Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 323862 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #180 dnia: Stycznia 28, 2015, 11:52:40 pm »
Cytuj
Rewelacje o rzekomej wypowiedzi Mr. Ban Ki-moon'a na temat granic Ukrainy to fake.
O! To mnie pocieszyłeś, bo już myślałem że księżycowy przewodniczący popada, jak mawia jeden prezydent, w "odmęty szaleństwa".
Z tego tekstu o Bankim wynikałoby, że nie istnieje większość państw, np. afrykańskich i azjatyckich.
A także, być może Polska.  :)
Na domiar, gdyby chodziło o prostą podmianę nazwy ZSRR na Rosja, bez zmiany granic, to Rosja częściowo należy do NATO z którym rywalizuje. I jest przezeń patrolowana.
Ukraina jest państwem założycielem ONZ od 1945 roku i zawsze miała w Z.O. głos, tak jak wszystkie inne państwa.
I to jest oczywista oczywistość.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2015, 12:00:36 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #181 dnia: Maja 10, 2015, 06:46:36 pm »


Dzięki, Wielki Maźku...

 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #182 dnia: Maja 10, 2015, 07:28:08 pm »
Czy ktoś wie po co jest obcięty róg?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #183 dnia: Maja 10, 2015, 07:47:17 pm »
Obcięty róg to pikuś. Meber tylko czeka jak ktoś napisze, ze przestawił się na czerwoną stronę i do tego pisze w tym kolorze. Robię dzisiaj wszystkim dobrze  ;) to niech będę pierwszy.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #184 dnia: Maja 10, 2015, 07:50:16 pm »
Ja - nie wiem. Machinalnie zauważyłem, ale nie przypatrzyłem się. A u Ciebie też tak było? Może on jest przypadkowo zagięty, nie obcięty?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #185 dnia: Maja 10, 2015, 08:50:11 pm »


Dzięki, Wielki Maźku...
A czy to czasem nie podlega pod przerwanie ciszy wyborczej ?  8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #186 dnia: Maja 10, 2015, 08:53:29 pm »
A, to już zależy od Policji Państwowej:
Cytuj
Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej stanowi wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów — występek. Zatem ocena czy w danym przypadku doszło do naruszenia tego zakazu nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów.
Dlatego też, wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać Policji.
Ja bym zgłosił...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #187 dnia: Maja 10, 2015, 09:35:03 pm »
A, to już zależy od Policji Państwowej:
Cytuj
Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej stanowi wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów — występek. Zatem ocena czy w danym przypadku doszło do naruszenia tego zakazu nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów.
Dlatego też, wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać Policji.
Ja bym zgłosił...
R.
Zagięty róg , nie liczy się.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #188 dnia: Maja 10, 2015, 09:44:56 pm »
Róg jest obcięty, też tak miałem. Roboczo sądzę, że to trzymany do ostatniej chwili w skrzyni kbUr. Pewnie karty były cięte w stosie gilotyną, np. dla jednej komisji jedno cięcie. W zasadzie nie do podrobienia.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #189 dnia: Maja 10, 2015, 09:53:02 pm »
Czy ktoś wie po co jest obcięty róg?
Ja jestem za teoria spiskową, bo nie miałem obciętego rogu. Wniosek: rogi obcięte dostawali ci, co mieli słusznie głosować. Jeszcze pozostaje alians, z rogami wiadomo kto głosuje..... rogacze i inni frajerzy  ::)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #190 dnia: Maja 10, 2015, 09:58:24 pm »
http://www.tvp.info/19999939/pkw-frekwencja-w-wyborach-o-godz-12-wynosila-1461-proc
Wpis z 13:50
Przewodniczący PKW poinformował o wątpliwościach dotyczących wyglądu kart do głosowania. – Padają pytania, czy ścięty róg nie świadczy o nieprawidłowości karty i nie będzie powodował nieważności głosów – powiedział.
Wyjaśnił, że „karta ma ścięty prawy róg po to, ażeby osobom niepełnosprawnym umożliwić sprawdzenie, gdzie jest góra karty, a gdzie dół”.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #191 dnia: Maja 10, 2015, 10:09:25 pm »
gdzie jest góra karty, a gdzie dół”. [/i]
No i cały mój misterny plan szlag trafił. Ale idzie nowe  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #192 dnia: Maja 10, 2015, 10:17:29 pm »
Szczerze powiedziawszy ja się zastanawiam jaki rodzaj niepełnosprawności nie daje możliwości rozpoznania obrotu kartki (zapisanej wszak - analfabetyzm?)...ale chwilę później daje możliwość precyzyjnego zaznaczenia kratki z kandydatem (którego nazwisko cza odczytać)?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #193 dnia: Maja 10, 2015, 10:24:43 pm »
Ta sama myśl mi przemkła ;) . No ale co by nie mówić zwiększa to szanse równo o 100% jeśli ktoś nie widzi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #194 dnia: Maja 10, 2015, 10:30:53 pm »
Ano - dla niewidomych, żeby mogli odpowiednio nałożyć Braille-nakładkę:)
Ale szef PKW powinien precyzyjniej wyjaśniać, a nie zostawiać miejsce na domysły;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)