Polski > Lemosfera

Gra na podstawie powieści Stanisława Lema

(1/9) > >>

olkapolka:
Byłby to ten moment, że zagram w kosmiczną strzelankę?;)

Starward Industries poinformowało na konferencji prasowej, że jest właśnie w trakcie prac nad nową grą opartą twórczość Stanisława Lema. Studio ma już pozyskaną licencję od spadkobierców pisarza, która przewiduje także revshare w przyszłości.

Nie jest jasne, na podstawie której z książek Lema powstanie gra. Wiadomo jedynie, że chodzi o bardzo znany i świetnie sprzedający się tytuł. Sama produkcja Starward Industries będzie grą fabularną typu FPP (akcja widziana z perspektywy pierwszej osoby) opowiadającą o losach astronautów, którzy podczas misji muszą poradzić sobie z niespodziewanym niebezpieczeństwem.

Gra zostanie oparta o silnik Unreal Engine 4 od Epic Games. Będzie to gra "indie", a więc zupełnie niezależny tytuł kierowany jednak do gracza premium. Budżet gry jest niewielki (ale typowy dla tego typu produkcji) i ma wynosić kilka milionów złotych. Dla porównania "Wiedźmin 3" kosztował ponad 300 mln zł, a szalenie popularne GTA V 265 mln dolarów (nieco ponad miliard złotych).
http://next.gazeta.pl/next/7,151243,24843452,po-wiedzminie-kolejna-gra-na-podstawie-ksiazki-tym-razem.html

Gra na podstawie książki Lema dostępna będzie na komputery, konsole, ale i gogle VR. Tworzy ją zespół, który wcześniej pracował m.in. w CD Projekt, uczestniczył w produkcjach firm Bloober Team i Techland. – To będzie gra fabularna, opowiadająca o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Poza wciągającym śledztwem, które przeradza się w walkę o przetrwanie, fabuła porusza problemy gatunku ludzkiego i jego miejsca we wszechświecie. Całość w oprawie retro-futurystycznej, nawiązującej do lat 50. i 60. XX w. – opisuje grę Marek Makuszewski.
https://cyfrowa.rp.pl/gry-i-esport/34511-po-sapkowskim-czas-na-lema-bedzie-kolejny-hit

maziek:
Coś czuję, że z Lema to będą tylko litery "L", "E" i "M" na pudełku ;) ...

liv:
Czyżby Niezwyciężony?
Mi pasowałby najbardziej. Ale chyba cały (o)sprzęt musiałbym wymienić, lub od jakiegoś dziecia pożyczyć.  :)

--- Cytuj ---Coś czuję, że z Lema to będą tylko litery "L", "E" i "M" na pudełku ;) ...
--- Koniec cytatu ---
I Pirx w środku :)

maziek:

--- Cytat: liv w Maja 30, 2019, 02:47:30 pm ---I Pirx w środku :)
--- Koniec cytatu ---
;D

liv:
Czyżbym zgadł?
https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/starward-industries-tworzy-gre-na-podstawie-powiesci-stanislawa-lema,akcje,240780

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej