Polski > Lemosfera

Gdzie mieszkał Lem

(1/18) > >>

maziek:
Do wszystkich, na wszystkich falach...

Doszedłem, ze obecnie ul. Brajerowska we Lwowie to ul. Bogdana Lepkowo (hmm, pewnie po ukraiński Bogdana Lepniaka po prostu :) ).
Ale czy numeracja sie zgadza?

Oto kawałek z gmaps:
http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=49.842584,24.020067&spn=0.002325,0.006834&t=h&z=18

Czy to nadal nr 4?

A może ktoś ma fotę fasady itepe?

Bedę we Lwowie prawdopodobnie i nie omieszkam oczywiście... ale nie chciałbym nie te kamienie całować ;-) ...

liv:
Powodzenia. I koniecznie zrób foty.
Powinno cię zainteresować wydanie Wysokiego Zamku z biblioteki Wyborczej. jako dodatek jest tam esej ukraińskiego pisarza Andruchowycza o Lwowie Lema i dzisiejszym. Za dużo, zeby wklepać, bo długie ,więc tylko stosowny fragment. "W każdym razie punkt wyjścia został odnaleziony: ulica Lema, przepraszam Łepkiego 4.Stąd wyruszamy...."
Zatem twoje domniemanie się potwierdza. Fotek niestety nie ma ,nawet szukałem w sieci i nic. Może będziesz pionierem :)

Q:
Ucałuj te kamienie i ode mnie, maźku ;).

olkapolka:
Calowanie kamieni to jedno..ale;)przywiez zdjecie takiego kamienia cowieszktoponimstapal;)...Gora jest obojetna;)
Niestety ponad to co liv napisal nie jestem w stanie wiecej pomoc...w necie sa tylko zdjecia gimnazjum cowieszktodoniegochodzil;)

liv:

--- Cytuj ---Gora jest obojetna;)
--- Koniec cytatu ---
A propos "góra".
Tak mi się przypomniało, że Lwów po niemiecku i zdaje się jidisz to Lemberg, czyli...góra Lema ;)
Prorocze nie co, co nie? :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej