Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - TYTAN

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Czerwca 22, 2007, 02:03:59 pm »
Niewątpliwą zaletą demokracji  na tle chrześcijanizmu jest możliwość wypowiadania publicznie swojego zdania, oczywiście w pewnym marginesie, nienaruszając praw tych czy owych. Nie mamy jednak ani pewności ani gwarancji że nasze zdanie chodźmy najbardziej racjonalne i słuszne zostało wysłuchane i wprowadzone w życie, ponieważ trzeba zebrać większość, A większości jest jednomyślna najbardziej na niskim poziome intelektualnym np. że banany są smacznym owocem, tutaj większość ma takie samo zdanie. Jeśli dochodzi do próby uzyskania większości w opinii o takich zagadnieniach jak invitro, czy komórki macierzyste, badania genetyczne itp. to nie wiem jak uzyskać jednomyślną, rozumiejącą temat większość. Dlatego opinie w takich tematach są podawane  do przyswojenia.
W Kościele możemy wyrazić natomiast swoje zdanie w trakcie spowiedzi, gdzie przyznajemy się do licznych wykroczeń, do tego jak często próbowaliśmy uwolnić myśli z Boskiej kurateli, nie możemy jednak krytykować, domagać się czy zmieniać jego praw, które dane są nam odgórnie i autorytatywnie.
Współczesna demokracja opiera się głównie na prawach rynku ekonomicznego, natomiast kwestie międzyludzkie są marginalizowane.
Z jednej strony mamy jakąś Geo równość, bliżej niekreślony gaia [ch8211] love [ch8211] parade, który wykiełkował w głowach młodzieży lat 70, na jego podstawie opiera się teraz oś podejścia do równouprawnienia miłości na tle jakieś dziwnej mentalnej zasłony, z domniemanym wspomnieniem zimnej wojny jako kontr alternatywy. Ten system miesza się z filozofią grecką i różnego rodzaju neo [ch8211] native-izmami, uzyskując tym samym zaplecze kulturowe i historyczne. A z drugiej strony mamy monoteizm, różnej maści, który za trzon swej egzystencji obrał sobie kroczenie tyłem do przodu z szczególną chęcią badania swoich śladów i zakrywania pod boską opoką,  wzroku przed przyszłością. Oba te nurty zostały skutecznie osadzone w ramach demokracji współczesnej, i pomimo to wzajemnie się zwalczają. Trudno orzec który z tych systemów daje większe prawo do decydowania np. w parlamencie unii europejskiej, tym bardziej ze żaden nie daje sensownych wniosków, jedynie nauka może dać jakieś konkrety. Dla nauki kwestia stosunków między ludzkich nie jest również tematem przewodnim, i myślę że kwestie tolerancji, równości, zawsze będą kulą u nogi ludzkość.

Dlatego jak mi ktoś zarzuca że nie jestem  tolerancyjny to od razu go dyskryminuję. ;D ;D ;D

2
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Czerwca 21, 2007, 06:26:33 pm »
Dodam jeszcze że jeśli już wytykać religiom ich wady, to najbardziej winni są ci którzy mienią się prorokami, bądź przedstawicielami, którzy z tajemniczych przyczyn stają się namiestnikami jakiegoś Boga. Bo to oni wykorzystują wiarę i wiernych do własnych celów. Jest to jedna z metod manipulacji społeczeństwami. Z ewolucyjnego punktu widzenia jest to twór naturalny, właściwy warunkom w jakich powstał dlatego odnajduje swoich wyznawców. Niektórzy ludzie potrzebują takiej manipulacji, przynajmniej tak im się wydaje, skoro często najbardziej odważnym czynem przeciw własnej relingi jest zmiana na inną religię. Najczęściej wyznawca do końca życia pozostaje wierny swojej relingi. A to ze na świecie istnieją różne religie jest chyba dziełem przypadku, stąd też konflikty między religiami są również ślepe i bez sensownego powodu, ot takie ścieranie się systemów, no i niektórzy na tym zarabiają.

3
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Czerwca 21, 2007, 05:19:02 pm »
Cytuj
A TYTAN znowu wyskoczyles jakies straszne bzdury piszac...  :-? (o demokracji)
he he he
Każdy ma prawo nie wierzyć w co chce, nie?  ;)
 

Domagam się tolerancji do podważenia demokracji!!!

4
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Czerwca 21, 2007, 04:48:35 pm »
Cytuj
Cytuj
Niestety ja osobiście odczuwam nacisk osób wierzących na wiele spraw, które nie powinny zależeć od nich, tylko ode mnie!

Budowa świątyni opatrzności jest dla mnie działaniem absurdalnym. Pawi ogon.
Pawi ogon na gołej d...e z którego wyciągają sobie piórka różni udziałowcy . Najciekawsze jest że takie świątynie kosztują astronomiczne sumy częstokroć grubo przekraczające rzeczywiste koszta.

Cytuj
Wolność od dyskryminacji rasowej, religijnej, seksualnej....
 
Ja nie wierzę w demokrację, ani w żaden system który ma być zbawiennie lepszy od innego. Jeśli jest idea demokracji to nigdy nie będzie demokracji bo albo ją się łamie albo ignoruje Poza tym to niemożliwe żeby skrajnie nienawidzące sie grupy żyły w zgodzie bez prób zdobycia przewagi i w konsekwencji do wprowadzeni prawa dla siebie korzystnego na niekorzyść tych drugich. Wtedy poszkodowani nie mają żadnej demokracji.. Wprowadzenie równej i wszechobecnej tolerancji jest utopią powielaną przez wszystkie systemy włącznie z religiami.

5
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Czerwca 21, 2007, 03:05:39 pm »
Cytuj
Cytuj
Nie no, nie przesadzajmy. Ja osobiście uważam, że wiara to całkowicie prywatna sprawa, ale nie przeszkadza mi, że ktoś mówi o tym, że jest katolikiem, czy starozakonnym, czy kim tam. Wojujący to on się staje wtedy, gdy w związku ze swoją wiarą natarczywie usiłuje wpłynąć na mnie.

Myślę, że Davkins osiągnąłby lepszy efekt, gdyby pisał w pierwszej osobie i wyraźnie zaznaczył, że są to jego prywatne przemyślenia, do niego tylko się odnoszące. Jeśli juz ktoś jest autentycznie wierzący, to jest to dla niego bardzo ważne i powiedzenie takiemu komuś, że jest głupim głąbem nie jest specjalnie delikatne. Cały czas mówię o artykule, bo tylko to czytałem.


maziek zejdź na Ziemię, bo trochę za wysoko szybujesz...
Mówisz: "Ja osobiście uważam, że wiara to całkowicie prywatna sprawa...", gdyby tak wszyscy wierzący myśleli to byłoby w tym kraju całkiem nieźle. Niestety ja osobiście odczuwam nacisk osób wierzących na wiele spraw, które nie powinny zależeć od nich, tylko ode mnie!

1) dlaczego zabiegi invitro, nie są dopuszczalne dla ogółu ludzi, z powodu wyznania większości?
2) dlaczego hamują rozwój technologii wykorzystania komórek macierzystych dla ratowanie życia?
3) dlaczego część mojego podatku ma iść na cel budowy jakieś świątyni!???????????
itd... itp...

Nie chce mi się dalej wymieniać, a mógłbym tu jeszcze dodać sprawy aborcji i religii w szkole. Gdyby rzeczywiście było tak jak mówisz, że wiara to prywatna sprawa każdego człowieka, to nie wymieniłbym żadnego z tych punktów.

CU
Deck

Zgadzam się szczególnie z punktem 3.
ale jeśli pozbędziemy się ,teoretycznie, obecnej relingi, to powstanie zaraz następna, ponieważ mamy ewolucyjną niszę na tego typu zjawiska społeczne od dobrych kilkunastu tysięcy lat, i będzie  ona pewnie bardzo podobna, będzie zbierała wokół swojego bóstwa wiernych, zabiegała o władzę zbierała kasę i budowała świątynie. Poza tym jeśli chodzi o wiernych to cokolwiek można by o nich powiedzieć złego to samo można by i o całej reszcie. (Szczególnie o polityce i obywatelach       8-))                                                      

6
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Maja 23, 2007, 10:49:58 am »
Podobno, żeby za pomocą wiatraków, pokryć 20% światowego zapotrzebowania na energię, trzeba by zużyć wszystkie zapasy stali, w tym szacowane złoża żelaza, przy czym nie bierze się pod uwagę tych części świata (Afryka, Azja, Ameryka Pd.) które w przyszłości mogą znacznie zwiększyć swoje zużycie energii elektrycznej.

Odnośnie zdjęcia Macro, to pierwszym moim skojarzeniem też była komórka jajowa, ale pewnie to jakiś apollo śledzi jakąś planetoidę.  :)

7
Hyde Park / Re: KULTURA
« dnia: Maja 21, 2007, 10:46:26 am »
Dracko bardzo zaj....e to Jat-Kha, cały weekend słuchałem. A od siebie polecam Banco de Gaia, Sepulture, King Krimson, (Robert Fripp udzielał się w Fsol isdn), Wojciech Kilar. I wiele z wyżej wymienionych, przede wszystkim FSOL i DCD.

8
Lemosfera / Re: Rocznica śmierci S. Lema
« dnia: Kwietnia 04, 2007, 01:16:49 pm »
Cat AD HeaD  ;D

9
Lemosfera / Re: Rocznica śmierci S. Lema
« dnia: Kwietnia 04, 2007, 11:08:38 am »
Cytuj
Cytuj
Cytuj

(zakochałem się ostatnio, ktoś zauważył?  :D)

To o to chodzi ;) Ja podejrzewałam ciężki przypadek ADHD

ale co jest najśmieszniejsze: nieszczęśliwie, tylko mój organizm tego chyba do świadomości nie przyjął  :D

Z tym ADHD to trochę naciągane, chłopak się zakochał po prostu, i go niesie.
To chyba kobiety wymyśliły, na skutek, niemożności zniesienia noszenia. ;D

10
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Kwietnia 04, 2007, 10:52:41 am »
Niestety w naturze znaczymy tyle, że na skutek naszych poczynań rozlatuje się nam ekosystem. To wszystko trzyma się cało, chyba jedynie dzięki nielicznym głosom rozsądku, bo gdyby to ekonomia jako jedyna decydowała o ludzkich celach, to byśmy zrobili sobie na naszej planecie warstwę pieniędzy, taki mamono - osad w którym gęsto było by od  trupków - szkieletów, pozostałość po gatunku.

11
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Marca 29, 2007, 04:39:42 pm »
Co wy tu za neo-pato- logizmy wypisujecie? Jak to, tak wymienić organy płciowe, przeto to nie po chrześcijańsku.  ;D

12
DyLEMaty / Re: Zagadka Einsteina
« dnia: Marca 26, 2007, 04:34:14 pm »
Chyba za dużo wczoraj wypiłem.

13
DyLEMaty / Re: Zagadka Einsteina
« dnia: Marca 26, 2007, 03:29:38 pm »

14
DyLEMaty / Re: Zagadka Einsteina
« dnia: Marca 26, 2007, 12:24:10 pm »
Cytuj
Cytuj
Bo jeśli tylko inna to ważenia po 6,3,1 i już.
Tak? A skąd będziesz wiedział, o którą szóstkę chodzi po pierwszym ważeniu?

A wagi nie dadzą? ;D

12,5 gram lub 11,5 gram
6,5 g > 6g
3,5g > 3g
1,5g >1g
 albo
5,5g < 6g
itp.

15
DyLEMaty / Re: Zagadka Einsteina
« dnia: Marca 26, 2007, 12:14:40 pm »
Cytuj
nadal nikt nie rozwiązał zagadki z 12 kulkami i szalką (przypominam: 3 ważenia, musimy wskazać cięższą/lżejszą -> nie wiemy kulkę)
Ale trzeba określić czy kulka jest cięższa czy lżejsza?
Bo jeśli tylko inna to ważenia po 6,3,1 i już.

Cytuj
Quote:

Tratwa zabiera najwyzej 2 osoby
> Matka nie moze przebywac z synami bez ojca
> Ojciec nie moze przebywac z córkami bez matki.

> Zlodziej nie moze przebywac z czlonkami rodziny bez policjanta.
> Tylko ojciec,matka i policjant potrafi sterowac tratwa.
> Niebieski przycisk - zaczynasz gre.
> Musisz przewiezc wszystkich na druga strone

 Tutaj jest link .

Fajna łamigłówka. Tylko strasznie patologiczna ta rodzinka.
W Japonii robotę bym już dostał. 8-)

Strony: [1] 2 3 ... 10