Autor Wątek: Patriotyzm: głupota czy konieczność?  (Przeczytany 184930 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpnia 02, 2012, 01:27:44 pm »
Poprzestanę na chamstwie.
Przed laty publicznie domagałem się usunięcia grobu Bieruta z powązkowskiej Alei Zasłużonych i przeniesienia go w inne miejsce (niechby tego samego cmentarza). Dziś ten grób aż tak mnie nie razi. Natomiast nigdy przez myśl mi nawet nie przemknęło, by ten grób dewastować, zamalowywać, obrzucać jajami itp. Terminalia (jest lepsze słowo) były w naszej kulturze w czasach pokoju zawsze jednym z najświętszych tabu. Wolałbym, żeby tak zostało.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpnia 02, 2012, 07:48:54 pm »
Napisałem zdziczenie bo przynajmniej część z buczących wygląda mi na dystyngowanych, ąę zapewne na co dzień, starszych ludzi "z niezłomnymi zasadami". ... Więc tak jakby zdziczeli. Reszta to dzikusy, nie mieli z czego zdziczeć, tacy po prostu są.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpnia 02, 2012, 09:24:00 pm »
A moze ci ludzie uczyli sie kultury od Niesiolowskiego? ;)
A propos cmentarzy i grobow: Widzialem jakis czas temu w necie akcje skladania kwiatow i zniczy na cmentarzu armii czerwonej, w ktorej uczestniczyli tez artysci, m.innymi D. Olbrychski. Wypowiadali sie tez w duchu: To byli w wiekszosci biedni, mlodzi chlopcy... Nalezy im sie czesc i chwala...
Bylem lekko zaszokowany. Sadze, ze powinny w polsce powstac symboliczne cmentarze, moze tez pomniki, upamietniajace biednych mlodych chlopcow z wermachtu, ss i gestapo, ktorzy polegli na tej ziemi. Mam nadzieje, ze wladze stana na wysokosci zadania i naprawia ten blad braku takowych.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpnia 02, 2012, 09:32:36 pm »
Tabu śmierci już dawno zostało obalone.
Przez politykę, ale nie tylko.
To spirala.
Zresztą, gwizdy były na żywych. Ale co chamstwo, to chamstwo. Masz rację.
Mam nadzieję, że w każdym przypadku.
http://wiadomosci.wp.pl/gid,14422518,kat,1342,title,2-rocznica-pogrzebu-pary-prezydenckiej-na-Wawelu,galeria.html?ticaid=1eeac
Nie odbyło się jednak bez kontrowersji. Pod Wawelem zebrali się członkowie też stowarzyszenia "Obywatelski Wawel", którzy są niezadowoleni z tego, że na Wawel zawitała polityka. Mieli ze sobą gwizdki, grzechotki, flagi i odblaskowe kamizelki oraz rozdawali ulotki. Zagłuszali oni uroczystości rocznicowe gwizdami i krzykami: "Wawel własnością narodu", "Krzyż Katyński, nie Smoleński!".
tu skandal i awantura - tu kontrowersje.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpnia 02, 2012, 09:45:38 pm »
tu skandal i awantura - tu kontrowersje.
Dobrze podsumowane.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpnia 02, 2012, 10:15:50 pm »
Liv, w każdym wypadku - tego typu zachowanie na cmentarzu/pogrzebie (czy każde inne niestosowne w tych miejscach) powoduje u mnie chęć dania w mordę, co mi się zdarza coraz rzadziej (znaczy chęć, nie dawanie, to znaczy żeby nie było wątpliwości: dawanie mi się w ogóle nie zdarza, ale chęć jeszcze czasem tak). Niezależnie że uważam, że Kaczyński na Wawelu to ciało obce, a w dodatku stoi w przejściu i zawadza.

Nex, czy Niesiołowski buczał gdzieś na cmentarzu?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpnia 02, 2012, 10:32:15 pm »

Nex, czy Niesiołowski buczał gdzieś na cmentarzu?
Nie wiem, ale chamski jest  czesto. Zeby nie bylo, o ile uwazam ze wybuczanych politykow nalezy wybuczac, to oczywiscie nie w tym miejscu i okolicznosciach.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpnia 02, 2012, 10:36:48 pm »
No to jak nie buczał na cmentarzu, to się nie nauczyli od niego buczeć na cmentarzu. Zresztą, co to znaczy "nauczyli się"? Jak zobaczysz faceta gwałcącego kilkuletnią dziewczynkę to zaraz polecisz sobie zgwałcić taką samą? Ja raczej staram się nie przejmować zachowań od osób, których nie poważam, bądź które budzą we mnie odrazę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpnia 02, 2012, 11:04:03 pm »
Oj, sie czepiasz. Chamstwo niejedno ma imie, jak sie ludzie napatrza na jeden rodzaj chamstwa to ogolnie chamieja. Przyklad z gwaltem bez sensu, co Ci po glowie chodzi?  :o :o O lotrze, stary lotrze! Im mlodsza sie o Ciebie otrze, tym do niej robisz oczy slodsze.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpnia 02, 2012, 11:08:08 pm »
Czyli gwałtu byś nie naśladował, a jakby buczeli na cmentarzu to tak ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 02, 2012, 11:17:25 pm »
Ja ogolnie mam odwrotne niz standardowe reakcje na zachowania tlumu. Jesli juz, to skusil bym sie  na gwalt na cmentarzu, nawet jakby mnie mieli wybuczec. Gwalt faceta oczywiscie. 8)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 02, 2012, 11:26:11 pm »
Teraz jajcarzysz, zresztą na cmentarzu, jeśli już, powinieneś gwałcić trupa, żeby utrzymać się w scenografii gatunku, ale widzisz, do gwałcenia czujesz odrazę, do nazwania kobiety k...ą czujesz pewnie odrazę więc ta dyskusja jest bezprzedmiotowa - buczą ludzie z innego świata, innej galaktyki, innej kultury, czy jak zwał. Nie ma wytłumaczenia. Mówię za siebie, dla mnie nie ma.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 02, 2012, 11:38:58 pm »
Pax vobiscum.
USA dokładają Brazylii 2:1.
Pax, mówię!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 02, 2012, 11:42:18 pm »
No przeciez ich nie usprawiedliwiam, ani nie tlumacze (moze poza mozliwym mechanizmem oslabienia hamulcow). Poza tym trupa (podobnie jak prostytutki, podobno) nie mozna zgwalcic, bo nie stawia oporu. Chyba ze w miare swiezy, ale nie zanadto i ma stezenie posmiertne.
Ale z tym, ze na cmentarzu bucza ludzie az z innej galaktyki to chyba przesadzasz. Po prostu brak kultury, rozhustane emocje itd. A jakbys okreslil goscia, ktory nawalony w 3 dupy zatacza sie w podobnych okolicznosciach?:
Pijany Kwaśniewski W Katyniu
Tez jest z innej galaktyki? Co gorsze, pijanstwo w takim miejscu i okolicznosciach, czy buczenie? Komu mniej wypada?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 02, 2012, 11:46:57 pm »
Pax vobiscum.
USA dokładają Brazylii 2:1.
Pax, mówię!
VOSM
Co Ty mnie tu po francusku - a nie obrażasz Ty mnie? I czego się szturmuje? Że jedni w krótkich majtach ganiają za drugimi?

Nex - pijak na cmentarzu to jest inny problem, niż zachowanie się na nim trzeźwych. Ja też mogę zapytać a jak byś określił gościa który cośtam (powiedzmy dłubie w nosie w czasie wywiadu) - ale co to ma do rzeczy w sprawie... Ale OK, skoro nie usprawiedliwiasz, to OK.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).