Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1116401 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2820 dnia: Sierpnia 13, 2018, 02:12:59 pm »
...najznakomitszą z możliwych ilustrację do drramy "Korzenie", czyli efektowne streszczenie filmu "Upadek Berlina", uchodzącego za punkt szczytowy stalinowskiej propagandy, a raczej autopropagandy, bo onże sam wszystko tam zatwierdzał, osobiście nad produkcją czuwając:


ps. Drobne info:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Upadek_Berlina

I "Падение Берлина" w całości (zdaje się, że legalnie), jak komu się chce oglądać:
https://www.youtube.com/watch?v=t-hZam8dXHU
https://www.youtube.com/watch?v=1AHUQ1QRVn4
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2821 dnia: Sierpnia 26, 2018, 08:02:53 pm »
Pytanie: co robi kowadło w wannie?
Odpowiedź - a tak sobie pływa.

https://www.reddit.com/r/blackmagicfuckery/comments/9a6rat/110lb_anvil_vs_liquid_mercury/
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2822 dnia: Sierpnia 26, 2018, 08:29:25 pm »
Cytuj
Odpowiedź - a tak sobie pływa.
Ale w czym pływa, bo woda to to nie jest  ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2823 dnia: Sierpnia 27, 2018, 08:23:39 pm »
Rtut panie...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2824 dnia: Sierpnia 31, 2018, 09:24:32 am »
Rtut panie...
Że co? Piehr..?
Tia, to z beczki robotyki...może nie zaraz fest iloraz inteligencja, ale niewątpliwie sztuczna.
Tylko dla dorosłych!!!
A i to nie wszystkich  ::)
https://www.youtube.com/watch?v=iOTExpeqYR0
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2825 dnia: Września 01, 2018, 04:37:17 pm »
z beczki robotyki...może nie zaraz fest iloraz inteligencja, ale niewątpliwie sztuczna.
Tylko dla dorosłych!!!
A i to nie wszystkich  ::)

Uuu, pralniczo się zrobiło  8).

A ja tymczasem właśnie zobaczyłem, dopiero teraz, start Parker Solar Probe (o którym nikt z przytomnych nawet się nie zająknął):

Ech, spowszedniała nam ta astronautyka prawie jak obłocznym... :(
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2826 dnia: Września 03, 2018, 12:16:46 pm »
A ja tymczasem właśnie zobaczyłem, dopiero teraz, start Parker Solar Probe (o którym nikt z przytomnych nawet się nie zająknął)

Ej no kurdę co za kretyni, sonda ma lecieć na Słońce, a oni ją w nocy wypuszczają. Bessęsó!

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2827 dnia: Września 03, 2018, 12:52:40 pm »
Przeciwnie, to jest zgodne z regułami sztuki:

Leonid Breżniew zebrał biuro polityczne po pierwszym amerykańskim locie załogowym na Księżyc. W czasie obrad jednogłośnie uchwalono, że kosmonauci radzieccy polecą na Słońce, by dowieść wyższości techniki radzieckiej. Następnego dnia Breżniew spotyka się z delegacją kosmonautów i mówi im, że mają polecieć na Słońce. Na to jeden z zebranych podnosi rękę i nieśmiało zauważa: - Ależ towarzyszu sekretarzu generalny, tam jest dosyć gorąco... - Czy wy myślicie, że w biurze politycznym są sami idioci? - odpowiada wzburzony Breżniew. - Nocą polecicie, towarzysze! Nocą!

A tak serio: przyznasz, że widok tego słupa ognia (lemowskie "stali na ogniu" w myślach powraca) był prześliczny, godny opisu Mistrzowym piórem. Prawdziwa SF dziejąca się na naszych oczach.
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2018, 04:24:58 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2828 dnia: Września 03, 2018, 04:12:20 pm »
A tak serio: przyznasz, że widok tego słupa ognia (lemowskie "stali na ogniu" w myślach powraca) był prześliczny, godny opisu Mistrzowym piórem. Prawdziwa SF dziejąca się na naszych oczach.

Przyznam, z niekłamaną radością! Postęp następuje wtedy, gdy w SF S robi się coraz większe, a F maleje.

Bajdełej jak sobie pomyślę ile rzeczy tam się może popsuć w takiej rakiecie, to aż się boję.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2829 dnia: Września 03, 2018, 05:26:38 pm »
jak sobie pomyślę ile rzeczy tam się może popsuć w takiej rakiecie, to aż się boję.

Jeśli jedna się popsuje, to zbuduje się kolejną, i tak będziemy rakietami w Próżnię do skutku strzelać (zauważasz vonnegutowską dwuznaczność powyższej frazy?) - odpowiem w przypływie chwilowo odzyskanej wiary w heroiczną wizję Luckości ;).

Przy czym - znów bardziej serio - wypadnie zauważyć, że rakiety Delta IV Heavy wykazały się jak dotąd imponująco wysoką bezawaryjnością (choć dodać trzeba ze smutkiem, że też okazji do awarii - czyt. startów rakiet z tej rodziny - coraz mniej). (Sprawdzałem, Wiki zdaje się nie kłamać.) Stary 48 również niczego sobie.
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2018, 06:48:58 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2830 dnia: Września 03, 2018, 10:09:38 pm »
Cytuj
A ja tymczasem właśnie zobaczyłem, dopiero teraz, start Parker Solar Probe (o którym nikt z przytomnych nawet się nie zająknął)

Niedawny odcinek Smarter Every Day był na ten temat, w szczególności zaś o niektórych detalach technicznych samej sondy.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2831 dnia: Września 04, 2018, 01:27:57 pm »
Niedawny odcinek Smarter Every Day

Wyjdę na osła, którego miałeś kiedyś w sygnaturce ;); bo nie miałem pojęcia o istnieniu tej serii (choć od 11 lat kręcona). Nadrabiam teraz, i widzę, że i ona sama interesująca;
http://www.smartereveryday.com/
I ciekawy człowiek (inżynier rakietowy!) ją robi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Destin_Sandlin
A ile tam astronautycznego stuffu; owszem spraw zwykle skądinąd mi znanych,  ale podanych w b. fajnej, przystępnej, formie (więc jako powtórzenie-utrwalenie jak znalazł).
Dzięki za polecankę jednym słowem ;).
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2018, 01:32:22 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2832 dnia: Września 24, 2018, 02:08:25 pm »
Ciekawa strona, o ile nikt jej jeszcze nie wrzucił - wszystkie misje NASA w jednym miejscu :) .
https://www.jpl.nasa.gov/missions/
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2833 dnia: Września 25, 2018, 09:55:57 pm »
W Metal Gear Solid 3 jest odwołanie do Katynia

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2834 dnia: Września 25, 2018, 11:11:20 pm »
No cóż, powiedziałbym, że to świetny sposób, aby prawdę zamienić w fantazję - podać ją w fantazyjnym środowisku.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).