Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481154 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #975 dnia: Lutego 21, 2015, 09:57:03 am »
Co, zbanowali Cię wreszcie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #977 dnia: Lutego 22, 2015, 03:16:33 pm »
Generalnie poszukiwanie faktów medialnych w onecie to jest zajęcie równie ambitne, co szukanie piasku na plaży ;> . Ale co do meteoru to pomijając nieścisłości nazewnictwa szczyro prawdo :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #978 dnia: Lutego 22, 2015, 03:22:03 pm »
Zgoda, pokazuje to jednak jaki jest poziom "informacji naukowej" docierającej do statystycznego obywatela.

Był tam zresztą jeszcze jeden piękny tekst - o tym, że rośnie poziom ubustwa, ale już tytuł poprawili. (Mniemam, że chodziło im o poziom własnego bogactwa intelektualnego 8).)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #979 dnia: Lutego 22, 2015, 06:12:20 pm »
Ten poziom to najlepiej pokazują sprawy autyzmu powodowanego szczepionkami i antyoksydantów w żywności. To nie jest kwestia onetu, to jest kwestia tego, że statystyczny obywatel przyjmie wszystko.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #980 dnia: Lutego 22, 2015, 06:26:27 pm »
IMO to jest sprzężenie zwrotne, czyli statystyczny obywatel jest głupi, więc łyknie wszystko, ale odpowiedzią na to są zarówno wpierane mu na bezczelnego bzdury (których przykład podałeś), jak i poziom serwowanych mu niusów, nad którymi się tu pastwimy. Oczywiście taka (dez)informacja czyni mu z mózgu jeszcze większą sieczkę, więc w efekcie chłonie idiotyzmy jeszcze większe (bo, oczywiście, znów znajdą się tacy, którzy mu je zaserwują - czy to z cwaniactwa, czy z własnego geniuszu ujemnego - kretynizmu). I kółko się zamyka.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #981 dnia: Lutego 22, 2015, 07:41:19 pm »
"Wpieranie bezczelnych bzdur" niesie w sobie warunek sine qua non, że ten co wpiera zdaje sobie sprawę, że to bzdury. Moim zdaniem to jest mocno optymistyczne założenie. To są jacyś ludzie, którzy akurat przypadkowo pracują w gazetach, w "przedszkolu"  redakcji, w nadziei, że przerzucą ich do "podstawówki". Przedszkolu, bo nauka to ozdobnik, podobnie jak pupa Kim, a maturzyści robią w Kaczyńskim i Kopacz. Zresztą na tym samym poziomie rzemiosła. Każda redakcja obecnie ma takich zawodników. Wczoraj czy przedwczoraj Gazeta rzuciła tekst o bzdurach o broni palnej w filmach - niestety wyprzedziła filmy ilością bzdur we własnym tekście :) . No a skoro Gazeta - to wszyscy mogą się poczuć usprawiedliwieni.

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #982 dnia: Lutego 22, 2015, 09:45:51 pm »
W każdym razie pogodzi nas chyba myśl, że kretyni piszą dla idiotów...

(Będę bronił tezy, że bywają czasem i celowe manipulacje - to, w Twojej klasyfikacji poziom "magisterski" jeśli nie "doktorsko-profesorski" - ale i one są dziełem głupców, bo mądrzy by wiedzieli, jak się kończy sianie wiatru na dłuższą metę...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #983 dnia: Lutego 22, 2015, 11:00:54 pm »
Dostojny Kju, nie bądź Pan taki dyskretny, między zerem (idiotą) a mędrcem (jedynką) jest całkiem sporo liczb rzeczywistych. Nie upieram się od razu przy continuum (choć kiedyś dowód mialem w małym podręcznym palcu), lecz jeden nieduży mureszko w tym przedziale się zmieści, daj mu Pan szanse :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #984 dnia: Lutego 22, 2015, 11:15:33 pm »
Uogólniam, rzecz jasna, o tryndzie mówię (gdyby to było dosłownie, to i w siebie bym godził - dziennikarstwem się parę razy parałem, a internetowe artykułopisarstwo uprawiam do dziś ;)).

A co do szans, mogę dać, ino odpisz mi Pan PM'em na tego PM'a com go wysłał (lub mailem na maila, bo kopię puściłem).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #985 dnia: Lutego 23, 2015, 09:36:16 am »
Tak, tak, ob. Remuszko można powiedzieć pokrywa sobą to continuum, a nawet wystaje na obie strony ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #986 dnia: Lutego 23, 2015, 10:50:55 am »
Dlaczego admin szydzi z niepełnosprawnośc ? Kto może przywołać do porządku admina?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #987 dnia: Lutego 23, 2015, 01:31:33 pm »
Pambuk.

Ale jesteście ob. Remuszko niesprawiedliwi i nie macie racji. Wyraziłem w ten sposób podziw dla Waszej jakże bogatej, renesansowo-XIX-wiecznej osobowości, która wszystkimi swymi aspektami okrywa tę przestrzeń bez szpar, a nawet na zakładkę. Była to więc afirmacja, nawet jeśli wyrażona prymitywnie :) . Jeśliś się poczuł urażony to z głębi mego szczątkowego serca szczerze przepraszam.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #988 dnia: Lutego 23, 2015, 05:58:03 pm »
Dobry i Sprawiedliwy Panie Boże, spraw, proszę, aby tego podłego admina - zanim pójdzie do piekła - przez okrągłą dobę ziemską straszliwie bolały trzonowe zęby numer sześć i siedem po obu stronach żuchwy bez ratunku dętystycznego i spirytualistycznego, amen!
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #989 dnia: Lutego 23, 2015, 06:16:20 pm »
Panie, to to było kulą w płot. Primo to ja się kończę na ósemkach, wtóro jedyne blomby to mam właśnie w nich, a tertio to są amalgamaty, co mi je zaraz po studiach założyli. I od tego czasu nigdym wiertła nie powąchał. Moje zęby przetrwają trzecią wojnę światową. Ale dziękuję za miłe słowo :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).