-a Cie w koncu przeswieci :)
A ja sie dzis dowiedzialem, ze pan Wedgwood (zalozyciel bardzo znanej fabryki wyrobow garncarskich) byl dziadkiem Darwina i przyjaznil sie z Wattem. Kto by pomyslal, jaki ten swiat maly.
http://en.wikipedia.org/wiki/Josiah_Wedgwood

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2066 dnia: Września 23, 2008, 09:29:49 pm »
Aniel-a Cie w koncu przeswieci :)

To już nawet wyśmiewać nie wolno? ;)

A ja sie dzis dowiedzialem, ze pan Wedgwood (zalozyciel bardzo znanej fabryki wyrobow garncarskich) byl dziadkiem Darwina i przyjaznil sie z Wattem. Kto by pomyslal, jaki ten swiat maly.

No istne Wold Newton Universe... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2067 dnia: Września 25, 2008, 11:12:33 am »

This user possesses the following skills:

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2068 dnia: Września 25, 2008, 02:45:42 pm »
:)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2069 dnia: Września 25, 2008, 05:31:37 pm »

Połączenie umiejętnego wykorzystania zaawansowanej technologii z fajnym, świadczącym o poczuciu humoru pomysłem. Ech, dzi przywracasz mi wiarę w sąsiadów ze wschodu. Dobrze wiedzieć, że nie wszyscy Rosjanie to ci z Kremla...


EDIT:
Odbyła się premiera filmu wg. "Czarnych Oceanów" Dukaja
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2008, 09:16:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki