Autor Wątek: Wsparcie  (Przeczytany 5059 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Wsparcie
« dnia: Lutego 18, 2013, 09:14:59 pm »
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,
Każdego roku pod koniec zimy dostajemy - pocztą papierową i przez internet - wiele propozycji, aby wiadomym jednym procentem od corocznego podatku wesprzeć kogoś potrzebującego. Nie śmiem, broń Boże, osłabiać innych takich próśb, ale na zasadzie pliszki, która swój ogónek chwali, chciałbym wskazać osobę, którą prywatnie znam od lat i za nią, by tak rzec, ręczę. To córeczka państwa Joanny i Pawła Gordziejewskich z mazurskiej Nidzicy, których los naprzód obdarzył zdrowym wesołym Szymkiem, a potem (2007) przyszła na świat śliczna Agnieszka - z uszkodzonym fragmentem jednego z chromosomów. Ten wyjątkowo rzadki błąd genetyczny występuje w każdej z miliardów komórek małej panienki, rzutując na jej rozwój (m. in. neurogenny pęcherz, zła praca jelit, opóźnienia psychoruchowe, brak mowy). Medycyna jeszcze nie potrafi tego leczyć, ale skutki potrafi łagodzić - do pewnego stopnia. Najważniejsza i absolutnie bezcenna jest jednak zwykła codzienna praktyczna miłość okazywana Agnieszce przez Rodziców (bardzo duże "R"), i doprawdy nigdy w życiu nie wiedziałem nikogo, kto tyle serca, wysiłku, starań i pomysłowości wkładałby w czułą opiekę nad drugim człowiekiem 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku! Dodam, że państwo Gordziejewscy nie są ludźmi zamożnymi, pan Paweł ciężko pracuje fizycznie, a pani Joanna - istne chuchro! - nie wiem skąd czerpie zdrowie i siły na codzienną domową harówkę...
Gdyby więc Państwo mieli do mnie zaufanie i zechcieli pomóc małej Agnieszce - to szczegóły są tu...
Z respektem i dobrymi życzeniami :-)
sługa
Stanisław Remuszko
504 830-131, remuszko@gmail.com, www.remuszko.pl .
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2013, 09:21:36 pm wysłana przez maziek »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Wsparcie
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2014, 10:51:39 am »
Szlachetni Forumowicze, w tym roku rozsyłam taki mejl:

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,
To ja, Stanisław Remuszko, dzień dobry. Za kilka dni przypadają moje 66. urodziny i mam nadzieję, że z tej okazji zechcą mi Państwo ofiarować piękny prezent. Z góry dziękuję za chwilę uwagi:
Każdego roku o tej porze zaczynamy dostawać – pocztą papierową i przez internet – rozmaite propozycje, aby wiadomym jednym procentem od corocznego podatku wesprzeć kogoś potrzebującego. Nie śmiem, broń Boże, osłabiać innych takich próśb, ale na zasadzie pliszki, która swój ogónek chwali, chciałbym wskazać osobę, którą prywatnie znam od lat i za nią, by tak rzec, ręczę.
To córeczka państwa Joanny i Pawła Gordziejewskich z mazurskiej Nidzicy, których los naprzód obdarzył zdrowym wesołym Szymkiem, a potem (2007) przyszła na świat śliczna Agnieszka – z uszkodzonym fragmentem jednego z chromosomów. Ten wyjątkowo rzadki błąd genetyczny występuje w każdej z miliardów komórek małej panienki, rzutując na jej rozwój (m. in. neurogenny pęcherz, zła praca jelit, opóźnienia psychoruchowe, brak mowy). Medycyna jeszcze nie potrafi tego leczyć, ale skutki potrafi łagodzić – do pewnego stopnia. Najważniejsza i absolutnie bezcenna jest jednak zwykła codzienna praktyczna miłość okazywana Agnieszce przez Rodziców (bardzo duże „R”), i doprawdy nigdy w życiu nie wiedziałem nikogo, kto tyle serca, wysiłku, starań i pomysłowości wkładałby w czułą opiekę nad drugim człowiekiem 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku! Dodam, że państwo Gordziejewscy nie są ludźmi zamożnymi, pan Paweł ciężko pracuje fizycznie, a pani Joanna – istne chuchro! – nie wiem skąd czerpie zdrowie i siły na codzienną domową harówkę…
Gdyby więc Państwo mieli do mnie zaufanie i chcieli pomóc małej Agnieszce – to wskazówka, jak wypełnić rubryczkę PIT, jest tu...
Pozdrawiam serdecznie i z respektem : -)
Stanisław Remuszko
Wpis na moim blogu: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3631 , wpis ze zdjęciem na mojej stronie: http://www.remuszko.pl/delecja/ A gdyby komuś bardziej pasowało nie poprzez PIT, tylko miałby ochotę wpłacić coś od ręki, to numer konta Rodziców malej Agnieszki jest taki: Joanna i Paweł Gordziejewscy, Nidzica, 50 1020 3613 0000 6802 0010 9074 
Na życzenie służę wszelkimi dodatkowymi informacjami. Moje prywatne namiary: 504 830-131, +22 641-7190, remuszko@gmail.com
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2014, 12:29:14 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )