Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321456 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #375 dnia: Lipca 13, 2015, 09:11:22 pm »
Słowa nie powiem, ale odsłuchałem tylko trochę.
Zwracam uwagę, że Mówca dostał tylko 1% głosów.
Głupi Naród (en bloc) Go nie chce, panie Nexie.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #376 dnia: Lipca 13, 2015, 09:58:55 pm »
Cytuj
2. Co w tej rozmowie ważnego, nie dałoby się streścić?
Wazne jest to, ze Weiss otwarcie potwierdzil, ze Israel i organizacje zydowskie chca wyludzic pieniadze od Polski (60-65mld $) i ze chodzi nie o mienie spadkowe, tylko bezspadkowe, normalnie przechodzace na rzecz skarbu panstwa. Cos o czym zorientowani mowili od wielu lat, a co bylo zwykle zbywane milczeniem, albo co gorsza antysemityzmem.

Cytuj
Zwracam uwagę, że Mówca dostał tylko 1% głosów.
No i co z tego?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #377 dnia: Lipca 13, 2015, 10:03:50 pm »
Cytuj
2. Co w tej rozmowie ważnego, nie dałoby się streścić?
Wazne jest to, ze Weiss otwarcie potwierdzil, ze Israel i organizacje zydowskie chca wyludzic pieniadze od Polski (60-65mld $) i ze chodzi nie o mienie spadkowe, tylko bezspadkowe, normalnie przechodzace na rzecz skarbu panstwa.
Czy chodzi o mienie po Żydach wymordowanych przez Niemców w DWŚ tak dokładnie, że nie pozostali żadni spadkobiercy?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #378 dnia: Lipca 13, 2015, 10:12:38 pm »
To z tego, że Rodakom pan Braun nie podchodzi.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #379 dnia: Lipca 13, 2015, 10:17:06 pm »
Cytuj
2. Co w tej rozmowie ważnego, nie dałoby się streścić?
Wazne jest to, ze Weiss otwarcie potwierdzil, ze Israel i organizacje zydowskie chca wyludzic pieniadze od Polski (60-65mld $) i ze chodzi nie o mienie spadkowe, tylko bezspadkowe, normalnie przechodzace na rzecz skarbu panstwa.
Czy chodzi o mienie po Żydach wymordowanych przez Niemców w DWŚ tak dokładnie, że nie pozostali żadni spadkobiercy?
Dokladnie tak.

Cytuj
To z tego, że Rodakom pan Braun nie podchodzi.
Na prezydenta. Jaki to ma zwiazek z czymkolwiek poza przeszlymi wyborami?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #380 dnia: Lipca 13, 2015, 10:43:46 pm »
Dokladnie tak.
Moralnie Żydzi mają oczywistą rację. Gdyby prawo było doskonałe (sprawiedliwe), dostaliby znacznie więcej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #381 dnia: Lipca 13, 2015, 11:09:19 pm »
Ha! Dopiero teraz się dopatrzyłem.

Dokladnie odwrotnie. Ludzie, statystycznie zachowuja sie bardzo podobnie w danych sytuacjach. I do tych statystycznych prawidlowosci powinien byc dostosowany system polityczno-ekonomiczny.

A masz ścisłe narzędzia (precyzyjne, zmatematyzowane nauki społeczne typu tej psychohistorii urojonej, o której ponoć też na Kremlu i na Łubiance marzyli, jak se Asimova poczytali) do analizy tych prawidłowości (i budowania na tej podstawie precyzyjnych wniosków), czy będziesz to ustalał, jak ci ekonomiści dostający Nobla za sprzeczne teorie (z których spora część zresztą obecny system wspiera)?

Co do dalszej czesci, to sprawa jest prosta: Entropia i ludzka natura degeneruja nawet te lepsze systemy. To jest jak z ogrodem, nie da sie go zrobic raz na zawsze, trzeba go ciagle pielegnowac i wyrywac nowo powstajace chwasty (degenerujace pomysly i idee).

Zwolennicy teorii permanentnej rewolucji +/- to samo mówią... ::) Też twierdzą, że socjalizm dobry, ale jego zdobyczy bronić wciąż trzeba, by się nie wykoleił... ::)

Ta sytuacja przypomina nieco sytuacje z grabieniem majatkow za czasow PRL, albo 3 Rzeszy. Potem, gdy system znormalnial, nalezalo majatki oddac prawowitym wlascicielom/spadkobiercom, pomimo obowiazujacego wowczas prawa. Albo ostatnia, polska grabierz srodkow z OFE. Sytuacja wyjatkowa i wymagajaca wyjatkowych posuniec.

Zaraz, a jakie masz kryteria normalności i nienormalności systemu? I dlaczego akurat takie?
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2015, 01:42:33 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #382 dnia: Lipca 14, 2015, 01:31:18 am »
Dokladnie tak.
Moralnie Żydzi mają oczywistą rację. Gdyby prawo było doskonałe (sprawiedliwe), dostaliby znacznie więcej.
Uwazasz, ze masz moralne prawo do majatkow bezspadkowych, pozostawionych przez obywateli USA, ktorych przodkowie maja polskie pochodzenie?

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #383 dnia: Lipca 14, 2015, 01:48:55 am »
@Q
Cytuj
Quote from: NEXUS6 on July 09, 2015, 08:38:16 PM
Dokladnie odwrotnie. Ludzie, statystycznie zachowuja sie bardzo podobnie w danych sytuacjach. I do tych statystycznych prawidlowosci powinien byc dostosowany system polityczno-ekonomiczny.

A masz ścisłe narzędzia (precyzyjne, zmatematyzowane nauki społeczne typu tej psychohistorii urojonej, o której ponoć też na Kremlu i na Łubiance marzyli, jak se Asimova poczytali), czy będziesz to ustalał, jak ci ekonomiści dostający Nobla za sprzeczne teorie (z których spora część zresztą obecny system wspiera)?
Twierdzisz, ze statystycznie ludzkie grupy zachowuja sie zupelnie inaczej w takich samych/podobnych sytuacjach?

Cytuj
Zwolennicy teorii permanentnej rewolucji +/- to samo mówią... ::) Też twierdzą, że zdobyczy rewolucji bronić wciąż trzeba...
Kazdy ciagnie w swoja strone. Reakcja na szalenstwa komunistycznych rewolucjonistow sa proby powrotu do normalnosci, podejmowane przez ludzi nieurobionych i niezlamanych, oraz takich ktorym sie jeszcze chce. Z kolei nawet w sensownym systemie zawsze sa ludzie i grupy, ktore chetnie spaskudza ten system dla swojej korzysci, albo ze wzgledu na swoja ideologie. W zasadzie powinienem ominac ten Twoj fragment, bo jest nieuczciwy intelektualnie  ;) :
- Francuzi buduja obozy dla uchodzcow.
- No tak, niemieccy socjalisci tez budowali obozy. To to samo!

Cytuj
Zaraz, a jakie masz kryteria normalności i nienormalności? I dlaczego akurat takie?
Zapoznaj sie, w jaki sposob banki kreuja pieniadz jako dlug.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #384 dnia: Lipca 14, 2015, 02:02:14 am »
Twierdzisz, ze statystycznie ludzkie grupy zachowuja sie zupelnie inaczej w takich samych/podobnych sytuacjach?

Nie odwracaj kocięcia ogonięciem... Pytam czy masz narzędzia, by badać z sensem zachowania tych grup ludzkich. Bo idąc na czuja siłą rzeczy popadniesz w błąd. Wiesz jak to jest z pomiarami zbyt zgrubnymi. I z wnioskami za daleko idącymi.

Kazdy ciagnie w swoja strone. Reakcja na szalenstwa komunistycznych rewolucjonistow sa proby powrotu do normalnosci, podejmowane przez ludzi nieurobionych i niezlamanych, oraz takich ktorym sie jeszcze chce. Z kolei nawet w sensownym systemie zawsze sa ludzie i grupy, ktore chetnie spaskudza ten system dla swojej korzysci, albo ze wzgledu na swoja ideologie. W zasadzie powinienem ominac ten Twoj fragment, bo jest nieuczciwy intelektualnie  ;)

Nie. Po prostu proponuję byś w końcu dowiódł, że system, który głosisz jest obiektywnie (cóż tu, zresztą, "obiektywnie", znaczy?) lepszy od tego, który zwalczasz. Bo, póki co, widzę - bez Twojej urazy - kawiarnianego ideologa, pomstującego na utopie cudze, a głoszącego utopię swoją... (Ot, +/- spór ambasadora Panty z konsulem Pinty dajmy na to...)
A to jest trochę za mało jak na standardy Forum Lemowskiego...

(Inna sprawa, że niekoniecznie widzę tu Twoją winę. Brak ścisłości w dziedzinach społecznych tym właśnie m.in. owocuje, ze z braku możliwości ustalenia tego, czy owego, tak jak się ustala stałą grawitacji*, powoduje, że każdy wierzy w co chce i przy tym się okopuje...)

* choć i z tą jest trochę zabawy:
http://journals.aps.org/prl/abstract/10.1103/PhysRevLett.111.101102
https://physics.aps.org/synopsis-for/10.1103/PhysRevLett.111.101102
https://www.newscientist.com/article/dn24180-strength-of-gravity-shifts--and-this-time-its-serious/
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/grzegorz-jasinski/wiadomosci/news-niestala-stala-grawitacji,nId,1025228

Zapoznaj sie, w jaki sposob banki kreuja pieniadz jako dlug.

Mam się zapoznać z zagadnieniem, które poruszałem na Forum jako pierwszy? No, paradne.

Ale przecież my nie o tym. Przecież prosiłem Cię, po prostu, byś zdefiniował jaki system jest zdrowy, a jaki nie. Bo przy luźnych kryteriach okaże się, że środki nadzwyczajne da się w zasadzie zastosować zawsze. ЧК, bodaj, na tym bazowała...
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2015, 02:19:16 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #385 dnia: Lipca 14, 2015, 02:33:35 am »
Cytuj
Nie odwracaj kocięcia ogonięciem... Pytam czy masz narzędzia, by badać z sensem zachowania tych grup ludzkich. Bo idąc na czuja siłą rzeczy popadniesz w błąd. Wiesz jak to jest z pomiarami zbyt zgrubnymi. I z wnioskami za daleko idącymi.
Proste pytanie: Tak? Nie? Nie wiesz?

Cytuj
Nie. Po prostu proponuję byś w końcu dowiódł, że system, który głosisz jest obiektywnie (cóż tu, zresztą, "obiektywnie", znaczy?) lepszy od tego, który zwalczasz. Bo, póki co, widzę - bez Twojej urazy - kawiarnianego ideologa, pomstującego na utopie cudze, a głoszącego utopię swoją... (Ot, +/- spór ambasadora Panty z konsulem Pinty dajmy na to...)
A to jest trochę za mało jak na standardy Forum Lemowskiego..
Ad personam? Cieniutko. Nie glosze systemu. Ty glosisz? Jaki? Dowiedz, ze jest dobry.

Cytuj
Mam się zapoznać z zagadnieniem, które poruszałem na Forum jako pierwszy? No, paradne.

Ale przecież my nie o tym. Przecież prosiłem Cię, po prostu, byś zdefiniował jaki system jest zdrowy, a jaki nie. Po przy luźnych kryteriach okaże się, że środki nadzwyczajne da się w zasadzie zastosować zawsze. ЧК, bodaj, na rtm samym bazowała...
Skoro tak dobrze wiesz jak to dziala, to co sie glupio pytasz? I jeszcze te kolejne wstawki o CzeKa. Zlituj sie, trzymaj poziom forum, kanapowy kontestatorze cudzych opinii  ;D. Uwazasz ze system finansowy pozwalajacy prywatnym firmom, a wiec de facto osobom, tworzyc pieniadz z powietrza, wciskac go ludziom i panstwom, ktore dzieki temu zadluzaja swoich obywateli bez ich zgody, a z powodu ekonomicznej ignorancji nawet wiedzy, pobierac z tego tytulu gruba rente i wpedzac cale narody w niewole, jest dobry? Przeciez pisalem wczesniej, ze trzeba uniemozliwic zarowno zadluzanie obywateli obecnych i przyszlych przez politykow, jak rowniez wprowadzic standard zlota, lub cos podobnego, co uniemozliwilo by bankom rozpasana produkcje pieniadza. Czego Ty oczekujesz, ode mnie? Zebym Ci tu napisal cale nowe "Panstwo" Platona? A moze cale nowe prawo bankowe? Obecne to cos okolo 1000 stron A4.
P.S. Po chwili zdalem sobie sprawe, ze to sie nie skonczy dobrze, ani szybko  ;D Nie bede juz modyfikowal napisanego, Q, prosze, nie wjezdzaj z takimi szpilami personalnymi. Nie chce mi sie... Jako dobry muzulmanin jestem przepelniony miloscia blizniego... Salam!
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2015, 02:58:28 am wysłana przez NEXUS6 »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #386 dnia: Lipca 14, 2015, 02:52:31 am »
Proste pytanie: Tak? Nie? Nie wiesz?

O czym mam się wypowiadać nie mając dobrej metodologii badawczej? Tak jak i Ty skazany tu jestem na szamaństwo (w dodatku nawet sami szamanami nie jesteśmy, jeno widzami ich poczynań*), ale świadomość tego każe mi unikać radykalnych sądów... Ba, może nawet uniknąć jakichkolwiek sądów innych niż wątpiące...

* no, chyba, żeś doktor ekonomii, a nic o tym nie wiem... jak tak, to z góry przepraszam, w pas się kłaniam i gotowym nosić za Tobą szamańską grzechotkę...

Nie glosze systemu. Ty glosisz? Jaki? Dowiedz, ze jest dobry.

Głosisz kapitalizm. Taki wyidealizowany, korwinowski. Ja twierdzę, ze nie mamy podstaw by głosić cokolwiek.

(Ad personam? Bez przesady, raczej odrobina ironii na jaką czasem sobie pozwalamy...)

Skoro tak dobrze wiesz jak to dziala, to co sie glupio pytasz?/.../ Uwazasz ze system finansowy pozwalajacy prywatnym firmom, a wiec de facto osobom, tworzyc pieniadz z powietrza, wciskac go ludziom i panstwom, ktore dzieki temu zadluzaja swoich obywateli bez ich zgody, a z powodu ekonomicznej ignorancji nawet wiedzy, pobierac z tego tytulu gruba rente i wpedzac cale narody w niewole, jest dobry?

Twierdzę, ze budzi moje wątpliwości. Poważne. Ale na tym poprzestaję. Proponowane środki naprawcze nie wydają mi się przekonujące.
Np.
jak rowniez wprowadzic standard zlota, lub cos podobnego
Właśnie... Czego podobnego? Maźkowych muszelek? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #387 dnia: Lipca 14, 2015, 03:36:24 am »
Po chwili dodalem do porzedniego postu to, ale za pozno:
Cytuj
P.S. Po chwili zdalem sobie sprawe, ze to sie nie skonczy dobrze, ani szybko  ;D Nie bede juz modyfikowal napisanego, Q, prosze, nie wjezdzaj z takimi szpilami personalnymi. Nie chce mi sie... Jako dobry muzulmanin jestem przepelniony miloscia blizniego... Salam!
Ale calkiem przyjemnie odpisales, dzieki.
Wiesz, nie zawsze i do wszystkiego trzeba miec metodologie badawcza, czasem wystarczy obserwacja, bo by zycia nie starczylo na te wszystkie badania. Nie doktor, felczer. Socjologia i pochodne - zaliczone, po czesci specjalizacja. Moge odmaszerowac?
Cytuj
Głosisz kapitalizm. Taki wyidealizowany, korwinowski. Ja twierdzę, ze nie mamy podstaw by głosić cokolwiek.
Zeby mnie wtloczyc w ta szufladke, musisz mnie najpierw stlamsic i splaszczyc :'(  Natomiast to ze nie mamy podstaw by glosic cokolwiek, jest stwierdzeniem dziwnym dla mnie. Przeciez znamy dosc dobrze skutki okreslonych plus minus systemow polityczno-ekonomicznych, bo o to Ci chodzi? Rozne kraje, rozne systemy, rozne skutki. Chyba mozna powiedziec, gdzie i kiedy co sie dzialo.
Cytuj
Twierdzę, ze budzi moje wątpliwości. Poważne. Ale na tym poprzestaję. Proponowane środki naprawcze nie wydają mi się przekonujące.
Watpliwosci, zwlaszcza powazne, to powazna sprawa. Nie mozemy tego traktowac lekko. Powiedzial bym nawet, ze mam takoz zastrzezenia natury moralnej. Co prawda wole sie zdystansowac od zbyt radykalnych wnioskow, zwlaszcza gdyby mialy byc zbyt daleko idace.  :) Jak juz tak zartujemy... A powazniej, sprawa wymyka sie spod kontroli i ktos bedzie musial za to beknac. Jak zawsze i wszedzie beda to najbiedniejsi i sredniacy. Grecja teraz, Wlochy, Hiszpania w kolejce. Futruja dluznika dlugiem, ktorym ma splacac wczeszniejsze dlugi. Genialne. Wiecej pieniadza, wiecej dlugu, wyzsze ceny, wiecej podatkow, to wszystko na pewno pozwoli wyjsc na prosta. Pieknie zrobili Islandczycy, czapki z glow.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #388 dnia: Lipca 14, 2015, 09:50:06 pm »
Uwazasz, ze masz moralne prawo do majatkow bezspadkowych, pozostawionych przez obywateli USA, ktorych przodkowie maja polskie pochodzenie?
Pewno ;) .

Przykład, który dajesz jest dobrym przykładem w tym sensie, ze po zastanowieniu pokazuje, jak ta sytuacja różni się od omawianej. Własnie o to chodzi, że z punktu widzenia prawa jest tak jak piszesz: żyje sobie John Nowak w New York City, dziad jego czy pradziad znad Wisły się tam przeniósł, ma John obywatelstwo amerykańskie i jest całkiem samotny. Po kopnięciu w kalendarz z braku spadkobierców i testamentu majątek przechodzi na państwo czy tam na stan, czy na co, nie wiem jak to w USA. Proste i oczywiste.

Podobnie niby z punktu widzenia prawa żyło sobie w takim mieście Chełm kilkanaście tysięcy Żydów, stanowiąc prawie połowę jego mieszkańców, po czym Niemcy ich wszystkich wymordowali. Wszystkich niemal dokładnie, nie wiem, może się 1% uchował a może i to nie. Siłą rzeczy w większości wypadków spadkobiercy ginęli razem ze spadkodawcami. Upraszczając nieco sprawę (bo w zasadzie fakt, że w owym momencie miasta te należały do GG, co zresztą później prawnie odkręcono nie ma znaczenia). 

Chełm to spore miasto ale podobnie postąpiono ze wszystkimi miastami i miasteczkami, w końcu łącznie unicestwiono w Polsce około 3 milionów Żydów - czyli prawie wszystkich najprościej mówiąc. Przy czym w małych miastach na Wschodzie często populacja żydów stanowiła większość, lub niemal całość mieszkańców.

Dla mnie sytuacja o której Ty piszesz a ta wyżej opisana przeze mnie nie są moralnie porównywalne. W kategoriach moralnych dla mnie to jak próba porównania rzeczy o zupełnie innej "mocy" znaczeniowej. Po jednej stronie mamy naturalną sytuację, która się zdarza, na którą zresztą zainteresowany przed zejściem mógł mieć wpływ (mógł napisać testament). Po drugiej stronie mamy niewyobrażalny w kategoriach moralnych mord na masową i przede wszystkim totalną (kompletną) skalę, skalę zresztą zwyczajnie nie przewidzianą w prawie. Takiego przypadku prawo, jak sądzę, nie przewidywało. Zastosowanie logiki jednostkowego zejścia z tego świata bez spadkobierców do skutków wybicia milionowej populacji jest jak próba zastosowanie regulaminu korzystania z osiedlowej zjeżdżalni do niwelacji prawnej skutków wielokrotnego morderstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Twierdzę po prostu, że chcąc być elementarnie uczciwym, nie można z tego regulaminu zjeżdżalni korzystać i udawać, że to jest to. Nie chcę tu poruszać kwestii współodpowiedzialności, ani kwestii klinczu prawnego w trójkącie PRL-Niemcy-ZSRR czy szerzej ZSRR - Zachód +Izrael itd. Jakkolwiek na sprawę nie patrzeć, to my teraz mieszkamy w miejscach zwolnionych przez 3 mln dusz. Pi razy drzwi, bo granica się przesunęła, ale nie chodzi o ilość, tylko o jakość.

Oczywiście można powiedzieć "a co nam do tego, nie my mordowaliśmy, nie nasza wina". Jakkolwiek jednak nie patrzeć, taka np. pani Sendlerowa uratowała ponad 2 tysiące spadkobierców "bez papierów", podobnie, choć Niemcy dokładali starań w niemiecki sposób, jednak jakiś procent czy promil tych ludzi przetrwał, aczkolwiek bez jakiegokolwiek "papieru" w kieszeni. Nie chcę też wchodzić w to, jak ci ludzie byli traktowani, kiedy próbowali powrócić po wyzwoleniu do domów, ani w to, dlaczego w większości opuścili PRL. W każdym razie pozostały niedobitki, bez możliwości wpłynięcia na swój los ani bez możliwości dochodzenia praw do swej własności. Czasem nawet nie znające swego nazwiska.

I to, w sensie moralnym, jest dla mnie sytuacja całkowicie się wymykająca prawnym ramom dochodzenia spadku. Jest to sytuacja dla mnie osobiście moralnie całkowicie różna od tego, o czym zwykle się myśli mając na myśli spadek.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2015, 09:52:15 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #389 dnia: Lipca 14, 2015, 10:50:34 pm »
Uwazam inaczej. Uwazam, ze zadania dania (nie oddania) tego majatku sa conajmniej podwojnie niemoralne.
1. Dawac (nie oddawac) maja ludzie ktorzy z mordowaniem tych ktorzy mieli w Polsce majatki nie maja nic wspolnego.
2. Dostawac te pieniadze maja instytucje, ktore nic z mordowanymi nie maja wspolnego i nie maja zadnego prawa ani zwyczajnego, ani moralnego do tego majatku. Israel nawet nie istnial, a amerykanskie organizacje zydowskie, nie zrobily nic, zeby pomoc Zydom europejskim. Nawet kiedy statek z uchodzcami zydowskimi przybyl do Ameryki i zostal zawrocony z powrotem, zadna organizacja zydowska nie pisnela nawet.
Jedynym uzasadnieniem moglo by byc plemienne prawo wlasnosci, nigdzie w cywilizowanym swiecie nie funkcjonujace, ani na gruncie prawnym, ani moralnym.
Nie uwazam tez, zeby sposoby zejscia z tego swiata mialy jakikolwiek wplyw na rozumienie zaistnialej sytuacji. Niemoralnosc masowego mordu nie ma nic wspolnego z kwestiami majatkowo-prawnymi, ani moralnymi na plaszczyznie prawa wlasnosci i kwestii kto do bezspadkowego majatku ma prawo i komu sie on nalezy, czy to prawnie, czy moralnie.
Dodatkowo, poszczegolne osoby dochodzily przed sadami swoich majatkow i dostawaly je, takze Ci ktorzy nie mieli papierow byli obslugiwani w polskich sadach. Gminy zydowskie takze dostaly majatki.
Mnie to juz nie dotyczy, wlasciwie z mojego punktu widzenia uzycie Polski jako skarbonki dla Izraela i zydowskich organizacji jest kozystne. UK, a wiec i ja i czesc moich bliskich, mamy problem nie z zydami, tylko muzulmanami, a wiec wspieranie Izraela i organizacji zydowskich jest na nasza kozysc. Zwlaszcza nie swoimi pieniedzmi  ;)