Autor Wątek: Mrugnięcie okiem ewolucji  (Przeczytany 20302 razy)

maziek

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 18, 2007, 07:24:03 pm »
Jeszcze apropos szympansów doniesienie z ostatniej WiŻ - szympansy miały swój własny neolit 4,5 tyś lat temu, tyle mają najstarsze kamienne narzędzia przez nie używane, co dowodzić ma, że jest to ich własny wynalazek, lub scheda po wspólnym z człowiekiem przodku - a nie zachowanie podpatrzone u ludzi.

maziek

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 05, 2007, 10:32:08 pm »

maziek

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 29, 2007, 06:17:50 pm »

Q

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 24, 2007, 11:51:20 am »
Wracając do samego początku:
Cytuj
ta informacja zasługiwała na oddzielny wątek, to prawdziwa sensacja! Od razu przypomina się pierwszy epizod "Odysei kosmicznej"

Trza by sprawdzić czy tam jaki monolit nie stoi i nie oddziaływa (choć po takim czasie mógł się już ulotnić, jak ten pierwszy ;) )...

(A koty, nawiasem mówiąc, też uwielbiam.)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2007, 11:52:06 am wysłana przez Q »

maziek

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 31, 2007, 06:37:09 pm »
Zawsze wiedziałem, że po nas pająki...

Q

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 31, 2007, 08:49:02 pm »
Cytuj
Zawsze wiedziałem, że po nas pająki...

Czyżby "Królestwo mrówek" Wellsa i "Zielony mózg" Herberta były prawie prorocze? (Prawie, bo mówiły o owadach, nie pajęczakach.)

A może to były te pająki z "Głosów czasu" Ballarda i stworzyły sobie zbiorowy "mózg"... ;)

maziek

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 31, 2007, 09:26:10 pm »
Jesli chodzi o mnie sądzę tak na podstawie raportów z obserwacji miejsc ekstremalnie dotkniętych: kraterów wulkanów świeżo po erupcji oraz poligonów, na których dokonuje się prób jądrowych. Pierwszymi zwierzętami w takich stronach są pająki. Ostatnio podano też, że radioaktywna poświata z Czarnobyla świetnie wpływa na okoliczne grzyby...

Q

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 31, 2007, 11:51:37 pm »
Cytuj
Jesli chodzi o mnie sądzę tak na podstawie raportów z obserwacji miejsc ekstremalnie dotkniętych: kraterów wulkanów świeżo po erupcji oraz poligonów, na których dokonuje się prób jądrowych. Pierwszymi zwierzętami w takich stronach są pająki. Ostatnio podano też, że radioaktywna poświata z Czarnobyla świetnie wpływa na okoliczne grzyby...


A oglądałeś "The Future is Wild" (tyt. pol. "Dzika przyszłość") i przedstawiona tam wizję możliwej dalszej ewolucji pająków w te "metaliczne pająki"?

(Skądinąd za legendarnie wytrzymałe uchodzą też karaluchy...)

maziek

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #38 dnia: Października 12, 2007, 10:09:24 pm »
Jak zwykle okazało się, że piersi są ostatnimi, a ostatni piersiami...

http://archeowiesci.blox.pl/2007/10/Na-dwoch-nogach-od-ponad-21-milionow-lat.html

Q

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #39 dnia: Października 12, 2007, 10:17:43 pm »
Bardzo interesujący news pokazujący, jak niewiele czasem wiemy o ewolucji (co nie znaczy, że należy się zaraz kreacjonistą stawać  :P).

Skoro zaś mowa o gibbonach - znów przypomniałem sobie opowiadanie "Człekokształtny" Andrzeja Czechowskiego zamieszczone lata temu w "Młodym Techniku" (pamiętasz? ;)).

ps. bardzo zasmuciła mnie natomiast TA wiadomość:
Cytuj
Odszedł Karol Sabath, rewelacyjny popularyzator paleontologii, aktywny krytyk kreacjonizmu, autor świetnych artykułów i rysownik (rekonstrukcja głowy wspomnianego wyżej Sahelanthropusa). Miał zaledwie 44 lata. Od dawna polecam Wam serwis internetowy Ewolucja, którego był współautorem.
Tym bardziej, że wysoko sobie ceniłem tego Autora.

NEXUS6

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #40 dnia: Października 19, 2007, 07:26:43 am »
Cytuj
Jak zwykle okazało się, że piersi są ostatnimi, a ostatni piersiami...

http://archeowiesci.blox.pl/2007/10/Na-dwoch-nogach-od-ponad-21-milionow-lat.html

 Nic nowego pod sloncem. Juz z 15 lat temu czytalem taka wlasnie teorie, ze to nie ludzie zeszli z drzew, tylko wiele wspolczesnych malp wtornie wlazlo na drzewa. Dowodem na to miala byc analiza kciukow/duzych palcow u nog czlowieka i malp. Wspomniane tez bylo o kilku gatunkach wielkich malp chodzacych na 2 nogach, zamieszkujacych okolice Chin, o budowie (takze zebow) faktycznie przypominajacej nasza, miedzy innymi Gigantopitek. Niektorzy badacze twierdza, ze poruszal sie on jednak na 4, choc nie sa pewni. Malpy te, zyly podobniez jeszcze 100 tys. lat temu. Kto wie, czy ktoras z tych odmian nie przetrwala jeszcze dluzej i nie dala poczatkowi opowiesciom o Yeti.  
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2007, 09:15:15 am wysłana przez NEXUS6 »

NEXUS6

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #41 dnia: Października 19, 2007, 09:18:42 am »
Cytuj
Zawsze wiedziałem, że po nas pająki...

Nie calkiem apropos pajakow, ale blisko. Zwroccie uwage na rozmiary!  

http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_spider_crab
  A niedawno u wybrzezy Kornwalii nurek znalazl metrowego homara, ktory prawie go chwycil w szczypczyki
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2007, 09:22:06 am wysłana przez NEXUS6 »

Q

  • Gość
Re: Mrugnięcie okiem ewolucji
« Odpowiedź #42 dnia: Października 19, 2007, 04:37:56 pm »
Cytuj
Wspomniane tez bylo o kilku gatunkach wielkich malp chodzacych na 2 nogach, zamieszkujacych okolice Chin, o budowie (takze zebow) faktycznie przypominajacej nasza, miedzy innymi Gigantopitek. Niektorzy badacze twierdza, ze poruszal sie on jednak na 4, choc nie sa pewni. Malpy te, zyly podobniez jeszcze 100 tys. lat temu. Kto wie, czy ktoras z tych odmian nie przetrwala jeszcze dluzej i nie dala poczatkowi opowiesciom o Yeti.  

Hipoteza uczonych radzieckich.

Cytuj
http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_spider_crab

Prawie jak American_spider_man  :D
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2007, 04:40:51 pm wysłana przez Q »