Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481242 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 13, 2010, 03:08:24 am »
Krzyz to temat zastepczy. Po co mowic o konkretach, czy faktach? Lepiej walkowac sprawe w 100% oparta na emocjach i niejasnej ideologii. Kazdy ma racje, ludzie nie patrza co innego, waznego i konkretnego sie wokol nich dzieje, jedni politycy i srodowiska plomiennie walcza o krzyz, inni z takim samym oddaniem przeciwko... Perfect! U ruskich zawsze jak wodka drozala, albo kolejny kryzys ogalacal polki, to UFO ladowalo, a w Hameryce murzynow bili.
Co do elit: Od kiedy zaczely sie rekrutowac z gminu i przez  przez gmin sa namaszczane to taki i poziom reprezentuja.
To jak, Panie Stanislawie, dowiem sie dlaczego mi Pan zarzucal klamstwo w sprawie wyznaniowosci wyznawania wiary w Globalne Ocipienie?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 13, 2010, 03:46:32 am »
Pan najwyraźniej ma zdolność telepatycznego budzenia śpiących ludzi. Po marnych dwóch godzinach!
dlaczego mi Pan zarzucal klamstwo w sprawie wyznaniowosci wyznawania wiary w Globalne Ocipienie?
Nie umiem odpowiadać na pytania zawierające fałszywą tezę.
Nie mogę odpowiedzieć na pytanie "dlaczego coś", skoro owego "coś" nie było i nie ma.
Kłamstwo, to świadome głoszenie nieprawdy.
Ja natomiast uważałem, iż Pan, pisząc swoje, się myli.
A i tego nie byłem stuprocentowo pewien, bo wtedy nie proponowałbym Panu zakladu.
Na razie nie udało mi się uzyskać niezależnych od Pańskiej opinii potwierdzających cytatorską rzetelność prasy na Wyspach. Lecz, z upływem czasu, narasta we mnie przekonanie, że tak po prostu było, przynajmniej w pierwszej instancji. Że - incydentalnie - jednak mógł zdarzyć się taki żywy prawdziwy brytyjski czynny zawodowo sędzia. Niestety.
BTW: zna Pan dalsze losy tego werdyktu? Został obśmiany i apelacyjnie obalony (mam nadzieję), czy też utrzymał się jako prawomocne prawo?
Dobranoc :-)
S.R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #77 dnia: Września 30, 2010, 05:42:40 pm »
U ruskich zawsze jak wodka drozala, albo kolejny kryzys ogalacal polki, to UFO ladowalo

Nie wiem, czy do końca a'propos, ale piękny "pozaziemski" fakt medialny:
http://www.telegraph.co.uk/science/space/8025832/UN-to-appoint-space-ambassador-to-greet-alien-visitors.html

Z równie pięknym dementi:
http://www.guardian.co.uk/news/blog/2010/sep/27/un-alien-ambassador-mazlan-othman

(Co przy okazji załatwia nam podnoszoną niedawno sprawę wiarygodności doniesień "Daily Telegraph".)
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2010, 05:59:14 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #78 dnia: Października 02, 2010, 11:11:01 am »

http://wyborcza.pl/1,75477,8455622,Stuxneli_Iran.html#ixzz11Bbi3tAy

...Kto zaatakował Buszer? - głowią się eksperci komputerowi na całym świecie. Znaleźli jeden ślad - w środku wirusa tkwi plik o nazwie Myrtus. Chodzi o mirt - gęsty zielony krzew z białymi kwiatkami, pospolity na Bliskim Wschodzie. Jako pierwszy wykrył to słowo w wirusie - i połączył z biblijną opowieścią - niemiecki ekspert. A Carol Newsom, badaczka Starego Testamentu z Uniwersytetu Emory w Atlancie, w rozmowie z "New York Timesem" potwierdziła to odkrycie. Otóż po hebrajsku słowo określające mirt brzmi niemal identycznie jak Hadassa. A Hadassa to hebrajskie imię biblijnej Estery, żydowskiej żony perskiego króla Achaszwerosza. Estera udaremniła dworską intrygę mającą na celu wybicie w pień żyjących w Persji Żydów i za zgodą króla poprowadziła atak prewencyjny, w którym to Żydzi zabili 75 tys. wrogów. Słowo "myrtus" - jako aluzja do pogromczyni Persów (dzisiejszych Irańczyków) - budzi w ekspertach podejrzenie, że za cyberatakiem na Buszer stoją Izraelczycy...

Czy Państwo ten wywód czegoś nie przypomina?
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #79 dnia: Października 02, 2010, 05:49:33 pm »
Przypomina ;).

"Rosło też znaczenie starć informacyjnych - nie w rozumieniu propagandy, lecz wdzierania się w łączność nieprzyjacielską, aby ją porazić "

"Już od dość dawna niewyraźniejąca granica między wojną a pokojem zatarła się do reszty. Dwudziesty wiek zniszczył ceremonialną rytualizację wypowiadania wojny, wprowadził pojęcia piątej kolumny, masowego sabotażu, wojny zimnej i wojny per procura, a był to tylko zaczątek dalszego zacierania różnic. /.../ Świat z dwuczłonową alternatywą - wojny albo pokoju - przemienił się w świat wojny, co była pokojem i pokoju, który był wojną. /.../ W drugiej fazie spotęgowała się dywersja kryptomilitarna, aż do niepoznaki równa działaniem wojnie, tyle że była to wojna nierozpoznawalna. "

Oba cytaty z "Pokoju na Ziemi", ale było tego u Mistrza znacznie wiecej.
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2010, 06:03:35 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #80 dnia: Października 02, 2010, 06:24:20 pm »
Patrz Pan, co się komu kojarzy...*
Ja swoje podpowiedziałem w tytule wpisu, lecz widzę, że wskazane przez Pana korelacje w niczym nie są słabsze - choć prowadzą do innej Lemowej beczki :-)
S.R.
_________
* marynarz, marynata, Maryna, Marynia...
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2010, 09:52:17 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #81 dnia: Października 06, 2010, 12:42:47 am »
...z czego prawie 40 w rozmaitym pismactwie, i sądziłem, że już mnie w tej dziedzinie nic nie zadziwi - a jednak! 
Jak można w poważnym piśmie w XXI wieku aż tak wysysać coś z palca? Ano, można:
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=204
Ile zdziwień, tyle młodości :-)
S.R.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2010, 12:47:24 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #82 dnia: Października 06, 2010, 01:42:24 pm »
* marynarz, marynata, Maryna, Marynia...

Była też śrubka jako rym do trupka.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #83 dnia: Października 14, 2010, 11:51:15 pm »
...Król Murdas z jednej z bajek robotów Stanisława Lema uznał, że musi działać. Oto maszyna do wróżenia wyrecytowała mu tekst zakończony słowami: "Bo krewni, choć rzewni, tylko w ziemi pewni". Król uznał, że to przestroga przed spiskiem, i skazał rodzinę na śmierć. Wymknął się tylko stryj Cenander. Kiedy został schwytany, akurat jego Murdas mógł skazać z czystym sumieniem. Cenander brał się naprawdę do spiskowania....
http://www.rp.pl/artykul/549448.html
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 02, 2010, 10:15:09 pm »
A'propos "RP":

"Z pewnego punktu widzenia nie ma sensu pytanie, czy publicysta polityczny przedstawia prawdziwy obraz świata i czy rzetelnie argumentuje, ponieważ prawda nie jest tutaj decydującym kryterium. Prawda jest ważnym kryterium dla nauki, ponieważ jest sprawą intelektu – ideologia natomiast potrzebuje spójności i siły perswazji, by apelować do woli mocy, która chce politycznej władzy."

Po prostu piękne...  :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2010, 10:36:36 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 05, 2010, 12:13:27 am »
Myślę, że pan Ruszar "z pewnego punktu widzenia" ma rację. W tym sensie, że - im dalej od matematyki - tym bardziej prawda się rozmywa oraz indywidualizuje.
Może ktoś z Dostojnych Państwa zgadnie, kto to powiedział:
...Żaden sądowy proces, zwłaszcza prowadzony ćwierć wieku po fakcie, nie ustali jednej absolutnej prawdy o stanie wojennym. W pamięci milionów rodaków, którzy przeżyli to tragiczne wydarzenie, na zawsze pozostaną miliony prawd osobistych - w dużej mierze wspólnych, lecz przecież także istotnie różnych. Różne poglądy na sprawę mają także profesjonaliści. Historia wskazuje, że tego typu różnic usunąć się nie da...
Sprowokowany Nexusem, pewnie założę nowy wątek. Autorytarny albo autorytetarny...
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 05, 2010, 10:18:08 am »
Ja rozumiem, że prawda się indywidualizuje i dzieli. Pytanie jednak, czy publicysta ma prawo tą prawdę celowo jeszcze bardziej... "indywidualizować" (tzn. z całą świadomością wpierać czytelnikowi wygodne mu bzdury, tzn. rzeczy, które sam za bzdury - czy w najlepszym wypadku półprawdy - uważa).

I nie dotyczy to tylko publicystyki politycznej. Panowie i panie z "Daily Mail" też mają znaczący powód by indywidualizować prawdę - o nakład chodzi.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2010, 10:19:56 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 05, 2010, 10:47:11 am »
Ja uważam, że to zależy od wewnętrznej uczciwości, zresztą nie tylko intelektualnej, takiego publicysty. Brzydko jest manipulować, lecz też trudno wymagać, by ktoś w tekście podważał lub wątpił we własne sądy, by nie promował tego, w co wierzy.
Natomiast Pana gdybanie o motywach jest już czystą żywą spekulacją. Tego na ogół nie wiemy i wiedzieć nie możemy (bo skąd). 
[Choć, jeśli DM jest dostatecznie postępowy, to taka delikatna aluzja widzi mi się uprawniona...]
R.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2010, 10:58:50 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 09, 2010, 01:50:01 am »
@ Mureszko, October 02, 2010, 10:11:01 AM
http://wyborcza.pl/1,75477,8626286,Gdzie_wkracza_cybermafia__tam_plona_serwery.html

...Poszlaki wydają się mocne. Np. odkryto, że w komputerowej ścieżce prowadzącej do robaka był wyraz "myrtus". Krzew mirtu, który z kolei jest aluzją do Estery, biblijnej pogromczyni Persów (Irańczyków). - Nie sądzę, by o to chodziło. Owszem, to może być krzew mirtu. Ale według mnie myrtus to skrót. Skrót? - W Windows mamy przecież folder "my documents" ("moje dokumenty"). Obstawiam, że myrtus to MyRTUs, czyli "moje zdalne terminale" ("my remote terminal units"). Jest i inny trop wskazujący na Izrael - Stuxnet w rejestrze zainfekowanej maszynie zostawia ciąg cyfr 19790509. Wygląda jak data...  - Egzekucji izraelskiego biznesmena oskarżonego o szpiegostwo w Iranie? Tak, to intrygująca możliwość. A może to urodziny twórcy tej części robaka? A może fałszywe wskazówki, celowo zostawione w kodzie...

Stanisław Remuszko
P.S. Poszlaki wydają się tym mocniejsze, że autorem "Gigamesha" jest Patrick Hannahan. Już samo jego imię zawiera w sobie znamienny trick, pa zaś, to przedrostek od patologii (wywoływanej przez wirus). Hannah z kolei, to imię pani Arendt, tej od banalności wcielonego zła, które uosabia Izrael. Końcowe an odsyła, rzecz jasna, do Ann Arbor, miasta w stanie Michigan, który swą nazwę wziął ze złączenia Michnika (Żyda-Polaka) i gana (od gun - broń; stąd polska wersja fonetyczna). Dodatkowe "n" może być dla zmyłki, lecz też istnieje na jego temat kilkanaście innych hipotez utrzymanych w duchu nieprzyjaźni persko-semickiej...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 09, 2010, 10:48:59 pm »
Zrobić coś, żeby nie było dowodów, że to Ja.
Ale, żeby wszyscy wiedzieli (lub domyślali się), że to Ja.
Majstersztyk.
Smoleńsk, to przy tym partactwo, graniczące z buractwem.
To trochę tak, jak z angielskim trawnikiem.

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana