Autor Wątek: Lem's day??  (Przeczytany 88047 razy)

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #150 dnia: Marca 25, 2012, 03:15:07 pm »
.chmura przeprasza za długie milczenie. .chmura choruje, biedaczka, i nie wiedziało, jak to będzie. niemniej .chmura będzie w krakowie, na salwatorze w południe, w najbliższą środę. :). jakby cuś, to .chmura chętnie wypije jakąś herbatę, pizzę lub pastę.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #151 dnia: Marca 25, 2012, 03:32:45 pm »
.chmuro Kochana, a nie dałoby rady dzień wcześniej?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #152 dnia: Marca 25, 2012, 08:39:22 pm »
żadną miarą się nie da (oczywiscie już próbowałom, żeby było we wtorek, ale żadną miarą, :().
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2012, 08:41:11 pm wysłana przez .chmura »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #153 dnia: Marca 25, 2012, 08:42:13 pm »
Sęk w tym, że Mistrz poszedł sobie we wtorek...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #154 dnia: Marca 28, 2012, 11:36:45 pm »
Z niezwykłym tzokiem niezwykle interesujące (dla mnie) pogaduchy - nad Mistrzem i potem przy Czarnowiejskiej...
Płytę grobową chyba trzeba wyszorować - obok murarze coś murują i chyba ochlapali.
Maźka prosiłem prywatnie - może zamieści fotodowody? Z góry dziękuję :-)
sługa Państwa
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #155 dnia: Marca 29, 2012, 01:25:06 am »
Mimo, że dwuosobowy to "zlot" fanów Lema był udany. Bardzo cieszę się ze spotkania :). W najbliższym czasie zamieszczę zdjęcia :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #156 dnia: Marca 29, 2012, 09:16:33 am »




Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #157 dnia: Marca 31, 2012, 03:42:32 pm »
Tak się wkurzyłem, że aż felietonik napisałem. Ale nie daruję: suchy opis opisem, a z mecenasem spotykam się w poniedziałek.
VOSM

We wtorek rano 27 marca 2012 lotowski Boeing-737 przewiózł mnie z warszawskiego Okęcia na krakowskie Balice w rewelacyjnym czasie niespełna pół godziny netto (niesamowite!), i wszystko byłoby bardziej niż w porządku, gdyby nie wcześniejsza odprawa,  w trakcie której grzecznie zażądano, bym do biletu (wykupionego z tygodniowym wyprzedzeniem) dopłacił 10 zł za nadwagę.
Tak, nie przesłyszeli się Państwo, nie za nadbagaż, tylko za nadwagę. Okazało się, że od początku kalendarzowej wiosny wszyscy przewoźnicy zrzeszeni w europejskim klubie IATA wprowadzili stukilogramowy limit ciężaru ciała, za którego przekroczenie pasażer płaci 5 zł od kilograma. To się jakoś inaczej liczy, chyba jeden dolar czy jedno euro, ale kazano mi stanąć na wadze, ta pokazała ponad 102 kilogramy, i po przemnożeniu wyszła dziesięciozłotowa dopłata, którą musiałem uiścić pod groźbą nie wpuszczenia na pokład.
W ów wtorek umówiłem się w Krakowie na spotkanie z miłośnikami ś.p. pana Stanisława Lema (VII rocznica śmierci) oraz z własnymi czytelnikami i nie mogłem się spóźnić, ale przysiągłem sobie, że tego afrontu nie odpuszczę, i właśnie mój zaprzyjaźniony mecenas szykuje pozew przeciwko PLL LOT o odszkodowanie za straty moralne, nad którego wysokością jeszcze się wspólnie zastanawiamy.
Uważam, że to rozporządzenie wagowe drastycznie narusza godność człowieka i obywatela, zresztą nie tylko moją, lecz wszystkich masywniejszych pasażerów, nie mówiąc o pasażerkach. Ważenie odbywa się wprawdzie za kotarą, ale już samo „zaproszenie” do tego pomieszczenia jest upokarzające, a przez to sprzeczne wprost z Konstytucją RP (art. 30 – godność, art. 32 – dyskryminacja, art. 52 – wolność poruszania się) – tym bardziej, że stewardessa, skądinąd miła, selekcjonuje pasażerów na oko, po uważaniu (szczupli i chudzi nie są wzywani).
Gdy spytałem po podstawy prawne, uprzejmie wyjaśniono mi, że jest to dyrektywa unijna*, mająca na celu przede wszystkim dobro społeczne, ponieważ nadwaga szkodzi zdrowiu. Bruksela dba o swoich obywateli – usłyszałem, i dopiero wtedy żyła mi wyszła, ale już wołali do samolotu, więc przynajmniej teraz powiem spokojnie i zimno, wręcz wy-ce-dzę: moje zdrowie i mój wygląd jest moją osobistą sprawą i g… Unię obchodzi, ile waży pełnoletni Stanisław Remuszko! To może obchodzić moją żonę, moje dzieci, moich przyjaciół i mojego lekarza, ale urzędnikom od mojego prywatnego życia – wara!!!
Zamieszczam zdjęcie tuż sprzed lądowania, a kartę pokładową o numerze LO 690773 wraz z wydrukiem dopłaty zachowuję dla sądu, niechby i dla Trybunału w Stasburgu.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : -)
Stanisław Remuszko
*Drugim podanym argumentem był „interes linii lotniczych”, które chcą wozić mniejsze ciężary i przez to spalać mniej paliwa (czyli zmniejszać koszty i zwiększać dochody), ale nawet jeśli to prawda, to tak nieprzytomną pogoń za zyskiem uważam po prostu za zupełnie wyjątkowy skandal.
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=1350

[Modify] w tym wpisie jest lapsus manus, który na TYM forum powinien być wychwycony natychmiast; wnioski nasuwają się same...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2012, 05:07:06 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #158 dnia: Marca 31, 2012, 03:49:05 pm »
No sorry, przeczytali w WiŻ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #159 dnia: Marca 31, 2012, 04:02:52 pm »
Dobra, dobra, niech tak naiwnie tłumaczą się przed sądem...
Mimo soboty, przed chwilą dzwoniłem do mecenasa, i on mówi, że będziemy się domagać 10 000 zł, ale nie dla mnie, tylko na cel społeczny, bo wtedy linie taki wyrok dostaną bankowo.
VOSM 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #160 dnia: Marca 31, 2012, 04:05:30 pm »
http://forum.lem.pl/index.php?topic=839.msg43643#msg43643
Przepraszam, .chmuro:
Jak się Ono czuje?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #161 dnia: Marca 31, 2012, 05:53:14 pm »
będziemy się domagać 10 000 zł...
5 zeta za gram!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #162 dnia: Marca 31, 2012, 08:20:23 pm »
Załączam jeszcze dwa zdjęcia :)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6890
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #163 dnia: Marca 31, 2012, 08:22:18 pm »
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu! Jednak czasy się zmieniły;)
Azali łączą tę ocenę ze wzrostem podejrzanego o nadpodaż? Czy za centymetry też się płaci? Weźmy kadrę siatkarzy. Najlepszy atakujący: Bartosz Kurek. 205cm wzrostu i 107 kg. Szczupły, wysportowany - czy unia obawia się o jego zdrowie? Chce chłopaka odchudzić do 70 kg? Czy może jest zwolniony z opłat? Paranoja. Za chwilę zaczną mierzyć rozmiar buta i wiązać go z zajmowaną powierzchnią.
Rozumiem dopłatę jeśli przez otyłość pasażer musi np. zająć dwa miejsca (w zeszłym roku leciałam do Turcji i właśnie taki pasażer był na pokładzie - generalnie powodował trudności, ale ważył chyba pod 180 kg).

Poza tym na pokład przeciętnie można wnieść bagaż podręczny o wadze 10 kg - waży go ktoś? Zazwyczaj nie ( ważony jest ten główny) - a przecież owe 2 kg obywatela mogą się równoważyć z 8 kg podręcznym;)
Paranoja. Niemniej szczerze wątpię by udało się wygrać z Molochem. Powodzenia:)

Fajna relacja foto:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #164 dnia: Marca 31, 2012, 11:03:15 pm »
W tej dosłownie sekundzie wrociłem z kolacji, na ktorej też o tym opowiedziałem. i spytano mnie (rosądnie, uważam, choć retorycznie): czy ci, którzy ważą 40, 50 lub 60 kg - mają zwracane pieniądze za statystyczną NIEDOWAGĘ?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )