Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1116722 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2865 dnia: Lutego 06, 2019, 07:27:18 pm »
Nie dyplom zdobi człowieka

Lejesz miód na moje serce niedouka ;).

Fragmencik przywodzący na myśl znajome klimaty

Prawda, przejechał się po znanym opowiadanku Asimova o Maszynach, po "Podróży dwudziestej czwartej" też, nawet bardziej. Miło wiedzieć, że D.U.P.A. nam jednak nie grozi ;).

ps. W międzyczasie wziąłem się za tego Pinkera, i nawet polecam dalej. Zachwaliłeś mi.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2019, 07:37:31 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2866 dnia: Lutego 07, 2019, 02:33:17 am »
Pinker jest dobry. Tez go polecam. Z podobnych sa np. Eric I Bret Weinstein (bracia), Jonathan Haidt, Gad Saad, Jordan Peterson, Yuval Noah Harari, Sam Harris. Na Tubie jest sporo dyskusji pomiedzy nimi.
Co do tego czy jest coraz lepiej, czy coraz gorzej, to oczywiscie jest coraz lepiej z wiekszoscia rzeczy. Oczywiscie nie mozna sluchac TV I gazet, bo one skupiaja sie na negatywach, zeby przyciagnac sluchaczy/czytelnikow. Np, ogolnie malo znany fakt: Ilosc ludzi na swiecie zyjaca w skrajnej biedzie zmalala o polowe w ostatnich 10 latach (o ile pamietam, miedzy 2005, a 2015, czy cos kolo tego, czyli teraz jest jeszcze lepiej)
To jest dobra strona, zawierajaca wiarygodne, naukowe I niesensacyjne dane/statystyki:
https://www.humanprogress.org/
https://twitter.com/HumanProgress

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2867 dnia: Lutego 07, 2019, 10:25:31 am »
Jeśli idzie o same dane, to jeszcze Factfulness Roslinga, przy tym jest to krótsze i napisane w przystępniejszy sposób :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2868 dnia: Lutego 07, 2019, 12:39:38 pm »
Dzięki za kolejne polecanki ;).

Bajdełej: czy przeglądając te wszystkie statystyki też mieliście w tyle głowy najluźniejsze z możliwych skojarzenia z "One Human Minute"?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2870 dnia: Kwietnia 10, 2019, 04:52:02 pm »
@LA

Dyskutowaliśmy niedawno o czarnych (ew. nie-tak-czarnych ;) ) dziurach. Teraz w końcu możemy powiedzieć, że wiemy o czym rozmawialiśmy. Jedną, tę z Messiera 87, właśnie sfotografowali.

https://www.nytimes.com/2019/04/10/science/black-hole-picture.html
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2019, 05:46:50 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2871 dnia: Kwietnia 20, 2019, 04:09:11 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2872 dnia: Kwietnia 20, 2019, 10:20:21 pm »
Ksiądz się z "Silent Hill" nie zetknął ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2873 dnia: Kwietnia 20, 2019, 10:31:32 pm »
A ksiądz mówił, że piekło jest pod ziemią...
Nomaszsz...a jeden twierdził, że piekło to inni... :-\
 
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2874 dnia: Kwietnia 21, 2019, 07:10:37 pm »
... jak wyglądało śniadanie wielkanocne himalaistów:

https://sportowefakty.wp.pl/alpinizm/817418/terrorysci-herbatniki-i-rodzinne-klopoty-tak-wyglada-wielkanoc-himalaistow

I jakoś tak(oś) z dyskusjami o alpinizmie Lema, Pirxa, itd. skojarzeń doznałem.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2875 dnia: Maja 14, 2019, 09:12:36 pm »
Ile bym na "Star Treka: Discovery" nie pomstował, jedno mu przyznać muszę - przyniósł coś na kształt ekranizacji "Podróży siódmej" (na miarę "Star Treka: Discovery", ale jednak). Popatrzmy sobie jak bohaterowie wpadają w Vortex Gravitatiosus (nie wiem czy Pinckenbachii), i co to z nimi robi:

:D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2876 dnia: Maja 28, 2019, 08:42:49 pm »
...Atlasa, któren nabrał wdzięku i gracji...:


oraz czytnęłam info, że SpotMini trafi pod strzechy:
https://www.tabletowo.pl/robot-spotmini-od-boston-dynamics-wkrotce-w-sprzedazy/
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2877 dnia: Maja 28, 2019, 10:11:57 pm »
Przyszłość nadchodzi...

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2878 dnia: Maja 29, 2019, 08:43:24 am »
No ładna maszynka - a ja z innej beczki. nie wiecie o co może chodzić temu Niemcowi z niemieckiego forum?
Pyta coś w ten deseń;

Szukam bardzo długiego słowa, może to być to maszyna lub coś podobnego ..
Zaczyna się, jeśli się nie mylę,  Hemonylogenem ... a kończy ... kolometrotronem.

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1099.msg0;boardseen#new
o kurczaki patrzę, ze to sprzed 5 lat  :D... to idę jeszcze pospać bo chyba wstałem w niewłaściwym wymiarze.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2019, 08:46:56 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2879 dnia: Maja 29, 2019, 09:21:31 am »
Atlas jest niezły, jest też filmik, jak wykonuje salto, ale najbardziej rozwala mnie to:


Liv, może to z powodu, że oni łączą rzeczowniki w jeden wyraz, jest w sieci dużo przykładów takich tasiemców np. taki, wcale nie z tych najdłuższych:
Binnenschifffahrtskuterkajutenschlüssel (klucz od kabiny kutra pływającego po rzeczce).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).