Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1162157 razy)

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #585 dnia: Września 18, 2008, 07:30:14 am »
Taak, zeby Bog dal mi jakis widoczny znak swojej obecnosci, na przyklad poprzez kilkumilionowy depozyt na moim koncie...
Takie sprawy to diabeł załatwia...  ;D
Moze byc, nie bede wybredny co do podmiotu wykonawczego.

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #586 dnia: Września 18, 2008, 07:32:09 am »
Takie sprawy to diabeł załatwia...  ;D

Ale nie za free. Diabeł to biznesmen ;).

Ten diabel mi Urbana przypomina, jak zyw. Jest tak samo krepy i tlusciutki, a rogi idealnie robia za antenowe uszy. Usmiech tez ten sam, wypisz wymaluj.
Draco, mlodosc mlodoscia, czasu sie nie zatrzyma. A pieniadze zawsze lepiej miec, niz ich nie miec. Chocby z przyczyn finansowych :)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #587 dnia: Września 18, 2008, 12:41:49 pm »
Moze byc, nie bede wybredny co do podmiotu wykonawczego.

Wiesz, kiedyś za taką niewybredność na stosie się skwierczało... ::)

Draco, mlodosc mlodoscia, czasu sie nie zatrzyma.

A "Kurs na zderzenie" Bayley'a czytałeś? ;)

A pieniadze zawsze lepiej miec, niz ich nie miec. Chocby z przyczyn finansowych :)

To miej żal do Fenicjan. Wynajdując pieniądze wynaleźli ich za mało.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #588 dnia: Września 19, 2008, 12:39:22 pm »
czas ukośny, lol.

wredni fenicjanie. ale szkoda że ich pieniądze nie mają nic wspólnego z naszymi...
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #589 dnia: Września 19, 2008, 02:00:10 pm »
Jakbyś teraz znalazł ich pieniążek, to by dużo wspólnego miał z naszymi...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #590 dnia: Września 19, 2008, 06:20:27 pm »
czas ukośny, lol.

Zawsze się zastanawiałem czemu u Bayley'a Pciuch nie występuje. Pasował by idealnie.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #591 dnia: Września 20, 2008, 01:32:58 am »
Jakbyś teraz znalazł ich pieniążek, to by dużo wspólnego miał z naszymi...

ano xD

Q: 'pasowałby'
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #592 dnia: Września 20, 2008, 01:44:46 am »
Mam alibi, jestem dyslektyk ;).

ps. to co zaczynamy tych skarbów szukać?


"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #593 dnia: Września 20, 2008, 05:21:31 pm »
Mam alibi, jestem dyslektyk ;).

kiedyś się mówiło że leń i nieuk ;p

 ;)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #594 dnia: Września 20, 2008, 10:04:08 pm »
kiedyś się mówiło że leń i nieuk ;p

 ;)

To też, i to z upodobania. Nigdy się z tym nie kryłem ;).

EDIT:
A'propos Boga, biznesmenów w garniturkach, LHC itd. ;)
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2008, 06:56:10 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #595 dnia: Września 22, 2008, 03:52:34 pm »
odesłał mnie kiedyś do tego forum kumpel co też pisze, że tam konkursy są, ale ja się w tym nie umiem połapać :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #596 dnia: Września 22, 2008, 05:58:17 pm »
Mnie nie pytaj, lubię czasem czytać tamto forum, ale - jak widać - nie dokonałem inwazji nań ;), ani nawet nie miałem okazji dokładnie się w nim rozeznać...  :(
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #597 dnia: Września 26, 2008, 09:49:43 am »
Żeby nie śmiecić w Akademii sporami:

Po pierwsze nie wiemy czy coś takiego jak "jedynie słuszna droga rozwoju" istnieje (choć i Lem i Dukaj w przytoczonych cytatach to sugerują).

Po drugie nawet jeśli słuszna droga istnieje to zdaje mi się, że łatwiej określić kto z niej z całą pewnością zboczył (np. cywilizacja Kwintan w interpretacji ANIEL-i), a nie kto na niej z całą pewnością jest. Ba (nie mając na to może zbyt precyzyjnych dowodów, ale odwołując się do najnowszej historii Ziemi), rzekłbym, iż jeśli jakaś cywilizacja wszem i wobec głosi, że na owej drodze się znajduje, to wielce prawdopodobne, że solidnie z niej zboczyła.
Zabiłeś mnie wypowiedzią tak odległą jak mi się wydawało od Twoich poglądów  :o Czyli nie jest to rozwój technologiczny mający na celu ekspansję kosmiczną przy równoczesnym zakazaniu wszystkich zbędnych a wręcz szkodliwych dróg rozwoju takich jak np rozwój duchowy?

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #598 dnia: Września 26, 2008, 10:45:22 am »
dzi owszem jestem technoentuzjastą. Ale nie technoentuzjastą na tyle bezczelnym by orzekać, że coś z całą pewnością jest idealne. (Zwłaszcza, że droga rozwoju to nie tylko technologia, a np. mentalność i pożytek robiony z rozwijanej technologii.)

Mogę przyjmować, że wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi ;) dana droga jest najlepsza. Ale wiem też, że nic tak nie zaślepia jak zadufanie w sobie. Dlatego np. cieszę się, że Twój głos jest słyszalny. Właśnie jako przeciwwaga dla zbytniego entuzjazmu (inna rzecz, że na samym zwątpieniu i sceptycyzmie nic się nie zbuduje).

Wybieram jakieś wyjście ze względów praktycznych, ale pamiętam i o innych wariantach.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #599 dnia: Października 05, 2008, 07:38:17 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki