Autor Wątek: Lem's day??  (Przeczytany 92347 razy)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 19, 2011, 05:06:41 pm »
A ja chciałem Maźka publicznie namawiać, bo chciałem bardzo porozmawiać. Uwielbiam doprowadzanie architektów do białej gorączki. Nie da się nic zrobić?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13406
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 19, 2011, 05:45:11 pm »
Term, ładne zachęcenie ;) . Jest mi przykro, że tak wyszło. Też bym pogadał. W piątek może się okazać, że jednak mogę i tyle jestem w stanie powiedzieć w tym momencie :( .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Tydzień przed
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 20, 2011, 07:37:35 pm »
Z rozpaczy po kolejnej półbezsennej nocy (prawdziwa rwa mać!) pojechałem dziś wprost na Sobieskiego. Doktor na izbie przyjęć badał mnie godzinę dziesięć minut netto (niewiarygodne!), i choć śmiał się, żem symulant, to zalecił jutro wizytę u kolegów-neurochirurgów. Wracając do domu, kupiłem w Leklerku sześć luxusowych wedlowskich o masie 160 g każda, i teraz bardzo proszę P.T. Forumowiczów, aby sami wyliczyli, ile się należy w formie nagród, a ile można wziąć do knajpy na zagrychę (w razie czego dokupię). Umówiłem się takoż z pewną krakowską damą, że - w razie mej nieobecności na Salwatorze - dostarczy Państwu wedlowską w uroczystej prezentowej torebce. Za chwilę pójdę na pocztę i wyślę te tabliczki damie listem poleconym pryjorytetowym. Hasło i odzew ustalimy później. Amen.
Męber Very Senior

Modify: akurat! dziś niedziela...
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2011, 08:56:47 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Membership 2
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 20, 2011, 08:20:14 pm »
Spośród 671 Forumowiczów, trzydzieścioro siedmioro napisało po 100 lub więcej postów, dwadzieścioro sześcioro po 200 lub więcej, dwadzieścioro jeden (jak to rzec?) po 300 lub więcej, szesnaścioro po 500 lub więcej, tuzin po 600 lub więcej, dziesięcioro po 700 lub więcej, a sześcioro od razu po 1100 lub więcej, i są to: Q - ponad 4000, Maziek i dzi - po ponad 3000, oraz Deckard, Hokopoko i draco_volantus - po mniej niż 1600. Uzupełnię pierwszą dychę: liv, Miesław, NEXUS6 i olkapolka. To może chociaż Oni (oraz Wielki Terminator?) zechcieliby wspólnie pochylić się w samo południe nad grobem Mistrza?

Idea jest znakomita i bardzo chciałbym w spotkaniu wziąć udział, ale niestety nie będę miał możliwości wybrać się w przyszłym tygodniu do Krakowa (a wywołany po nicku czuję się zobowiązany zgłosić swoją nieobecność). Gdyby Lem's day stał się tradycją, jest wielce prawdopodobne, że uda mi się w przyszłym roku.

Tak nawiązując do cytowanej liczby postów - wracając na Forum po długiej przerwie przeczytałem parę swoich wcześniejszych wpisów - i poważnie zastanawiałem się czy nie powinienem założyć nowego konta  ;D

A jeszcze odnośnie spotkania...

Na koniec przystanął przed sztachetami okalającymi graniasty, zimny geometrią swoją grobowiec, a właściwie jeno sześciokątną płytę, wpasowaną hermetycznie w nierdzewny cokół. Jeszcze się wahał, lecz dłoń już sięgała ukradkiem do kieszeni, w której nosił zawsze uniwersalny przyrząd ślusarski; posłużył się nim teraz jak wytrychem, by odemknąć stalową furtkę i zbliżyć się z zapartym tchem do grobu. Oburącz ujął tabliczkę, na której prostymi głoskami ciemniało wyryte nazwisko jego mistrza, i pchnął ją w wiadomy sposób, aż uchyliła się niby wieczko szkatułki. Księżyc zaszedł za chmurę i uczyniło się tak mroczno, że nie widział nawet własnych rąk, po omacku odnalazł więc opuszkami palców pierwej coś w rodzaju sitka, a obok zmacał wypukły, znaczny przycisk, który nie dawał się zrazu wepchnąć w głąb pierściennej osady. Nacisnął go
wreszcie mocniej i zamarł, przelękniony własnym uczynkiem. Lecz już zaszuściło w głębi grobowca, prąd zbudził się, szczęknęły cichutko przekaźniki, jak cykady obudzone, coś tam zabuczało i nastała głucha cisza. Pomyślał, że przewody może zawilgły, i z napływem rozczarowania poczuł zarazem i ulgę, ale w tej chwili odezwało się jedno i drugie skrzeknięcie, po czym głos sterany, starczy, lecz bliski całkiem, odezwał się:
- Co tam? Co tam znowu? Kto mnie wołał? Czego chciał? Co to za psie figle po wiecznej nocy? Dlaczego nie dajecie mi spokoju? Co chwila mam wstawać z martwych tylko dlatego, że tak się podoba jakiemuś łapserdakowi, cybłędzie, hę? Nie masz odwagi się odezwać? No, jak wstanę, jak wyrwę deskę z trumny...


"Kobyszczę"  ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13406
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 20, 2011, 08:35:50 pm »
Żeby to tak było z tym przyciskiem...

P.S. Które to wpisy? Ja sobie żadnego Twojego takiego nie przypominam, po którym byłaby taka potrzeba :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 20, 2011, 08:50:25 pm »
P.S. Które to wpisy? Ja sobie żadnego Twojego takiego nie przypominam, po którym byłaby taka potrzeba :) .
Już nie pamiętam. Nie chodzi tu o jakieś kompromitujące czy kontrowersyjne wpisy (a co najwyżej z jakimiś głupotami  ;)) ale miałem wrażenie że sporo czasu upłynęło. Mniejsza z tym.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 20, 2011, 09:01:37 pm »
Wymowny Miesław przypomniał okolicznościowy kontekst wprost genialnie !!!
Podziw i serdeczne dzięki :-)))
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 21, 2011, 10:18:29 pm »
Ja wyjadę z Poznania pociągiem. Będę na stacji Kraków Główny planowo o 9:11. Wracać najlepiej byłoby mi o 18:40 autobusem z Regionalnego Dworca Autobusowego (wg mapy wynika, że nie jest to daleko od dworca kolejowego, ale poprawcie mnie jeśli mówię źle), ew. wcześniej o 15:28 pociągiem lub później 22:05 również pociągiem.

Widzę na mapie, że od dworca na cmentarz salwatorski jest kawał drogi. Pierwsza kwestia, czy ktoś jeszcze przyjeżdża w niedzielę pociągiem i czy w związku z tym w kilka osób pojedziemy na cmentarz na 12? Druga kwestia, chciałbym, żeby miejsce, do którego później pójdziemy było gdzieś w pobliżu obu dworców - bo nie licząc wycieczki w 5 klasie podstawówki :] nie znam w ogóle Krakowa. Myślę, że dla osób zmotoryzowanych to nie będzie przeszkodą, a dla innych kolejowych czy autobusowych taki wybór będzie korzystny.

EDIT: Lista osób się jeszcze nie wykrystalizowała - a może ktoś jeszcze jedzie z Poznania?

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 22, 2011, 03:51:33 am »
będę na dworcu planowo o 9:11 moim samochodem w którym dobrze wyglądam.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 22, 2011, 10:50:11 am »
Szanowne Zbiegowisko,
Dziewiąta jedenaście dziewiątą jedenaście (dziesiąta dziesiątą itede), i rozumiem, że po podróży trzeba wziąć prysz, zjeść śniadanie, wypić kawę, a DOPIERO POTEM wyruszyć na Salwator. W każdym razie my, Warszawa (We, the People), zjawimy się w wiadomym miejscu wraz z hejnałem radiowym.
Mureszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 22, 2011, 11:30:14 am »
Zainspirowany wpisem pana Miesława, a też w nadziei, że nikogo nie urażę, ośmielam się OKAZJONALNIE polecić Szlachetnym Forumowiczom moją "Przesyłkę", która właśnie mi się przypomniała - bo tyle w niej odniesień i skojarzeń...
Ona jest tu: http://www.remuszko.pl/przesylka/ i ma dodatkowy walor: wszystko to czysta żywa prawda/pamiętnik, i działo się w czasie rzeczywistym, pięć lat temu.
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 22, 2011, 03:23:12 pm »
Ech
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2011, 05:00:53 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13406
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 22, 2011, 06:34:55 pm »
Ja osobiście poznałem Pana lepiej i cieplej, ale paluszki to był błąd!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 23, 2011, 03:47:29 am »
przepraszam, zagotowałem się niedawno i stygnę.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2011, 10:22:08 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 23, 2011, 08:24:28 pm »
Zainteresowanych niedzielnymi orzechami odsyłam do właściwego miejsca:
http://forum.lem.pl/index.php?action=post;topic=823.285;num_replies=288
Senior Męber
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )